Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Assist - Ortalama Sorunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
helloween

Mesaj gönderen helloween » Cmt Tem 13, 2013 5:41 pm

Uni Assist\'ten gelen mailde not ortalamamin 2,5 oldugu yaziyor:
"Mit diesen Dokumenten weist Frau ..... eine Hochschulzugangsberechtigung
fur alle Hochschularten fur alle Fachrichtungen
mit der Durchschnittsnote 2,5 nach.
Die Zeugnisse, die zum Hochschulzugang fuhren, wurden am 13.06.2011 erworben."

Benim ortalamam transkripte 2,99. Acaba ordaki not hesaplama sistemi yuzunden mi boyle bir farklilik oldu? Sizce ne yapmaliyim?

Keita

Mesaj gönderen Keita » Cmt Tem 13, 2013 6:27 pm

Almanya da en iyi not 1 en kotu not 4, tam tersi yani.

helloween

Mesaj gönderen helloween » Cmt Tem 13, 2013 7:37 pm

yani bu durumda notum yanlis hesaplanmamistir degil mi? oradaki sistemi pek bilmiyorum. tereddut ettim o yuzden, uni assist\'e mail atip sorsam mi diye.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 14, 2013 1:42 am

gecme notu 50ydi bizde. 100 uzerinden 63,93 olan ortalamami 3,1 olarak denklemislerdi. senin notun 4 uzerinden sanirim. 2.00 ile geciliyosa 2,99 icin 2,5 aslinda dusuk geldi bana. 2ye yakin olmasi daha mantikli geliyo. forumda bi yerde bayerisches formel diye bi baslik var. orda bununla ilgili hesaplama formulu var. arada buyuk bi fark gorursen mail atabilirsin, kesinlestirmis olursun en azindan.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 14, 2013 2:12 am

Yok dogru hesaplamislar. Asagidaki bayerische Formel e gore hesap ediliyor:

http://de.wikipedia.org/wiki/Bayerische_Formel

Not ortalamani verdigim zaman 2,515 yani yuvarlama 2.5 e tekabul ediyor. Almanya icin fena bir puan degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

orhunYTU

Mesaj gönderen orhunYTU » Pzr Tem 14, 2013 1:46 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Not ortalamani verdigim zaman 2,515 yani yuvarlama 2.5 e tekabul ediyor. Almanya icin fena bir puan degil.[/quote]

Bu bilgi icin gercekten cok tesekkur ederim cok isime yaradi. Yabanci ogreniclere NC uygulayan TUM ve RWTH Aachen gibi universitelerin master icin yillara gore kac NC ile aldigini bulamadim. Kendi sitelerinde yok, burada da Berlin teknigin ve RWTH nin sadece Bachelor icin kac ile alabildigini buldum. Acaba bunlara bakabilecegim bir yer var mi? Ona gore okuilu yarim donem bile uzatabilirim?

helloween

Mesaj gönderen helloween » Pzr Tem 14, 2013 2:41 pm

Cevaplar icin cok tesekkurler. Benim genel ortalamam 4 uzerinden 2,99. 100 uzerinden de 75 kusur olmasi lazim.
Bu formulu ilk defa goruyorum, boyle hesaplandigini bilmiyordum. O yuzden mail atip tekrar hesaplamalarini rica ettim. Ama sanirim bu formule gore sonuc degismeyecek zaten.

orhunYTU

Mesaj gönderen orhunYTU » Pzt Tem 15, 2013 8:38 pm

[quote]duisburger tarafindan yazilan metin:

[quote]orhunYTU tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Not ortalamani verdigim zaman 2,515 yani yuvarlama 2.5 e tekabul ediyor. Almanya icin fena bir puan degil.[/quote]

Bu bilgi icin gercekten cok tesekkur ederim cok isime yaradi. Yabanci ogreniclere NC uygulayan TUM ve RWTH Aachen gibi universitelerin master icin yillara gore kac NC ile aldigini bulamadim. Kendi sitelerinde yok, burada da Berlin teknigin ve RWTH nin sadece Bachelor icin kac ile alabildigini buldum. Acaba bunlara bakabilecegim bir yer var mi? Ona gore okuilu yarim donem bile uzatabilirim?[/quote]

Master icin NC de belli bir ortalama yok.[/quote]

Diger topic de yazdigim uzere burada da ilgin ve sorulari cevapladigin icin cok tesekkur ederim.

Benim asil sormak istedigim 2009,2010,2011,2012 gibi yillarda(senelere gore degiskenlik gostersede) yaklasik olarak kac NC ile kapamislar? Buna gore belki yarim donem okul uzatmayi bile dusunebilirim cunku dil belgesini en erken 2015 basvurusuna yetistirecegimi dusundugum icin.

Soyle sacma bir sekilde aciklarsam burada yaptigim 3.20 orada yaklasik 2.2 ye denk geliyor(3.25-2.1e denk geliyor). Daha onceki tecrubelerinizden veya duyumlarinizdan bu ortalamalarin yetip yetmeyecegini merak ediyorum.

Iyi gunler dilerim.

eray

Mesaj gönderen eray » Sal Tem 16, 2013 12:41 am