Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite on kayit

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erenarslan

Universite on kayit

Mesaj gönderen erenarslan » Cmt Tem 13, 2013 6:22 pm

lise bitince mi yoksa son yane lise 4 te mi basvuruluyo on kayit a almanyadaki universiteye ? ve garantor luk belgesi icin?

Keita

Universite on kayit

Mesaj gönderen Keita » Cmt Tem 13, 2013 6:27 pm

liseyi bitirip universite kazanman gerekiyor ilk olarak Turkiye de.

erenarslan

Universite on kayit

Mesaj gönderen erenarslan » Cmt Tem 13, 2013 6:32 pm

[quote]Keita tarafindan yazilan metin:

liseyi bitirip universite kazanman gerekiyor ilk olarak Turkiye de.[/quote]

ozaman orda universite ekimde basliyo 2ayda on kayit garantor pasaport vize kurs dsh hepsi nasil hallolcak ??

Kullanıcı avatarı
welly275

Universite on kayit

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 14, 2013 1:35 am

olmayacak eren olmayacak kahretsin :D forumu nasil arastiriyosun aklim ermiyo bi turlu. kac gundur ayni soruyu soruyosun. arastirma yapmiyosun ya da yapiyosun anlamak mi istemiyosun anlamadim gitti.

sartli kabul icin zaman yok. okulu bitir o zamana kadar alabildigin almanca sertifikasina kadar gel. tercihini istedigin bolume yap herhangi bi yere yerles. sonra almanyada okula sartli kabul basvurusu yap. sartli kabul belgeni al sonrasinda dil kursu kaydi yap ve gidip vizeye basvur. gel almanyaya dil kursuna git almanca sertifikani al. sonra basvuru tarihlerinde okula basvurunu yap. kesin kabulunu al sonra kaydini yap ogrenci ol. oku derslerine calis sinavlarina girip gec mezun ol. sonra firmalara basvuru yaz bi yerde calismaya basla.. eee artik sira evlenmeye geldi kendine eli yuzu duzgun birini bul evlen. sonra 3 cocuk yap. onlari buyut okula gonder. sonra zaten yas gelcek emeklilige basvur. emekli ol gez toz torunlarini sev buyut. aralarda bi yere araba ve ev satin almayi eklersin artik. sonra da the happy ending...

bak egitimden girip teee nereye kadar plan yaptim sana.

erenarslan

Universite on kayit

Mesaj gönderen erenarslan » Pzr Tem 14, 2013 1:59 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

olmayacak eren olmayacak kahretsin :D forumu nasil arastiriyosun aklim ermiyo bi turlu. kac gundur ayni soruyu soruyosun. arastirma yapmiyosun ya da yapiyosun anlamak mi istemiyosun anlamadim gitti.

sartli kabul icin zaman yok. okulu bitir o zamana kadar alabildigin almanca sertifikasina kadar gel. tercihini istedigin bolume yap herhangi bi yere yerles. sonra almanyada okula sartli kabul basvurusu yap. sartli kabul belgeni al sonrasinda dil kursu kaydi yap ve gidip vizeye basvur. gel almanyaya dil kursuna git almanca sertifikani al. sonra basvuru tarihlerinde okula basvurunu yap. kesin kabulunu al sonra kaydini yap ogrenci ol. oku derslerine calis sinavlarina girip gec mezun ol. sonra firmalara basvuru yaz bi yerde calismaya basla.. eee artik sira evlenmeye geldi kendine eli yuzu duzgun birini bul evlen. sonra 3 cocuk yap. onlari buyut okula gonder. sonra zaten yas gelcek emeklilige basvur. emekli ol gez toz torunlarini sev buyut. aralarda bi yere araba ve ev satin almayi eklersin artik. sonra da the happy ending...

bak egitimden girip teee nereye kadar plan yaptim sana.[/quote]

:D:D cok saol dsh sinavi okul a kayit yaptiktan sonra demi kesin kayit ? :D

Kullanıcı avatarı
welly275

Universite on kayit

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 14, 2013 2:18 am

arastir eren arastir... cevap almana ragmen tekrar tekrar soruyosun. kaba taslak soyledim dediklerimi. bunun disinda bazi asamalar icin baska alternatifler de var.

DSH sinavina nerde girebilecegin forumda defalarca yazildi. bundan yola cikarak kendin de ne zaman nerde gircegini olusturursun kafanda.

artik arastirmasi sana kalmis.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Universite on kayit

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 14, 2013 10:56 am

Dostum senin korkun sadece eylul ayinda universiteye baslayamamaksa sorun degil beklersin sikinti etme subatta baslarsin.Onunde okadar cok yapman gereken alman gereken belge var ki bu sana ilerde hic sorun gozukmeyecek bile.

erenarslan

Universite on kayit

Mesaj gönderen erenarslan » Pzr Tem 14, 2013 1:27 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Dostum senin korkun sadece eylul ayinda universiteye baslayamamaksa sorun degil beklersin sikinti etme subatta baslarsin.Onunde okadar cok yapman gereken alman gereken belge var ki bu sana ilerde hic sorun gozukmeyecek bile.[/quote]

ozmn eyluldeki kayitlara giremicem bir daha ki kayit ne zaman ? ve ne kadar zaman kaybetcem ?

rem_

Universite on kayit

Mesaj gönderen rem_ » Pzr Ağu 11, 2013 10:44 pm

Biliyorsunuz osym tercihleri aciklandi.. Okullara basvuru yapmak istiyorum, bunun icin belirli bir tarih var mi? Yoksa hemen yapabilir miyim?

izzy

Universite on kayit

Mesaj gönderen izzy » Pzr Ağu 11, 2013 11:28 pm

Basvuru tarihleri var, bu tarihleri basvurmak istedigin okullarin sitesinden veya www.study-in.de ogrenebilirsin.