Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Immatrikulation-Exmatrikulation

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Ağu 12, 2013 1:50 pm

Arkadaslar bi konuda bilgilerinize ihtiyacim var. Hafencity Universitesinden mimarlik kabulu aldim ve kayit olmami soyluyorlar.Suan kaydimi halledicem.Fakat ayni sekilde baska bir universiteyede kayit yapicam.Kisacasi iki tane immatrikulationausweiss sahibi olucam.Sorum su bu bir sorun teskil eder mi? ve ne kadar zamanda digerinden exmatrikulation yapmam gerekir. Bu konudaki bilgim yetersiz,bilgilendirirseniz cok sevinirim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Ağu 12, 2013 1:54 pm

neden 2 kere Immatrikulieren yapiyorsun ki?
So geht nicht !

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Ağu 12, 2013 2:07 pm

biri dsh icin zaman verirken diger dsh icin zaman vermiyor ve kayit tarihlerinden biri 22 agustosken digeri 16 ekime kadar(ama dsh icin 1 ekime kadar sure veriyor) .22 agustostaki dsh icin kasim sonuna kadar zaman veriyor ve eger kaydolmazsam hakkim kaybolucak.Benim dsh sinavlarimin tarihleri 23 agustos 30 agustos ve 20 eylul.Olurda 20 eylule kalirsam 2 tane belgem olmus olucak,3 ausweiss ile gezen arkadasim vardi aslinda ama suan ulasamiyorum kendisine soramadim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Ağu 12, 2013 2:20 pm

mail at universieteye :D
So geht nicht !

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Ağu 12, 2013 2:32 pm

onlar genelde kendi universiteleri ile ilgili cevap veriyorlar,birine sordum bu konuda bilgim yok dedi.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Ağu 14, 2013 12:50 am

gerekli bilgi maalesef hala edinemedim o yuzden aktif olsun diye yaziyorum arkadaslar

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Cum Ağu 16, 2013 6:10 pm

suan bilgi vermek icin soyluyorum ogrendigim kadari tecrubeye dayaniyor ve arkadaslar yararlansin diye ekliyorum.Bir arkadasim 2 yerden Immatrikulationausweiss aldi ve birini 6 ay sonra iptal etti.Yani olabiliyormus.Hatta semestr baslamadan ve ilk aylarinda basvurursaniz para iadeside gerceklesiyor.

huok4418

Re: Immatrikulation-Exmatrikulation

Mesaj gönderen huok4418 » Pzt Kas 06, 2017 5:13 pm

arkdaşlar selam,
berlinde yuksek lisans yapıyorum, master tezine 2 sınav kala bir dersten 3. defa kaldım ve exmatrkulation oldum. dersin yuzde 50lik bolumunden kaldım(biraz aptallık biliyorum, sunum yapmam gerekiyordu yapmadım ). okula dilekce yazdım ve pskolojik sorunlarım oldugu için okula gitmedim ve denemedigim bir sınavın yuzde 50lik bolumunden kaldığımı belirttim. (bu arada doktora gidip pskolojik tedavi almam gerektigine dair bir belge aldım. ama bu belgeyi dilekceye koymadım.) okul cevap verdi ve nedenlerimi kabul etmedigini soyledi. o yuzden bana 1 ay sure verdi bu 1 ay icersinde dava acabilcegimi belirttiler.
boyle bir durumla karsılasan var mı?
almanyadan pek ayrılmaya niyetim yok, bu yuzden ne yapmalıyım bilen var mı?
avukata gidip sansımı denemelimiyim?
yada direk baska bir uni mi bulmam gerekiyor?
bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olursa cok sevinirim
tesekkurler
Huseyin