Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hafencity Universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ekn_oky

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Ağu 12, 2013 1:54 pm

Arkadaslar forum icersinde bu universite ile ilgili ben bilgi bulamadim belki gozumden kacmistir.Bu okuldan mimarlik kabulu aldim ve kisa zamanda karar verip kayit yaptirmam lazim.Forum icersinde olup burda okuyan veya herhangi bir arkadasi burda okuyan forum uyelerinden yorumlarini rica ediyorum.Okul hakkinda,sehir hakkinda v.s. Hatta varsa wg de ariyorum su dakikadan itibaren :)

Deadly Impact

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 3:14 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar forum icersinde bu universite ile ilgili ben bilgi bulamadim belki gozumden kacmistir.Bu okuldan mimarlik kabulu aldim ve kisa zamanda karar verip kayit yaptirmam lazim.Forum icersinde olup burda okuyan veya herhangi bir arkadasi burda okuyan forum uyelerinden yorumlarini rica ediyorum.Okul hakkinda,sehir hakkinda v.s. Hatta varsa wg de ariyorum su dakikadan itibaren :)[/quote]

bu Universite ile ilgili bir bilgim yok ama sanirim Hamburg\'da . Sehir icin bilgi istemissin , giden arkadaslarimin anlattiklarina gore Hamburg baya guzel bir sehirmis . Yanliz bu guzelliklerinin yanin da diger sehirlere gore hayat biraz pahaliymis bu da ogrenciler icin olumsuz bir sey olsa gerek dimi :)

ekn_oky

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Ağu 12, 2013 5:19 pm

aynen oyle pahalilik sikinti,ozellikle konaklama acisindan.eger yurt imkani olsa yurt ucretleri uygun gozukuyor ama diger durumlar fazlasi ile pahaliya denk geliyor.Universite hakkinda da bilgi biraz onemli benim icin ama sanirim burda turk yok:) iyi mi kotu mu bu karar veremedim :)

taytay

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen taytay » Pzt Ağu 12, 2013 6:50 pm

[quote]mehmetozkan89 tarafindan yazilan metin:

aynen oyle pahalilik sikinti,ozellikle konaklama acisindan.eger yurt imkani olsa yurt ucretleri uygun gozukuyor ama diger durumlar fazlasi ile pahaliya denk geliyor.Universite hakkinda da bilgi biraz onemli benim icin ama sanirim burda turk yok:) iyi mi kotu mu bu karar veremedim :)[/quote]

Hamburg\'ta yasayan arkadasimin soyledigine gore "calismadan yasamak cok zor bu sehirde"..Benim sana tavsiyem onceliginde Hamburg yoksa baska sehirleri secmen ;)

ekn_oky

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Ağu 13, 2013 1:20 am

bunu yuzumede soyleyebilirdin taytay :D sen bana kalcak yer bulsaa ordan :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 13, 2013 9:21 am

buraa zor Mehmet.Yurt olayi cok cok zor.Ama 2 3 kisi beraber bir evde kalabilirsen ve bir de is bulduysan muhtesem sayilabilecek bir sehir.Ama universiteyi inan yeni senden duydum:)

ekn_oky

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Ağu 13, 2013 2:23 pm

saolasin eren.bana bi oda bulsanaaa :D universite sadece insaat universitesi baska bolum yok orda.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 13, 2013 8:33 pm

Oda bulursun senin almancada iyidir.Ben zamaninda bakmistim bir suru beraber oturmak isteyen insanlar var tek odayi sana veriyor vs.Ama oda en az 250 euro.

ekn_oky

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Ağu 13, 2013 9:24 pm

almancam konusmada oldukca kotu eren ama inglizce var almanca yaninda bi sekilde anlasiyorum.aklinda bulusun oda ciddi ciddi ariyorum suan.ve yurda da basvurucam zaten

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Ağu 17, 2013 12:04 am

Ben de ariyorum bakalim bir arkadasla cikabiliriz , duruma gore iletisim halin de kalalim.

memo

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen memo » Cmt Ağu 17, 2013 2:39 pm

Hamburg da en buyuk sorun zaten kalacak yer bulmakda sadece kalcak yerde bulmak yetmez birde o kalacak yerin kirasini odemekde onemli ;)

nonearthling

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen nonearthling » Cmt Ağu 17, 2013 3:57 pm

vizem cikarsa onumuzdeki ay basi hamburg a gelecegim.Muhtemelen yaz gelmeden eve cikarim.Kiralar tahminen hangi aralikta?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

ekn_oky

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen ekn_oky » Cmt Ağu 17, 2013 4:35 pm

adas moralim zaten sikintida,kira odeme diyip strese sokma beni ya:D valla karlsruheye gidicem yoksa.eren irtibat halinde kalalim dedigin gibi.yurtlar uygun nonearthling ama basvurmak kolay cevap almak zor :) tahmini diyorum 250-500 arasi yer bulunur yani cok genis fiyat araligi.

memo

Hafencity Universitesi

Mesaj gönderen memo » Pzr Ağu 18, 2013 1:43 am

Valla kalacak yer bulmadan buraya gelmeyin derim acikcasi yoksa benim gibi uzun bir sure gocebe hayati yasayabilirsiniz.

Fiyatlar yurtlar uygun 230 Euro vs ama yer var mi bir 6 ay sonra belki sira verebilirler. WG bulursaniz olur 250 den 500 e kadar yolu var. Tek basina ogrenciye kolay kolay ev vermezler cunku talibi fazla yani adam calisan duzenli geliri olan biri varken neden ogrenciye verip basini agirtsin ki ?