Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
HH Hamburgerin

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Prş Ara 11, 2014 9:23 pm

Merhaba arkadaslar,
Eylul ayinda A/T 11 belgesiyle AOK\'a giderek sigortadan muaf olduguma dair belge aldim ve okul kaydi, ikamet bildirimi gibi islemlerde bunu kullandim.

Oturum islemleri icin gorusmeye gittigimde gorevli bayan A/T 11 belgesini ilk once anlamadi ve kabul etmiyoruz dedi. Ben israr edince birkac kisiye sordu ve kabul ettiklerini ama surenin yetersiz oldugunu, 1 yillik sigortam olmasi gerektigini soyledi.
Ben bu belgeyi her okul doneminde uzatacagimi soylesem de kabul etmedi ve bana belgeleri tamamlayip goturmem icin 1 hafta sonraya randevu verdi.

Daha once A/T 11le ilgili boyle deneyimleri olan arkadaslar var sanirim. Bana yol gosterirseniz sevinirim. Tesekkurler...
HAMBURG-IZMIR

Pechvogel

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Pechvogel » Pzr Ara 28, 2014 4:24 pm

Merhaba arkadaslar, 1 yildir AT-11 belgesi ile Almanya\'da master egitimime devam ediyorum ve bir ay once doktora gitmek zorunda kaldigimda haliyle AT-11 belgesi ile hastane ucretinden muaf olamayacagimi ogrendim ve 60 euro gibi bir sey odedim. Yarin acilen dis hekimine gitmem gerekiyor ama AT-11 belgesi nasi isliyor hicbir fikrim yok. Ucretten muaf olmam icin ne gibi bir yol izlemem gerekiyor? Hastaneden aldigimiz fisi mi SGK\'ya yolluyoruz yoksa AOK\'dan bir sey alip mi doktora gitmem gerekiyor? Ayrica daha once hastaneye odedigim 60 euroyu nasil geri alabilirim? Yardimci olursaniz cok sevinirim!

Karthus

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Ara 28, 2014 8:43 pm

Almanyada cogu sigorta dis doktoru masraflarini karsilamiyor bundan muaf olmak icin extradan sigortaya ek olarak aylik belli bir ucret odenmesi lazim.Hastaneye gitmeden once at11 muafiyeti aldiginiz yani versicherungsfrei oldugunuza dair aldiginiz belge neredense oraya gidip ben doktora gidecem dediginizde size ozel bir bildiri hazirlar.Bunu hastanede gosterdiginiz zaman bir sikinti olmayacaktir.
RASTAFARI

Pechvogel

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Pechvogel » Sal Ara 30, 2014 2:56 pm

Tesekkurler dediginiz sekilde hallettim sorunumu. Durumunuz benim gibi acilse sigorta dis doktoru masraflarini karsiliyormus.

muris01

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen muris01 » Pzr Oca 11, 2015 5:54 pm

Arkadaslar ben Almanyaya ilk geldigimde ozel sigorta yaptirdim (mawista diye bir firma) her ay 33 euro oduyorum. Simdi AT11 belgesi aldim. [Turkiye\'deyken cok zorluk cikarmisti Adana SGK o yuzden ancak ikna edebilmis babam (ogrenci belgemde tarihler yazmiyor diye uzun sure vermemeye direttiler, okul da uzerinde semester tarihlerini yazan belge vermiyor)].
Bu sirada 3 defa doktora gittim ve butun masraflari Mawista karsiladi. Simdi AT11 e gecmek istiyorum ne yapmam gerekiyor? Mawista ozel oldugu icin sanirim ciktiktan sonra Aok a gecilemiyor diye duydum. AT11 icin Aok\'tan yazi falan aliniyor bildigim kadariyla o yuzden soruyorum. Bilgisi olan var mi?

bilk

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen bilk » Pzr Oca 11, 2015 9:28 pm

universiteye baslayamadiysan at11 in kabul edilmez.

muris01

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen muris01 » Pzt Oca 12, 2015 1:11 am

Universiteye basladim 3 ay oluyor. Oturumda problem cikar diye ozel saglik sigortasi yaptirdim AT11 aldigim halde. Simdi oturum uzattim AT11 hakkimi kullanmak istiyorum gelecek aylarda odeme yapmamak icin. Ne yapmam gerekiyor?

nuernberger

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Şub 13, 2015 5:25 pm

Ben Almanya\'da universiteye baslamadan once Turkiye\'de calistigim ve kendimden sigortali oldugum icin ilk 100 gun icinde AT-11 alamamistim. 100 gun dolunca babam SGK\'dan gerekli belgeyi alip bana gonderdi - gecmise donuk vermisler, ogrenci belgesinin gecerliliginin basladigi tarihten itibaren - ve ben de AOK\'ya gidip gecmise donuk odemelerimi de geri alarak AT-11\'li olmaya basladim. Ancak AOK\'daki gorevlilerle birlikte icinden cikamadigimiz bir durum var.

AOK\'dan normal sigortali oldugum zaman 1 kez doktora gitmistim. Tahlil vs hicbir sey yapilmadi, sadece grip icin ilac yazdi hepsi bu. AOK sigortami iptal edip AT-11\'e gecis yapinca, onceden gitmis oldugum o doktordan bana bir fatura gelebilecegini soyledi. Ama emin de degiller, cunku o zaman AOK\'dan sigortaliydim ve doktorun parasi zaten sirket tarafindan odenmis olmali. Bu durumda ne oluyor? Boyle bir sey deneyimlemis olaniniz var mi?

Ikinci durum ise su; AT-11\'e gectikten sonra bir sinavdan muaf olmak icin doktor raporu aldim. Turk Turk\'un halinden anlar diyerek Turk bir doktora gittim. Girisimi yapan sekreter kizlar da Turk\'tu. AT-11 belgemi verince yine emin olmayarak "O zaman biz sizi ozel hasta olarak sisteme girecegiz, size de fatura gelecek, geri kalanini SGK ile halledeceksiniz" dedi. Doktorla konustuktan sonra da "Sen madem buralarda bu kadar kendi cabanla okuyorsun, sigortaymis rapormus hic dert etme, basimizin ustunde yerin var" dedi. Ben de cekindigimden soramadim bu fatura isi ne olacak diye. Acaba doktor sistemden geri cikarttirdi mi ki beni? Oyle bir havasi vardi ounku. Cikarttirmadiysa da diyelim ki bana fatura geldi. Ne yapilacak o faturayla? Ben odemeyi yapip SGK\'ya basvurup parami onlardan mi geri alacagim yoksa hic odeme falan yapmadan direkt faturayi SGK\'ya gonderip onlarin parayi doktorun hesabina aktarmasini mi isteyecegim?

helennpeanuts

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Şub 13, 2015 7:47 pm

Doktorlar genelde saglik sigortalarina ceyrek yillik rapor verirler. Mesela Ocak-Subat-Mart (Q1) icin bir rapor verilir, bu rapor saglik sigortalarindan kontrol edildikten sonra doktora odemesi yapilir.

Durum biraz karisik tabii ki ama tahminim soyle bir sey olabilir;

Eger doktora gideli uzun zaman olduysa, diyelim Q1 2014\'te gittin, doktorun buyuk ihtimal senin saglik sigortandan ucreti almistir. Saglik sigortasi senin odemelerini geri verdigi icin doktorundan bu ucreti geri talep edebilir. Boyle bir durumda doktorun sana bir fatura verebilir. Tamamen teorik konusuyorum, sallamayabilirler de.

Doktorun eger sana "basimin ustunde yerin var" dediyse, bir fatura aldigin takdirde istersen onunla gorus. Aksi takdirde AT-11 ile parani nasil geri alabiliyorsun bilmiyorum ama burada bilen arkadaslar vardir sanirim.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

nuernberger

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen nuernberger » Cum Şub 13, 2015 7:57 pm

Ilk gittigim doktor Q4 2014\'teydi. AOK\'dan AT-11\'e gecisim2015 Ocak. Attest aldigim doktora da 2015 Subat\'ta gittim. AOK\'dakilerin dedigine gore eger bu ilk gittigim doktorun muayene ucreti 30 euroyu gecmezse hic ugrasmayip fatura gondermeyebilirlermis de. Ama neye dayanarak gonderebileceklerini kendileri de bilmiyor. En iyisi SGK\'yi arayip sormak olacak sanirim.

helennpeanuts

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Şub 13, 2015 8:21 pm

Doktorun GOÄ-Satz\'ina gore farkli fiyatlar cikabilir ortaya, ama cok ucuk bir fiyat olacagini sanmam. Untersuchung o kadar pahali degil =). Yakin bir zaman icinde gittigin icin doktorun henuz saglik sigortasi (AOK) tarafindan kompense edilmemis olabilir, senin AOK\'dan odemelerini geri alman durumunda da bir fatura alabilirsin doktorundan.

Ama o kadar kafana takman gerekmiyor bence, eline bir fatura gectigi takdirde SGK ile konusursun. Fatura yollamayip ugrasmazlarsa da sansina guzel olur iste =).
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

unkreativer nutzername

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Prş Tem 30, 2015 1:20 pm

Merhaba,

ya biri yardim ederse cok sevinirim.
Simdi ben ilk kabulumu aldim bir yerden daha bekliyorum. Simdi kayitta mesela \'\'Versicherungsbescheinigung Ihrer gesetzlichen Krankenkasse\'\' istiyorlar.

Ben SGK\'ya gittim ordaki adam bunlar gerekli diye not yazdi verdi:
-Ogrenci belgesi veya kabul belgesi yeminli tercumandan tercumesi
(donem sureleri belli olacak)
-yokten denklik belgesi ( bu zaten orda vardi )

Simdi kabul belgemde donem sureleri belli degil ve de yeminli tercuman demis ama bu
bu kabul belgesi elektronik ortamda hazirlanmis ve oyle kabul ediliyor.

Ne yapmam gerekiyor simdi acaba? :/ kayit olup ogrenci belgesi cikartirip da mi yapiyorsunuz? Ki kayitta gerekli bu sigorta isi?

Simdiden tesekkurler ...

Edit: kabul belgemin tercumesi ile universitenin internet sayfasindaki donem tarihlerinin ingilizce ciktisini aldim gittim kabul oldu.

mozcelikors

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen mozcelikors » Cmt Ağu 15, 2015 2:26 pm

Merhabalar arkadaslar, ben bir donemlik AT/11 belgesi aldim ve onunla gidecegim. Okulum 2 sene.

Fakat okulum soyle birsey istiyor:

A health insurance certificate (Versicherungsbescheinigung zur Vorlage bei der Hochschule) issued by a legally authorised health insurance carrier as proof that you have health insurance coverage. Your health insurance card (Versichertenkarte) cannot be accepted as proof. If you are privately insured, please present the exemption certificate issued by the statuory health insurance center.

Ne yapacagim bilmiyorum AoK nedir Mawista nedir bilmiyorum. Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ağu 16, 2015 9:05 am

unkreativ, kayit olduktan sonra evet. kayitta bi firmadan sigorta baslatip sonra AT-11 ile muagf olucaksin. kayittan sonra hizli sekilde yap ki para odeme ;)

mozcelikors,
AOK ve Mawista sigorta firmalari oluyo bu ikisinin yaninda daha bir suru var. eger AT-11 in varsa bastan onunla bu firmalarin birinden muafiyet belgesi alip onu vericeksin.

alituna

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen alituna » Cmt Ağu 29, 2015 4:25 pm

Arkadaslar elinde TU Dortmund un denklik tanima belgesi olan var mi ? A/T 11 icin zamanim azaliyor yok ten uzun zaman oldu hala dilekceme cevap gelmedi. Elinde olan varsa bana taratip ulastirabilir mi ?

mireine

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen mireine » Cmt Ağu 29, 2015 4:46 pm

Ben okul tanima belgesi gelmeden sgkdaki gorevliye durumumu anlatip sgkdan 3 aylik AT-11 belgesi aldim ,vizeye 2 hafta once basvurdum benim durumumda vizede sikinti cikarmadilar. Istersen sgkdaki gorevliyle konusup sansini deneyebilirsin.

alituna

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen alituna » Cmt Ağu 29, 2015 4:50 pm

Konustum ama ise yaramadi. Kabul belgesinin turkceye tercumesini okulun akademik takvimini ve denklik tanima belgesini istedi yoksa olmaz diyerek gonderdi beni

alaricalaric

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen alaricalaric » Cum Eyl 11, 2015 10:09 pm

arkadaslar merhaba , bugun aok a gittim elimde at 11 belgemle ve bunun kabul edilmeyecegini soylediler. ptesi gidip bir ustteki birimle konusmayi isticem. bu sekilde olan var mi daha once ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 11, 2015 11:18 pm

Dil kursunda iken de alabiliyor muyuz AT-11?
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Cano

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Cano » Cum Eki 23, 2015 12:31 pm

Ben bir yillik paramin hepsini aldim. Toplam 960€ bana geri odediler. Hani 40 derece gunesin altinda tarlada calisirsin sonra bir buz gibi lakir lakir su gelir ya iste aynen oyle hissettim :)