Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KYK Yurtdisi bursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Ağu 09, 2013 2:48 pm

Arkadaslar aranizda KYK yurtdisi bursu alan var mi? ben de yeni ogrendim yurtdisinda lisans egitimi alan ogrencilerede veriyolarmis 200 euro civari. Az para degil:) 29 eylul e kadar basvuru yapilabiliyormus. Basvuru icin ne gerekli alan arkadaslar yardimci olursa sevinirim. Birde o zamana kadar ben sartli kabulu almis olucam. Kabul aldigim universiteden aldigim ogrenci belgesi yeterli olur mu? Sonucta o siralar daha Almanya ya gitmemis olucagim.

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Cum Ağu 09, 2013 4:11 pm

Kyk\'nin sitesinde ayrintili bilgi var. Okulun hazirligina gitmedigin surece dil kursundayken burs/kredi alamazsin.

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Ağu 09, 2013 9:24 pm

evet Kyk sitesine girdim kafam sarmadi o yuzden konu actim. Okula bagli dil kursuna gidince bir problem olmuyorsa sorun yok o zaman Anladim tesekkur ederim :-)

GK

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen GK » Cmt Ağu 10, 2013 2:39 pm

ben kredi aliyorum onu bile zorla aldim ki babamin sigortasi askeri maas uzerinden yatiyordu dusun askeri maasli bi adamin ogluna bile burs vermediler annemde ev hanimi yanlsi bi siyasi gorusumuz var sanirim :) krediyide 3 kere ankarayi arayarak zorla aldim onuda vermiyorlardi su yasta 20 bin lira borcum var :)
dil kursundayken alabiliyormussun artik ogrenci belgesini gonderdiginde ama ben 1 yil once falan yaptigimda boyle degildi durum ole hatirliyorum.
aslinda suanda yemesi cok iyi geliyor en azindan evden gelen paranin ustune koydunmu calismana pek gerek yok.

edit kabul aldigin uninin dil kursuna kayit olup semesterticket falan cikarman lazim bu islemleri yapmaya gittiginde sana bir sifre veriliyor okulun int sitesinden baglanip oradan direk ogrenci belgeni cikartabiliyorsun.

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt Ağu 10, 2013 10:43 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

ben kredi aliyorum onu bile zorla aldim ki babamin sigortasi askeri maas uzerinden yatiyordu dusun askeri maasli bi adamin ogluna bile burs vermediler annemde ev hanimi yanlsi bi siyasi gorusumuz var sanirim :) krediyide 3 kere ankarayi arayarak zorla aldim onuda vermiyorlardi su yasta 20 bin lira borcum var :)
dil kursundayken alabiliyormussun artik ogrenci belgesini gonderdiginde ama ben 1 yil once falan yaptigimda boyle degildi durum ole hatirliyorum.
aslinda suanda yemesi cok iyi geliyor en azindan evden gelen paranin ustune koydunmu calismana pek gerek yok.

edit kabul aldigin uninin dil kursuna kayit olup semesterticket falan cikarman lazim bu islemleri yapmaya gittiginde sana bir sifre veriliyor okulun int sitesinden baglanip oradan direk ogrenci belgeni cikartabiliyorsun.[/quote]

Hadi ya ... Vay be dediginiz gibi siz bile sadece kredi alabiliyosaniz ben hic alamam .Bizimkiler devlet memuru fix yani. Belki kardeslerim uni okuyolar diye acir verirler diye dusunmustum:) Dua edin krediyi faiiziyle vermiyorlar. Yakinda faiziyle verirler zaten az kaldi:-)

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Pzr Ağu 11, 2013 12:46 am

Dil kursunakiler alamiyor zaten.

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Pzt Ağu 12, 2013 2:36 am

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

edit kabul aldigin uninin dil kursuna kayit olup semesterticket falan cikarman lazim bu islemleri yapmaya gittiginde sana bir sifre veriliyor okulun int sitesinden baglanip oradan direk ogrenci belgeni cikartabiliyorsun.[/quote]

Hadi ya ... Vay be dediginiz gibi siz bile sadece kredi alabiliyosaniz ben hic alamam .Bizimkiler devlet memuru fix yani. Belki kardeslerim uni okuyolar diye acir verirler diye dusunmustum:) Dua edin krediyi faiiziyle vermiyorlar. Yakinda faiziyle verirler zaten az kaldi:-)[/quote]

Ayrica krediyi faizle veriyorlar, sen kyk nin sitesini okumaya usenmissin anlasilan.

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 3:22 pm

valla cok ilginc :) hayir baktim da fazla bilgi verilmemis ki Kyk nin sitesinde.Ayrica Yurtici kredilerinde faiz olayi yok diye biliyodum :s

Lizard King

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Lizard King » Pzt Ağu 12, 2013 3:25 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Dil kursunakiler alamiyor zaten.[/quote]

Dil kursundakiler alabiliyor, ben sureci bizzat yasadim,
yanlis bilgilendiriyorsun insanlari her zamanki gibi agresif davranip.

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 3:29 pm

[quote]Lizard King tarafindan yazilan metin:

yanlis bilgilendiriyorsun insanlari her zamanki gibi agresif davranip.[/quote]
dil kursuna gidenlerde alabiliyor derken Universitenin kendine ait dil kurslarinin haricinde kilerden de mi alinabilir diyorsunuz?

Lizard King

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Lizard King » Pzt Ağu 12, 2013 3:58 pm

Bunu kykyi arayip sorabilirsin. Benim sahit oldugum
universiteye bagli olmayan ama okulun onerdigi idi

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Ağu 12, 2013 9:56 pm

Anladim tesekkurler. :)

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Sal Ağu 13, 2013 2:16 am

[quote]Lizard King tarafindan yazilan metin:

yanlis bilgilendiriyorsun insanlari her zamanki gibi agresif davranip.[/quote]

1. si agresiflik bunun neresinde?
2. si de buyur kyk nin sitesinden;
BURS VE OÐRENIM KREDISINDEN YARARLANAMAYACAKLAR

Dil kursuna giden ogrenciler, (universitenin hazirlik sinifi haric)

Kimseyi yanlis bilgilendirdigimiz ve agresif davrandigimiz yok da senin derdin baska.

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Sal Ağu 13, 2013 2:21 am

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

valla cok ilginc :) hayir baktim da fazla bilgi verilmemis ki Kyk nin sitesinde.Ayrica Yurtici kredilerinde faiz olayi yok diye biliyodum :s[/quote]

Sen dogru yeri bulamamissin anlasilan. Bu linkte madde madde tum bilgiler mevcut, kolay gelsin.

http://www.kyk.gov.tr/web/2013_KREDI_YU ... naSayfa.do#

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Ağu 13, 2013 12:48 pm

anladim dogru bu siteydi tsk. Bu arada arkadaslar birbirimizi kirmayalim valla basligi ben actim kendimi suclu hissederim :) herkes burda birbirine yardimci olmaya calisiyor bazende yanlis anlasilmalardan dolayi sinirler geriliyor. Hepimiz burda bir aileyiz sonucta PPPP

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Sal Ağu 13, 2013 7:32 pm

Rica ederim, kendini suclu hissetmene gerek yok zira durum hic senin sucun degil. Yeri geliyor telefondan ayak ustu, iki arada bir derede yazmak zorunda kaliyoruz bu yuzden herzaman suslu cumleler kuramiyoruz onun yerine sadece cevabi iceren kisa cumleler kurmak zorunda kaliyoruz fakat arkadas bilenip gelmis bunu yazma amaci baska gibi gelmekte bana cunku konu onunla ilgili degil.

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Sal Ağu 13, 2013 7:37 pm

Yolladigim linki dikkatli okursan, faizle ilgili asagidaki bilgi mevcut, bunuda bilmeyince okumadigini dusundum haliyle, bu sebeple uyardim, agresiflik olsun diye degil kesinlikle, yanlis anlasilma olmasin.

Ogrenim kredisi borcu, ogrenciye normal ogrenim suresince verilen miktarlara Turkiye Istatistik Kurumu Toptan Esya Fiyat Endeksindeki artislar uygulanarak hesaplanacak miktarin ilave edilmesi ile tespit edilmektedir.

Deadly Impact

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Ağu 13, 2013 8:05 pm

Yolladigim linki dikkatli okursan, faizle ilgili asagidaki bilgi mevcut, bunuda bilmeyince okumadigini dusundum haliyle, bu sebeple uyardim, agresiflik olsun diye degil kesinlikle, yanlis anlasilma olmasin.

Ogrenim kredisi borcu, ogrenciye normal ogrenim suresince verilen miktarlara Turkiye Istatistik Kurumu Toptan Esya Fiyat Endeksindeki artislar uygulanarak hesaplanacak miktarin ilave edilmesi ile tespit edilmektedir.[/quote]

eyvallah bir sikinti yok benim acimdan zira ben sizi zaten anladim . Yazdiginizi okumustum ama ordan faizli odemenin oldugunu cikaramadim euro olarak yatirildigi icin ilerde her hangi bir fark olursa o farka gore degilde ilk verilien euro - TL endeksine gore geri odemenin yapilacagini demek istediklerini sanmistim sadece :) Tesekkurler bilgilendirmeniz icin

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Ağu 13, 2013 8:28 pm

Ben gecenler de Turkiyedeki kredimi ertelettim bir sene 1500 lira faiz geldi.Ertelenmis borcum varken seneye okula kayit oldugumda yurt disi icin olan krediyi alamam sanirim degil mi ?

izzy

KYK Yurtdisi bursu

Mesaj gönderen izzy » Sal Ağu 13, 2013 9:12 pm

Anladigim kadariyla lisans borcun var. Eger burda yuksek lisans okuyacaksan, lisans borcun olsa dahi kredi alabilirsin.