Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

8 Ayda B1 Seviyesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
utku_

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen utku_ » Sal Ağu 27, 2013 11:54 pm

Almancaya yeni basladim ve olabilecek en hizli sekilde ogrenmem gerekiyor. Ingilizcem iyi, 8 ay gibi bir surede sifirdan B1 seviyesine ulasabilir miyim ? Siki bir calisma temposu icinde olacagim tabi, ustelik universite sinavlarina da hazirlaniyorum onu da bos birakmamam lazim. Ne diyorsunuz ?

birkan

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen birkan » Çrş Ağu 28, 2013 4:35 am

Almanyada mumkun ama turkiyedeki kurslari bilmiyorum kur aralarinda fazla bosluk olmazsa istedigin b1 seviyesine ulasabilirsin.

ykpbyrm

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen ykpbyrm » Çrş Ağu 28, 2013 9:13 pm

A1 A2 3 ayda ogrenirsin hadi olsun 4 ay bence B2 8 ayda cok rahat ogrenirlirr. tabi gittigin kursada bagli ben bunu turkiyede bi kursdan bahsediyorum mumkunse ozel kursa falan git almanyadaysan herturlu kolay olur turkiyedede bence olabilir. sahsen A1 i 2,5 ayda aldim goethede sinava girip sertifikamida aldim A2 de o kadar zor deil yani mantiken 8 ay B2 ye herturlu yeterrr.

utku_

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen utku_ » Çrş Ağu 28, 2013 10:50 pm

Ozel ders aliyorum, ama diger sinavlarima da hazirlandigim icin gunde yarim saatten fazla tekrar yapamiyorum. Turkiye\'deyim, umarim soyledikleriniz gibi olur. Bu dili gidene kadar cozmeyi cok istiyorum, ustelik girmek istedigim bazi universiteler B1 seviyesinden dusugunu almiyor. Calismak lazim :help

ykpbyrm

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen ykpbyrm » Çrş Ağu 28, 2013 11:00 pm

yani turkiyedeyken cokda iyi almanca ogrenmeniz zor die dusunuyorum heleki gunde yarim asat calismayla. ama a1 a2 zor deil 3 ayda biter geri kalan 5 ayda b1 e ayirsan umarim olur displini bozma derim :) herseyin basi disiplin :))

lwntygt

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Ağu 29, 2013 8:51 pm

ben dun goethe ye gittim sifirdan baslarsan b1 anca bitiyor ama a1 i atlarsan bilginle b2.2 yi alabilirsin dedi hani sifirdan alip testdaf veya dsh icin hazirlayan bi kurs onerisi varsa bilmiyorum benim yine bilgim var fakat arkadasim kendi becerine kalmis diyorum biraz gec kalmisiz galiba biz o kurslar icin

utku_

8 Ayda B1 Seviyesi

Mesaj gönderen utku_ » Cum Ağu 30, 2013 8:09 pm

elimizden geldigi surece disiplini elden birakmamaliyiz, tam olarak olmasa da ilk zamanlar zorluk cekmeyecek kadar bilmek gerek. Sartli kabul veren universiteleri arastiriyorum onun icin, listesi olsa cok iyi olacak bu universitelerin de iste.