Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bremen Universitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Pzr Tem 14, 2013 2:04 am

Sartli kayit ta sorun cikarirlar mi ?ve kurs u var mi kendilerinin ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 14, 2013 2:14 am

Biliyorum okumayacaksin, okusan da anlamak istemeyip orda yazilanlari tekrar soracaksin ama bir umit linki ekliyorum. 4-5 kere oku lutfen.

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=56
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Pzr Tem 14, 2013 2:16 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Biliyorum okumayacaksin, okusan da anlamak istemeyip orda yazilanlari tekrar soracaksin ama bir umit linki ekliyorum. 4-5 kere oku lutfen.

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=56
[/quote]

okudumda pc muhendisligi yok wiki de fln var ama bide tek tesdaf dio dsh ile kabul yok mu ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 14, 2013 2:49 am

Bremen de pc muhendisligi, yani informatik var:

http://dbs.uni-bremen.de/sixcms/detail. ... e=fach_neu

DSH veya testdaf, ikisinden birini gecersen egitimine baslarsin. Bazi okullar testdaf a hazirlar bazilari dsh ya, zaten arada cok bir fark da yok iki sinavin. Ikisinden birini gecmen yeterli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Pzt Tem 15, 2013 12:05 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Bremen de pc muhendisligi, yani informatik var:

http://dbs.uni-bremen.de/sixcms/detail. ... e=fach_neu

DSH veya testdaf, ikisinden birini gecersen egitimine baslarsin. Bazi okullar testdaf a hazirlar bazilari dsh ya, zaten arada cok bir fark da yok iki sinavin. Ikisinden birini gecmen yeterli.[/quote]

simdi prepare ye kayit olursam ayni anda universiteyede mi devam edio eger bole deilse yoksa martta seviye tespiti icin gittim zaman 4-5 ay kalmis oluyo bi dier sene kayitlari icin daha kursu vermediler. yane normal bi sartli kayit yok demi bremen universitesinde sartli kayit + kurs belgesi ile vize alip kursu bitiirp dsh i kazanip dier sene universiteye normal baslama gibi bi sistem ??
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_65108 bu konudaki birkan adli uye mesela sartli kabul almis 0 almancayla ... varmi hale sartli kabul ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Tem 15, 2013 11:12 am

Mart nerden cikti ? Ben seni cidden anlayamiyorum ya senin kafa cok karisik ya benim:-)

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Pzt Tem 15, 2013 11:14 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Mart nerden cikti ? Ben seni cidden anlayamiyorum ya senin kafa cok karisik ya benim:-)[/quote]

benim ki :D ama akisitik deil bi suru degisik bilgi var tecrubeli biri lazim gitmis tek tek anlatacak :D bremene gitmis

bana lazim olan tarihler ve en onemlisi sartli kabul var mi ?? prepare de uygunama tarihleri fln lazm onun zimbirtisi cok.on kayit varsa tarih zamani var mi yoksa istedigimiz zaman mi ?
butun yapilacakalri bi plan listesi yapip tarihli olark hazirlamam gerek yoksa icim rahat etmez .sorun cikarsa 1yil bosa gitmesin....

Kullanıcı avatarı
welly275

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 15, 2013 11:43 am

eren leyla misin? kac defa soylendi hatta bizzat soyledim sana sartli kabul basvurulari icin zaman olmadigini ama hala soruyosun.

sen tecrubeli birini bulsan da cileden cikartirsin cidden

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Pzt Tem 15, 2013 11:52 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

eren leyla misin? kac defa soylendi hatta bizzat soyledim sana sartli kabul basvurulari icin zaman olmadigini ama hala soruyosun.

sen tecrubeli birini bulsan da cileden cikartirsin cidden[/quote]

ozaman lys sonucunu alir almaz universiteye gitcewk garantor um ve kursa yazil dicek universite ve o univ. +kurs+garantorluk ve dier lazm vize belgeleri ile vizemi alcam ve kursa baslicam kurs bitince sinava gircem ve kis donemi icin kayitlar temmuzda (okul kayitlari ile bir dirdiye bole dedim)temmuzda dsh var ona gircem bu kadar mi?

kurs ortalama ne kadar surer?
sinavi kazanamamam durumunda dier sinav ocak ayinda sanirim(okul kayitlari ile bir dirdiye bole dedim) ona gircem vize sorun cikarir mi?
en erken sekilde gitmek istiorum cunku almanyada ne kadar kalirsam cok okadar iyi dialog artar ve dil gelisir.tek gerekn tarihler sitelerindede yokki ne bicim yapmislarsa.

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Pzt Tem 15, 2013 3:10 pm

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=5567

budur yaw bunu istiodum :D danke Staatsmann :D:D

simdi tek sorun bremen universitesi uni-assistle calisiyo diolar one direk universiteye mi basvurcaz oraya mi ne ise yario yane o uni-assist?? ve daha da onemlisi sartli kabul olayi gecerli mi bremen universitesinde ?? . .

birkan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen birkan » Sal Tem 16, 2013 1:06 pm

[quote]erenarslan tarafindan yazilan metin:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=5567

budur yaw bunu istiodum :D danke Staatsmann :D:D

simdi tek sorun bremen universitesi uni-assistle calisiyo diolar one direk universiteye mi basvurcaz oraya mi ne ise yario yane o uni-assist?? ve daha da onemlisi sartli kabul olayi gecerli mi bremen universitesinde ?? . .[/quote]

eren daha 1 senen var onunde rahat rahat arastirabilecegin .evet sartli kabul gecerli
uni assistle calisiyorlar.uni assiste basvurucaksin.biraz siteyi arastirsan tum sorularinin cevaplarini bulucaksin.

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Sal Tem 16, 2013 1:13 pm

benim garantorlerim uni-assit e basvurcak ozmn hatta online ise ben basvururm belgelri yolarim lys sonucunu aldigim gun :D ne belgesi istiyo uni-assit ?

birkan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen birkan » Sal Tem 16, 2013 1:16 pm

garantorun basvurmicak kendin basvurucaksin sitesine gir turkce bilgileride var zaten istedikleri evraklari noter onayli apostilli olarak almancaya cevirtirip ondan sonra gondericeksin .

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Sal Tem 16, 2013 1:18 pm

Turk vatandasi olarak genelde asagidaki belgeler gondermek mecburiyetindesiniz
Lise diplomasinin onayli kopyasi +onayli tercumesi
cok onemli: OSYM SINAV SONUC BELGESI nin onayli kopyasi + onayli tercumesi
(OSS SINAV SONUC BELGESI yeterli degildir !!!)
yuksek meslek okulundan aldiginiz diplomanin ve transkripin onayli kopyasi +onayli tercumesi
Ozgecmis
pasaportun fotokopisi
dil kursunun diplomasi (onayli kopyasi)
1 x fotograf
universiteye kayitliysaniz: notlarin dokumu (transkrip)
universite mezunu olarak: On Lisans ya da Lisans Diplomasinin onayli fotokopisi + onayli tercumesi
kayit basvurusu
Bunun ustunde bazi universitelerin ozel giris sartlari var, ayrintili bilgileri yuksek okullarin web sayfalarindan temin edebilirsiniz. Genelde butun belgeler onayli olmali.
Tavsiyemiz: Turkiye Buyukelcilikteki Egitim Atasesi

yaziyo pasaportu onceden aliyim ozmn D tipi ve sadce yukardakiler sanirim ?

birkan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen birkan » Sal Tem 16, 2013 1:23 pm

evet bunlarin hepsini dedikleri gibi gondericeksin birde 4 sayfalik doldurman gereken kisisel bilgiler ve basvurucagin bolumle ilgili doldurman gereken bir sayfa daha var+60 euro yanlis hatirlamiyorsam uni assiste gonderdigine dair makbuzu dosyanin icine koyup kargoyla gondericeksin

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Sal Tem 16, 2013 1:26 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

evet bunlarin hepsini dedikleri gibi gondericeksin birde 4 sayfalik doldurman gereken kisisel bilgiler ve basvurucagin bolumle ilgili doldurman gereken bir sayfa daha var+60 euro yanlis hatirlamiyorsam uni assiste gonderdigine dair makbuzu dosyanin icine koyup kargoyla gondericeksin[/quote]

basvuruyu online internetten yapcam demi ? bide 60€ yi neyle gondercem evraklarin arasinda mi ? ve gidecgim unv. fln o forumda belirtcem heralde?

birkan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen birkan » Sal Tem 16, 2013 1:37 pm

hayir banka araciligiyla gondericeksin makbuzunuda gonderecegin evraklarin icine koyucaksin gonderecegin ucreti tam ogren ama.uni assiste hersey yaziyor incelersen goruceksin

erenarslan

Bremen Universitesi

Mesaj gönderen erenarslan » Sal Tem 16, 2013 2:19 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

hayir banka araciligiyla gondericeksin makbuzunuda gonderecegin evraklarin icine koyucaksin gonderecegin ucreti tam ogren ama.uni assiste hersey yaziyor incelersen goruceksin[/quote]

tamamdir cook saol agustos 2014 de basvurcam artik :)