Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
schlb

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen schlb » Pzr Kas 17, 2013 12:00 pm

Peki oturum uzatmaya gittigimde sadece muaf oldugumu gosteren kagidi gotursem bir sorun cikar mi?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Pzr Kas 17, 2013 11:21 pm

zannetmiyorum cikmaz o zamana kadar unutur zaten dua et actiklarinda eski dosyana bakmasinlar mesela son oturum uzatmaya gittigimde hic bakmadilar eski dosyalara.muaf yazan kagit ile oturum alan birebir tanidigim arkadaslar var zaten.

sway

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen sway » Prş Oca 23, 2014 10:01 pm

Aranizda MYO mezunu olupta bu belgeyi alan var mi?

cunku ssk alo 170 aradigimda gorevli ikinci bir universte ve 25 yasini gecmediyseniz alabilirsiniz dedi

sway

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen sway » Cum Oca 24, 2014 1:29 pm

Sigortalilar ile gelir ya da aylik sahiplerinin bakmakla yukumlu olduklari kiĢilerin
ogrenim amacli Almanya’da bulunmalari halinde, ogrenim suresince her somestr icin ayri ayri
olmak uzere en fazla somestr sureleri kadar A/T 11 formuleri duzenlenecektir.
Soz konusu formuler duzenlenirken ilgililerin ogrenim gordukleri okullarin durumu
araĢtirilacaktir. Buna gore; ogrenim gorulen okul, ilk veya ortaogrenim duzeyinde ise Milli
Egitim Bakanligi Talim ve Terbiye Kurulu BaĢkanligindan okulun denkligi, yuksekogrenim
ise Yuksekogrenim Kurulundan okulun taninip taninmadigi araĢtirilacak, olumlu cevap
alinmasi halinde formuler duzenlenecektir.

genelgeyi buldum. bakmak isteyenler 2012/38 sayili genelgeyi okusunlar http://www.alomaliye.com/2012/sgk-genelgesi-2012-38.pdf

gorevli kabul etmezse yonergeyi pkutturucam okursa tabi :)

principia89

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen principia89 » Cum Oca 24, 2014 1:46 pm

Merhaba,

Su anda sigortali olarak calisiyorum (90gunden fazla). Ancak istifa eder etmez Almanya\'ya dil kursuna gidecegim. Istifadan sonra 99 ggn daha kendi uzerimden sigortali gorunuyormusum. (ALO170 den aldigim bilgi). Simdi ben bu AT 11 belgesini kendi uzerimden gibi mi alacagim? 99 gun sonra Almanya\'da ne olacak? Bayan oldugum icin Turkiye\'de babam uzerinden devame debilirim dilekce ile. Ama orada nasil olur bu?

Bu konu ile ilgili yorum yapabilecek arkadaslar ya da tavsiye verebilecek arkadaslar varsa cok sevinirim.

Tesekkurler

pipet

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen pipet » Cum Oca 24, 2014 2:14 pm

At 11 belgesi icin onemli olan turkiyedeki sigortanizin devam ediyor olmasidir.dil kursunuzun tarih araligini belirten belgeyi sgkya goturdugunuzde veriyorlar.muhtemelen 3 aylik verirler zaten.sonrasinda tekrar kurstan belge alip yakinlariniz sgkya gotururse belgeyi yeni tarihlere gore tekrar duzenlerler.

principia89

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen principia89 » Cum Oca 24, 2014 2:35 pm

[quote]pipet tarafindan yazilan metin:

At 11 belgesi icin onemli olan turkiyedeki sigortanizin devam ediyor olmasidir.dil kursunuzun tarih araligini belirten belgeyi sgkya goturdugunuzde veriyorlar.muhtemelen 3 aylik verirler zaten.sonrasinda tekrar kurstan belge alip yakinlariniz sgkya gotururse belgeyi yeni tarihlere gore tekrar duzenlerler.[/quote]

Cok tesekkurler bilgi icin peki AT 11 belgesini Almanya\'da kullanirken 3 aylik olmasi oturum alma acisindan sorun yaratmaz mi? Bizden 1 yillik belge beklemiyorlar mi? (yabancilar polisi)

pipet

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen pipet » Cum Oca 24, 2014 3:29 pm

dil kursu kaydin ne kadarsa o sure kadar zaten oturum veriyorlar.eger dil kursu sureni gosteren belge daha uzun sureliyse AT 11\'i de o kadar uzun sure verirler.yani bu durum tarihlerle ilgili.oturum almaya gittiginde 3 aylik olsa bile uzatacagini zaten turkiyede sigortanin devam ettigini ifade edebilirsin.

luffy

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen luffy » Pzt Oca 27, 2014 12:44 am

Merhaba,

ben 7 Eylulden beri buradayim, Pforzheim/BW, master imi yapiyorum. Christmas tatilinde Turkiye\'ye gittigimde AT/11 belgemi duzenlettim ve gelip burada ogrenci sigortam olan KKH ya verdim. Belgeyi verdikten sonra para kestikleri yetmiyormus gibi, 4-5 Ocak gibi belgeyi verdim ve 15 Ocak civarinda param kesildi yine hesabimdan, simdi de okuldan mail aldim.

"Anladigimiz kadariyla KKH ile anlasmanizi sonlandirmissiniz. Bize su tarihe kadar yeni sigorta belgelerini getirmeniz gerekmektedir" diye.

Hic birsey anlamadim ben bu isten.. Getirdigim belge 1 Eylulden bu yanayi kapsadigi icin ilk aylarda verdigim parayi bile geri almayi dusunurken, belge takdiminden sonra param kesildi ve ustune ustluk bu yetmezmis gibi simdi ilisigim kesilmis..

Bilginiz var mi? Karsilasti mi kimse bu sorunla? AT/11 belgesinden dolayi benim sigorta belgelerimi baska bir kurumdan vs. mi almam gerekiyor? Devlet kurumu gibi.

Tesekkurler.

murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Oca 27, 2014 12:48 am

Tk git , orda yaptir veya AOKA da sakin her ay para verme sonra git eski sigortana dava acicam de size bak gor vericekler parayi sana :-D
So geht nicht !

Melphis

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Melphis » Pzt Oca 27, 2014 11:31 pm

Merhaba,
Ben su an Almanya\'dayim ve Turkiyeye gelecek donem icin olan ogrenci belgemi gondermek istiyorum. Bunun ucuz yolu var midir? Yani mektup gibi falan? Tesekkur ederim.

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Pzt Oca 27, 2014 11:43 pm

ogrenci belgeleri zaten imzasiz da kullanilabiliyor ki belgelerin altindada buyaziyor en iyisi pdf olarak indir ve mail ile bi yakinina gonder o da ciktisini alip versin.

Melphis

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Melphis » Sal Oca 28, 2014 1:53 am

Oyle yapayim olmadi. Bize adanada dilekce yazip imzalayacagimizi ve ogrenci belgesinin de orjinalini yollamamiz gerektigini soylediler

Haco de Lucia

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Sal Oca 28, 2014 3:09 am

AT-11 belgesiyle gecmiste odenen sigorta parasini geri alma konu hakkinda sorum var: 2009-2010 egitim yilini erasmusla almanyada gecirdim ve AOKdan yaklasik aylik 70 euroya sigorta yaptirarak AT-11den bihaber erasmusu tamamlamistim. onumuzdeki gunlerde master icin tekrar almanyaya donuyorum. elimde o egitim yilina ait ogenci belgeleri var ve en kisa zamanda SGK\'ya ugrayip gecmis zamana ait belge duzenleme konusunu sorcam. belgeyi kopartirsam Almanyaya geldikten sonra da AOKya ugrayip konuyu sorusturcam. Hic umidim yok ama kim bilir belki biseyler cikar. Herhangi bir tavsiyesi olan var midir?
Como el Agua..!

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Sal Oca 28, 2014 11:26 pm

[quote]luffy tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

ben 7 Eylulden beri buradayim, Pforzheim/BW, master imi yapiyorum. Christmas tatilinde Turkiye\'ye gittigimde AT/11 belgemi duzenlettim ve gelip burada ogrenci sigortam olan KKH ya verdim. Belgeyi verdikten sonra para kestikleri yetmiyormus gibi, 4-5 Ocak gibi belgeyi verdim ve 15 Ocak civarinda param kesildi yine hesabimdan, simdi de okuldan mail aldim.

"Anladigimiz kadariyla KKH ile anlasmanizi sonlandirmissiniz. Bize su tarihe kadar yeni sigorta belgelerini getirmeniz gerekmektedir" diye.

Hic birsey anlamadim ben bu isten.. Getirdigim belge 1 Eylulden bu yanayi kapsadigi icin ilk aylarda verdigim parayi bile geri almayi dusunurken, belge takdiminden sonra param kesildi ve ustune ustluk bu yetmezmis gibi simdi ilisigim kesilmis..

Bilginiz var mi? Karsilasti mi kimse bu sorunla? AT/11 belgesinden dolayi benim sigorta belgelerimi baska bir kurumdan vs. mi almam gerekiyor? Devlet kurumu gibi.

Tesekkurler.[/quote]

olay su ki burdaki sigorta sirketleri geriye donuk islem yapmiyorlar dolayisiyla senin belgende eylulden itibaren gecerli yazsa dahi belgeyi onlara sundugun andan itibaren basliyor AT11 bu yuzden de geriye donuk odemeleri geri alamiyorsun.Ocak 15 konusu da soyle ki odemeleri senin hesabindan bir ay sonra cekiyorlar yani mesela ocak ayinin odemesini subat 15te yapiyorsun yani senin ocakta odedigin para aslinda aralik ayinin parasiydi..belgeyi verdigin gun AT11 baslar yani bundan sonra para odemeyeceksin sigorta icin..

okul konusuna gelince sigorta sirketine git At11 belgen olduguna dair bi yazi al (AOK bu konuda en kolayi belgeyi ver hemen yazi verirler sana) okula verecegini soyle ona gore hazirlayip bi belge verirler sana okula verdigin zaman sikinti kalmaz.

aerisik

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen aerisik » Sal Oca 28, 2014 11:29 pm

[quote]Haco de Lucia tarafindan yazilan metin:

AT-11 belgesiyle gecmiste odenen sigorta parasini geri alma konu hakkinda sorum var: 2009-2010 egitim yilini erasmusla almanyada gecirdim ve AOKdan yaklasik aylik 70 euroya sigorta yaptirarak AT-11den bihaber erasmusu tamamlamistim. onumuzdeki gunlerde master icin tekrar almanyaya donuyorum. elimde o egitim yilina ait ogenci belgeleri var ve en kisa zamanda SGK\'ya ugrayip gecmis zamana ait belge duzenleme konusunu sorcam. belgeyi kopartirsam Almanyaya geldikten sonra da AOKya ugrayip konuyu sorusturcam. Hic umidim yok ama kim bilir belki biseyler cikar. Herhangi bir tavsiyesi olan var midir?[/quote]

geriye donuk belge alabilsen dahi sigorta sirketleri geriye donuk odeme yapmiyorlar..
benim AT11 de agustosta basliyor yaziyordu ama sirf ben ekimde goturdum diye o iki ayi odedim ve onu bile geri vermediler kaldi ki sen 5 seneden bahsediyorsun

Sencer

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Sencer » Cmt Şub 08, 2014 4:43 pm

Beyler benim bir sorum olacakti, suan TR deyim fakat 10 gun icinde Almanya ya gidecegim ve gitmeden AT-11 isini halletmek istiyorum. Dil kursu kaydim 6 aylik, dil kursu ogreniminde SGK bu At-11 belgesini veriyor mu yoksa sadece Uni kayit olanlar icin mi gecerli?

GK

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 09, 2014 8:06 pm

uniye bagli bir dil kursuysa yani uniden ogrenci belgesi alabiliyorsan evet alabiliyorsun.

murat181818

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Şub 24, 2014 10:20 am

guncel
So geht nicht !

ugurb

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen ugurb » Çrş Mar 05, 2014 1:00 pm

Merhaba arkadaslar. Zulassungsbescheid ile bu belgeyi alan var mi?