Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yatay gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Sharp

Yatay gecis

Mesaj gönderen Sharp » Çrş Tem 31, 2013 4:35 pm

bu sene eskisehir de pc muhendisligi okuyorum ve almanyaya yatay gecis yapicam.

bi sorun cikar mi tek sart dsh sinavi mi ? birde orada en bastan mi baslicam yoksa kaldigim yerden devam mi?dil sinavini bu sene bitirp 2. sinifta dsh i direk kazanip girersem yil kaybim olur mu kisacasi ?

Jamir

Yatay gecis

Mesaj gönderen Jamir » Prş Ağu 01, 2013 1:33 am

merhaba oncelikle sordugun sorulari daha anlasilir bir sekilde yazabilirsen daha net cevaplar alirsin.

tavsiyem okulunu tr de bitirip master icin almanyayi dusunmen . ama gelmek istiyorsan orada verdigin dersleri burada saydirabilirsinde saydiramayabilirsinde o profosorlerin insiyatifine kalmis birsey. bir dersi saymadan once kredi uyuyormu ders icerigi uyuyormu diye herseye bakabiliyorlar onun icin kaldigim yerden devam ederim dusuncesi olmadan gelmek lazim ilerde hayal kirikligina ugramamak icin kismet yani biraz .
gdld

cicek25

Yatay gecis

Mesaj gönderen cicek25 » Cum Ağu 02, 2013 11:28 am

merhaba, ben gazi uni almanca ogr. okuyorum kalan 2 yillik egitimime almanya da devam etmek istiyorum yatay gecis yapabilecegim universiteler var mi ogrenmek istiyorum, ve sartlari nelerdir?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yatay gecis

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 02, 2013 12:59 pm

bir cok universite var yatay gecis yapabileceginiz, sizin ozellikle istediginiz bir yer varmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com