Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
okansakin

Re: AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen okansakin » Sal Mar 03, 2020 11:43 am

arkadaşlar merhaba, ben Erasmus'a gideceğim ancak 3 aylık alabildim AT11'i yaş dolayısıyla. Geri kalan tarihler için normal sigorta yaptıracağım ancak Careconcept gibi özel sigortalar aylık 30 35 Euroya bu sigortayı yaparken AOK 100 Euro üzerinde aylık bir meblağ istiyor. Özel sigorta yaptırıldığı zaman tekrar yasal sigortaya geçilmediğini okudum bu doğru mu? Özel sigortanın başka dezavantajları da var mı? Şimdiden teşekkürler.

bmcoco

Mesaj gönderen bmcoco » Prş Mar 05, 2020 3:57 pm

Heidebergte öğrenciyim 2018den bu yana iki kere AT-11 ile oturum iznimi uzattım. Bu sefer uzatma için başvurduğumda artık AT-11 in geçerli olmadığını ve "deutsche Krankenversicherung" getirmem gerektiğiniz söylediler. TK'dan Anspruchnachweis'ım var, bu yazılarla sürekli gittiğim benden hiçbir zaman para talep etmeyen bir aile hekimim var.

Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz arkadaşlar. Oturum iznim bitmek üzere çünkü tam başvurduğumda artık geçerli olmadığını söyleyen ortama insan zekasının altında hatta ırkçı olduğundan şüphe duyduğum bir Ansprechpartnerim var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Melis

mt.mt

Mesaj gönderen mt.mt » Sal Mar 24, 2020 12:15 am

Merhaba, AT11 belgesini başlangıç tarihi geçtikten sonra da alabiliyor muyum? Örneğin AT11im dönem 1 Nisanda başlayacağı için 1 Nisandan başlasa, ben SGKdan AT11 belgemi 5 Nisanda alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Çrş Mar 25, 2020 3:01 am

mt.mt yazdı: Sal Mar 24, 2020 12:15 am Merhaba, AT11 belgesini başlangıç tarihi geçtikten sonra da alabiliyor muyum? Örneğin AT11im dönem 1 Nisanda başlayacağı için 1 Nisandan başlasa, ben SGKdan AT11 belgemi 5 Nisanda alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
Ben daha önce aldim. Sizin de hicbir sikinti olmadan alabileceginizi dusunuyorum.

noone

Mesaj gönderen noone » Çrş Nis 15, 2020 4:08 pm

Arkadaşlar merhaba
Yeşil pasaportla almanyadayım. Şuan turist olarak gözüküyorum.
Sgk dan mail ile At-11 sigorta belgesini gönderdiler.
Şuanki durumlardan dolayı aok kapalı. bu at-11 belgesini nasıl burata aktifleştirebilirim. Aok ya mail atılacaksa hangi mail adresine göndermem lazım ve almanca olarak ne yazmam gerekiyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevirim. Sağlıklı günler...

berkai

Mesaj gönderen berkai » Prş Nis 16, 2020 6:58 pm

noone yazdı: Çrş Nis 15, 2020 4:08 pm Arkadaşlar merhaba
Şuanki durumlardan dolayı aok kapalı. bu at-11 belgesini nasıl burata aktifleştirebilirim. Aok ya mail atılacaksa hangi mail adresine göndermem lazım ve almanca olarak ne yazmam gerekiyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevirim. Sağlıklı günler...
At-11 belgenizi AOK ya da TK şubelerinden birine mail yoluyla atıp bu belgenin Almanya’da geçerli olduğunu belirtip sigortalılık bescheinigung’u isterseniz işleminizi yapacaklardır. Üniversite öğrencisiyseniz okulunuz ile ilgilenen veya yakınında olan bir şubeye bunu ulaştırmanız prosedürü bilme olasılıklarını arttıracaktır ben de daha geçenlerde buradaki arkadaşların tavsiyesiyle bu işlemi gerçekleştirdim. Eğer mail adresine ulaşamazsanız arayıp mail adreslerini sorabilirsiniz.

schrocatt

Mesaj gönderen schrocatt » Çrş Ağu 18, 2021 3:00 am

Merhabalar, pandemi sebebiyle okul kabulleri geciktiği için kabul belgem elimde değil ancak erkenden AT11 alarak vizeye başvurmak istiyorum. Turistik amaçlı seyahatlere verilen AT11 için gereken belgeler nelerdir? SGK'nın sitesinde buna dair bir madde bulamadım, sadece öğrenim/eğitim gibi amaçlarla gidecek olan insanların getirmesi gereken belgeler sıralanmış. Şimdiden teşekkür ederim.

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Prş Ağu 19, 2021 12:45 pm

berkai yazdı: Prş Nis 16, 2020 6:58 pm At-11 belgenizi AOK ya da TK şubelerinden birine mail yoluyla atıp bu belgenin Almanya’da geçerli olduğunu belirtip sigortalılık bescheinigung’u isterseniz işleminizi yapacaklardır. Üniversite öğrencisiyseniz okulunuz ile ilgilenen veya yakınında olan bir şubeye bunu ulaştırmanız prosedürü bilme olasılıklarını arttıracaktır ben de daha geçenlerde buradaki arkadaşların tavsiyesiyle bu işlemi gerçekleştirdim. Eğer mail adresine ulaşamazsanız arayıp mail adreslerini sorabilirsiniz.
Ben AT11 belgemi AOK'ya mail attım belgenizi aldık diye yazdi sonra en kisa sure emaille gonderebilir misiniz dedim. Daha cevap yok cevap alamadım.
TK'ya da belgemi atsam , oldu da ikisinden de belgem çıkarsa bir sorun olur mu bilginiz var mı ?

lumos

Mesaj gönderen lumos » Prş Ağu 26, 2021 2:27 pm

zzcck yazdı: Prş Ağu 19, 2021 12:45 pm Ben AT11 belgemi AOK'ya mail attım belgenizi aldık diye yazdi sonra en kisa sure emaille gonderebilir misiniz dedim. Daha cevap yok cevap alamadım.
TK'ya da belgemi atsam , oldu da ikisinden de belgem çıkarsa bir sorun olur mu bilginiz var mı ?
Hem TK hem AOK belge çıkarsa herhangi bir sorun olabilir mi bilmiyorum ama zaten TK öyle belgeleri e-maille yolamıyo sanırım. Ben 1-2 gün önce telefon edip istedim e-maille atmam yasak posta gönderiyorum dedi telefondaki görevli (Almanyadaki adresime). Şuan Almanya'da değilsen bir istisna yaparlar mı bilemiyorum tabi.
Yine de TK'ya sorucaksan aklında olsun e-maillere çok geç cevap verebiliyolar. AT/11'i email atıp sonra telefon etmeni öneririm.

lumos

Mesaj gönderen lumos » Prş Ağu 26, 2021 2:32 pm

Merhaba benim de bir sorum var. Oturum iznimi ikinci kere uzatıcam eylülde. TK'dan yeni bir Versicherungsbescheinigung istedim. Verdikleri belgede "nicht gesetzlich versichert" yazıyor. Onun yerine "nicht versicherungspflichtig yazması gerekmiyor mu? (iki sene önce verdikleri belgede öyle yazıyodu).

"nicht gesetzlich versichert" belgesi oturum izni için yeterli mi? Mantıken yeterli değil gibime geliyor benim. Ayrıca AT-11 de yollamam gerekiyor mu Auslaenderburo'ya? Geçen sefer yollamamıştım sanırım.

keinproblem

Mesaj gönderen keinproblem » Prş Ağu 26, 2021 4:24 pm

lumos yazdı: Prş Ağu 26, 2021 2:27 pm Hem TK hem AOK belge çıkarsa herhangi bir sorun olabilir mi bilmiyorum ama zaten TK öyle belgeleri e-maille yolamıyo sanırım. Ben 1-2 gün önce telefon edip istedim e-maille atmam yasak posta gönderiyorum dedi telefondaki görevli (Almanyadaki adresime). Şuan Almanya'da değilsen bir istisna yaparlar mı bilemiyorum tabi.
Yine de TK'ya sorucaksan aklında olsun e-maillere çok geç cevap verebiliyolar. AT/11'i email atıp sonra telefon etmeni öneririm.
bu posta ya da e-maille atma işi herhalde karşınıza kim çıktıysa ona göre değişiyor. iki gün önce avrupada yaşayan bir arkadaşım da telefonla aradı TK'yı ve aynı gün hemen e-maille attılar.

nurzmn

Mesaj gönderen nurzmn » Pzr Nis 17, 2022 6:50 pm

noone yazdı: Çrş Nis 15, 2020 4:08 pm Arkadaşlar merhaba
Merhaba, AT11 belgesini email ile mi aldınız? Hangi adrese mail attınız acaba?
At-11 belgemin Mart sonunda süresi doldu ve uzattırmam gerekiyor. Aileme gereken belgeleri (sanırım kabul mektubu vs isteniyormuş) göndermem onların tekrar AT-1 alıp bana göndermesi gerekiyor diye biliyordum. Email yoluyla kendim uzattırmam mümkün mü?

merttsdmr57

Mesaj gönderen merttsdmr57 » Pzt Nis 18, 2022 12:46 pm

merhaba 41f numaralı öğrenci vizesine başvuruyorum, bütün belgeler tamam at11 de dahil fakat şöyle bir sorun var ben eylülde gideceğim fakat bir sıkıntı olmasın diye şimdiden başvurdum vizeye ve belgeleri öyle tamamladım. at11 alırken en geç temmuzda başlatabileceklerini söylediler yani benim 6 ayın 2 ayı tr de yanacak. konsoloslukta almanyadayken 4 ay sigortalı gözükecek olmak sıkıntı çıkarır mı ? bazıları 6 aylık sigorta diyor ama bunun mantığını anlamadım, sonuçta yenilenebilen bir belge ve her halükarda 6 aydan uzun kalacağım Üniversite 2 senelik

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Nis 18, 2022 1:14 pm

merttsdmr57 yazdı: Pzt Nis 18, 2022 12:46 pm merhaba 41f numaralı öğrenci vizesine başvuruyorum, bütün belgeler tamam at11 de dahil fakat şöyle bir sorun var ben eylülde gideceğim fakat bir sıkıntı olmasın diye şimdiden başvurdum vizeye ve belgeleri öyle tamamladım. at11 alırken en geç temmuzda başlatabileceklerini söylediler yani benim 6 ayın 2 ayı tr de yanacak. konsoloslukta almanyadayken 4 ay sigortalı gözükecek olmak sıkıntı çıkarır mı ? bazıları 6 aylık sigorta diyor ama bunun mantığını anlamadım, sonuçta yenilenebilen bir belge ve her halükarda 6 aydan uzun kalacağım Üniversite 2 senelik
3 aylikda yetiyor normalde
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

okdedective

Mesaj gönderen okdedective » Pzr Eki 02, 2022 10:33 pm

lumos yazdı: Prş Ağu 26, 2021 2:32 pm Merhaba benim de bir sorum var. Oturum iznimi ikinci kere uzatıcam eylülde. TK'dan yeni bir Versicherungsbescheinigung istedim. Verdikleri belgede "nicht gesetzlich versichert" yazıyor. Onun yerine "nicht versicherungspflichtig yazması gerekmiyor mu? (iki sene önce verdikleri belgede öyle yazıyodu).

"nicht gesetzlich versichert" belgesi oturum izni için yeterli mi? Mantıken yeterli değil gibime geliyor benim. Ayrıca AT-11 de yollamam gerekiyor mu Auslaenderburo'ya? Geçen sefer yollamamıştım sanırım.

Merhaba, ayni durumla karsi karsiyayim. Su anki AT/11'im 31 Mart'a kadar gecerli. TK'dan aldigim üzerinde "nicht gesetzlich versichert" yazan bir belge ile okula kaydımı tamamladım. Sonraki dönem için henüz AT/11 almadim, siz ne yaptınız, bu belgeyle oturum kartinizi uzatabildiniz mi? bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.

heimatlossalih

Mesaj gönderen heimatlossalih » Pzt Eki 03, 2022 10:36 pm

Merhaba arkadaşlar benim vizem geçen sene geç çıktığı için AT 11 ile değil, DAK ile yapmıştım. Bu sene DAK e mail atıp, geçen sene ödediğim paraları alıp alamayacağımı sordum ve benden geçen sene için AT 11 belgesini istediler, bende aslında vardı ancak o belge 3 aylık. Henüz daha cevap gelmedi fakat büyük ihtimal diğer tarihler için de isteyecekler. Başlığın ilk gönderisinde bir arkadaş Türkiye den geçmişe dönük AT 11 ler öğrenci belgesi ile alınabiliyor yazmış acaba daha önce yapmış olan var mı süreç nasıl işliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

lumos

Mesaj gönderen lumos » Sal Eki 11, 2022 11:13 pm

okdedective yazdı: Pzr Eki 02, 2022 10:33 pm Merhaba, ayni durumla karsi karsiyayim. Su anki AT/11'im 31 Mart'a kadar gecerli. TK'dan aldigim üzerinde "nicht gesetzlich versichert" yazan bir belge ile okula kaydımı tamamladım. Sonraki dönem için henüz AT/11 almadim, siz ne yaptınız, bu belgeyle oturum kartinizi uzatabildiniz mi? bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.
Ben uzattım bir sorun çıkmadı.

okdedective

Mesaj gönderen okdedective » Çrş Eki 12, 2022 12:19 pm

lumos yazdı: Sal Eki 11, 2022 11:13 pm Ben uzattım bir sorun çıkmadı.
tamamdir cok tesekkürler bilgilendirme icin

Emirhan35

Mesaj gönderen Emirhan35 » Sal Eyl 19, 2023 2:39 pm

Arkadaşlar merhaba, ben 1 dönemdir almanyada okuyorum şimdi kış semesteri için at11 aldım bugün. Bunu bir yere yeniden onaylatmama vs gerek var mıdır ? Ne yapmam lazım şimdi

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eyl 19, 2023 2:43 pm

Emirhan35 yazdı: Sal Eyl 19, 2023 2:39 pm Arkadaşlar merhaba, ben 1 dönemdir almanyada okuyorum şimdi kış semesteri için at11 aldım bugün. Bunu bir yere yeniden onaylatmama vs gerek var mıdır ? Ne yapmam lazım şimdi
Uniyle isin yok önceden nerede kayit yaptirdaysan oraya git (Aok,Tk vs.) uzatmak istedigini söyle önceki aldigin belgeyi de göstererek. Sonra uzatarak yeni belge verecek doktor icin o kadar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering