Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

manheim da dil kursu, ev ve yurt olanaklari

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Sal Ağu 06, 2013 9:19 pm

Merhaba arkadaslar ; manheim da dil kursu, ev ve yurtlar hakkinda bilgisi olan arkadaslar var midir?bilgisi olan arkadaslar yardimci olur ise memnun olurum....

mrtkrmn

Mesaj gönderen mrtkrmn » Cmt Ağu 10, 2013 2:26 pm

Merhaba Kardesim,

Manheimda bildigim 2 tane kurs var bunlardan birincisi universitenin kendi dil kursu,bu kurs cok kaliteli ama fiyati yuksek aylik yani bir kur fiyati 450 euro,ben gittim cok memnun kaldim.Siniflar genelde 10 kisi oluyo ama bizim sinif 7 kisiydi.

Ikincisi abendakademi bu kursun fiyatida 280 euro ama bu kusrtada siniflar biraz kalabalik 20 kisi filan oluyolar.

Ev konusuda evler genelde 400 - 600 euro civarinda tabi cogunda kapora,genelde kapora olarak 600 euro filan istiyolar.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Ağu 10, 2013 2:32 pm

yurtlar icin google a studentenwerk mannheim yaz ordan bulursun okula bagli yurtlari ev konusuna gelince mannheim bi munchen degildir normal ev bakmana gerek yok zaten tek odali falan yeter hatta bulabilirsen baskalariyla eve cikarsin daha ucuza gelir,evler 400-600 arasi diye bi ortalamada olamaz emin ol yani www.wg-gesucht.de buradanda hem tek odali ev hem ev arakdasi ariyanlari bulabilirsin normal ev ilanlarida var.
bi yanlisliga daha dikkat cekiyim kapora diye birsey yok kaution yani depozito olayi var genelde 2 aylik kiranin parasini onden isterler cikarkende alirsin bu parayi turkiyedede bole zaten :)