Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Emirhan35

Re: AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Emirhan35 » Sal Eyl 19, 2023 10:46 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Eyl 19, 2023 2:43 pm Uniyle isin yok önceden nerede kayit yaptirdaysan oraya git (Aok,Tk vs.) uzatmak istedigini söyle önceki aldigin belgeyi de göstererek. Sonra uzatarak yeni belge verecek doktor icin o kadar.
yanlız şuanda türkiyedeyim bu işlemi buradan yapabilir miyim yoksa almanyada mı yapmalıyım ?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Çrş Eyl 20, 2023 7:51 am

Emirhan35 yazdı: Sal Eyl 19, 2023 10:46 pm yanlız şuanda türkiyedeyim bu işlemi buradan yapabilir miyim yoksa almanyada mı yapmalıyım ?
merhaba hangi eyalette yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben bayernde yaşadığım için AOK Bayern'e mail atmıştım bana geri dönüş yaptılar birkaç gün sonra , adresimi ve AT11 belgemi istediler posta olarak gönderdiler alacağın belgenin adı " Nationaler Anspruchnachweis Anlage 3" belirt bunu direkt diğer türlü bilmiyorlar

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Çrş Eyl 20, 2023 1:26 pm

pulshatks yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 7:51 am merhaba hangi eyalette yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben bayernde yaşadığım için AOK Bayern'e mail atmıştım bana geri dönüş yaptılar birkaç gün sonra , adresimi ve AT11 belgemi istediler posta olarak gönderdiler alacağın belgenin adı " Nationaler Anspruchnachweis Anlage 3" belirt bunu direkt diğer türlü bilmiyorlar
bunu illa yapmak zorunda mıyım ? yani at11 belgemi yenilediğimi haber vermek mi lazım illa ki

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Çrş Eyl 20, 2023 2:26 pm

Emirhan35 yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 1:26 pm bunu illa yapmak zorunda mıyım ? yani at11 belgemi yenilediğimi haber vermek mi lazım illa ki
merhaba evet diye biliyorum, almanyada olduğunuz her vakit sigortalı olmak zorundasınız,ileride bu farkedilirse para cezası ödeyebilirsiniz

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Eyl 20, 2023 7:09 pm

Emirhan35 yazdı: Sal Eyl 19, 2023 10:46 pm yanlız şuanda türkiyedeyim bu işlemi buradan yapabilir miyim yoksa almanyada mı yapmalıyım ?
selam tekrar evet aslinda önceden nereden yapmissaniz orda bu sefer mail atarak yaparbilirsiniz. Eski belgeyi taratip mail de gönderin böylece önceden yaptiklarini görüp hizli sekilde isleminizi yaparlar. At 11 aldiktan sonra Almanyada onu gecerli bir sigortaya cevirtmeniz lazim yani sart. Doktora falan gidemezsiniz yoksa.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Prş Eyl 21, 2023 11:07 am

pulshatks yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 2:26 pm merhaba evet diye biliyorum, almanyada olduğunuz her vakit sigortalı olmak zorundasınız,ileride bu farkedilirse para cezası ödeyebilirsiniz
Computer_Berkay yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 7:09 pm selam tekrar evet aslinda önceden nereden yapmissaniz orda bu sefer mail atarak yaparbilirsiniz. Eski belgeyi taratip mail de gönderin böylece önceden yaptiklarini görüp hizli sekilde isleminizi yaparlar. At 11 aldiktan sonra Almanyada onu gecerli bir sigortaya cevirtmeniz lazim yani sart. Doktora falan gidemezsiniz yoksa.
Ben AOK Bayerne gitmiştim o zaman onlara mail atayım şimdi ve belgemi taratıp göndersem sanırsam yeter

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Eyl 21, 2023 12:35 pm

Emirhan35 yazdı: Prş Eyl 21, 2023 11:07 am Ben AOK Bayerne gitmiştim o zaman onlara mail atayım şimdi ve belgemi taratıp göndersem sanırsam yeter
Aynen bi öyle yap. Yoksa ne yapman gerektigini yazarlar zaten.

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Cum Eyl 22, 2023 10:11 am

Computer_Berkay yazdı: Prş Eyl 21, 2023 12:35 pm Aynen bi öyle yap. Yoksa ne yapman gerektigini yazarlar zaten.
Mail attım ama kendi sitelerinden. Mail adreslerini bulamadım. Eğer biliyorsanız siz buraya mail adreslerini atabilir misiniz

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Eyl 22, 2023 10:43 am

Emirhan35 yazdı: Cum Eyl 22, 2023 10:11 am Mail attım ama kendi sitelerinden. Mail adreslerini bulamadım. Eğer biliyorsanız siz buraya mail adreslerini atabilir misiniz
Maalesef bilmiyorum :/

dogu

Mesaj gönderen dogu » Pzt Eyl 25, 2023 5:50 pm

pulshatks yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 7:51 am merhaba hangi eyalette yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben bayernde yaşadığım için AOK Bayern'e mail atmıştım bana geri dönüş yaptılar birkaç gün sonra , adresimi ve AT11 belgemi istediler posta olarak gönderdiler alacağın belgenin adı " Nationaler Anspruchnachweis Anlage 3" belirt bunu direkt diğer türlü bilmiyorlar
Merhaba, Almanya’ya gelmeden önce AOK’dan mail ile okuluma bildirim yaptırdım ancak Almanya’ya geldiğimde AT11’i AOK almadı buna gerek olmadığını ve bir hastane durumum olduğunda her seferinde onlarla iletişime geçmemi ve mail ile Anspruchsnachweis edinebileceğimi söylediler. Yani Bugün mail ile onlara ulaşamayacak kadar kötü bir durumda olduğumda ne yapacağımı sordum ve arkadaşlarımın AT11’i AOK’a teslim ettikten sonra doktor için başka bir evrak aldıklarını söyledim.

“Ihr AT/11 ist im Notfall ihr Versicherungsnachweis. Sollte ein Notfall eintreten, z.B. an einem Wochenende und sie erreichen bei uns niemanden, fordern Sie einen Nationalen Anspruchsnachweis per E-Mail an. Um einen Nationalen Anspruchsnachweis erhalten zu können, benötigen wir vorher den A/T11, der uns nicht vorliegt. Ihre Freunde werden uns den Arzttermin mitgeteilt haben, deswegen haben diese den Nationalen Anspruchsnachweis für den Termin erhalten haben.”

Şöyle bir yanıt aldım. Aslında arkadaşlarım doktor randevusuna sahip olmadan gider gitmez AT11’i teslim edip belgeyi almışlar. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? Bir yanlışlık vesaire var mı acaba ?

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Eyl 25, 2023 10:09 pm

dogu yazdı: Pzt Eyl 25, 2023 5:50 pm Merhaba, Almanya’ya gelmeden önce AOK’dan mail ile okuluma bildirim yaptırdım ancak Almanya’ya geldiğimde AT11’i AOK almadı buna gerek olmadığını ve bir hastane durumum olduğunda her seferinde onlarla iletişime geçmemi ve mail ile Anspruchsnachweis edinebileceğimi söylediler. Yani Bugün mail ile onlara ulaşamayacak kadar kötü bir durumda olduğumda ne yapacağımı sordum ve arkadaşlarımın AT11’i AOK’a teslim ettikten sonra doktor için başka bir evrak aldıklarını söyledim.

“Ihr AT/11 ist im Notfall ihr Versicherungsnachweis. Sollte ein Notfall eintreten, z.B. an einem Wochenende und sie erreichen bei uns niemanden, fordern Sie einen Nationalen Anspruchsnachweis per E-Mail an. Um einen Nationalen Anspruchsnachweis erhalten zu können, benötigen wir vorher den A/T11, der uns nicht vorliegt. Ihre Freunde werden uns den Arzttermin mitgeteilt haben, deswegen haben diese den Nationalen Anspruchsnachweis für den Termin erhalten haben.”

Şöyle bir yanıt aldım. Aslında arkadaşlarım doktor randevusuna sahip olmadan gider gitmez AT11’i teslim edip belgeyi almışlar. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? Bir yanlışlık vesaire var mı acaba ?
ilk kez duydum böyle bir şey ama endişelenmeyin eyaletinizdeki başka AOK firması ile görüşün ,AT11 i onlara verin,mail atarken adresinizi yazın ve Anlage 3 belgesini adresinize isteyin ben öyle yapmıştım