Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada universite kayit

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Prş Tem 11, 2013 10:55 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

su an almanca seviyen ne ve sene temmuzda hangi seviyede olacagini dusunuyorsun?[/quote]

temmuzda en az bi b1 veya b2 dusunuyorum ki almanyadada 1.5 ay fkn pratik yaprsam kesn olurum b2.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 11, 2013 11:10 pm

sennin asil dusuncen sartli kabul alip gitmek.Eylul ayinda universiteye baslaman pek gercekci degil.Sartli kabulde tarih sikintisi yok diye biliyorum.

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Prş Tem 11, 2013 11:20 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

sennin asil dusuncen sartli kabul alip gitmek.Eylul ayinda universiteye baslaman pek gercekci degil.Sartli kabulde tarih sikintisi yok diye biliyorum.[/quote]

iste o 1 sene kaybetmemem icin ne gerek ??
yane 2014 yilinda universiteye baslamam icin ne gerek onceden yapmam gereken basvuru fln mi okula on kayit gibi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 12, 2013 1:00 am

Gurhan35, pes etmeye yakinim :D

erenarslan, turkiyede 5 senede gida muh bitirdim simdi geldim burda informatikteyim yeni bastan. 1 sene kaybetmeyi pek dusunmesene :) rahat biraz relax relax koyver akisina gitsin :L

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Cum Tem 12, 2013 1:15 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Gurhan35, pes etmeye yakinim :D

erenarslan, turkiyede 5 senede gida muh bitirdim simdi geldim burda informatikteyim yeni bastan. 1 sene kaybetmeyi pek dusunmesene :) rahat biraz relax relax koyver akisina gitsin :L[/quote]
:) tmm ozmn o yil ne yapcam nasil ilerlicek en bastan solersenz ii olur karsi taraf ve benim yapcaklari mi?

http://www.gokhaninguncesi.com/2012/09/ ... indir.html
ne kadar yasaldir bilmem ama cok iyi bisiye benzio amac reklam fln deil bi on sitede var bu torrent ida var ttnet progdada var ama bnm explorer acmio onu bunu kullancam :)

flaga

Mesaj gönderen flaga » Cum Tem 12, 2013 2:30 am

beslenme ve diyetetik okuyan yok mu hic beni bilgilendirebilecek?

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Cum Tem 12, 2013 8:00 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

o cok zor ama soyle kisaca cok genel bilgileri tekrar edeyim:

1- B1 sertifikasi yeterli su anda alabilirsen. B1 sertifikasi alinca ilk olarak Bremen universitesine basvuru yapacaksin.

2- On kabul geldikten sonra B2 ve C1 kurslari icin kayit yaptiracaksin Bremen de ozel bir kursta veya kontenjan varsa Bremen universitesinin kendi kursunda.

3- Kurs bitince dsh sinavina gireceksin ve gecince egitimine baslayacaksin ama gelecek sene en gec 15 temmuz a kadar vermen gerekiyor. Sayet su anda b1 seviyesinde isen cok rahat yetismesi lazim.

4- Bloke hesap actiracaksan eger 8040 euro yatiracaksin.

5- Vize basvurusu yapacaksin.

6- Asagidaki linkten baslayarak biraz daha sakin kafayla arastirma yapacaksin sitede.:)

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Viel Spaß =)[/quote]

tamm on basvuru yaptik sonra kursa basla demissin de almanyada olmam lazim baslamam icin ve dsh e girmem icin ama en son dada vize ici basvur demissin ben kac kere vize alcam ve en basta nasil gitcem ki vizesiz kurs icin ?

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Cum Tem 12, 2013 9:47 am

[quote]duisburger tarafindan yazilan metin:

erenarslan sakamisin sen?:)[/quote]

niye acik bi caap yok dahaca hic bi yerde .

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Cum Tem 12, 2013 10:10 am

Inatla verilen linki okumamaya devam edip illaki soru sormak istiyorsun. Yukarda madde madde yazilmis ve linkte hersey acik acik yazilmis ama okumuyorsun veya okudugunu anlamiyorsun. On kabul aldiktan sonra dil kursu kaydi yaptiracaksin, daha sonra bloke hesap veya garantor ile vize basvurusu yapacaksin.[/quote]

yukarda ne diyo okudun mu ?
- B1 sertifikasi yeterli su anda alabilirsen. B1 sertifikasi alinca ilk olarak Bremen universitesine basvuru yapacaksin.

2- On kabul geldikten sonra B2 ve C1 kurslari icin kayit yaptiracaksin Bremen de ozel bir kursta veya kontenjan varsa Bremen universitesinin kendi kursunda.

3- Kurs bitince dsh sinavina gireceksin ve gecince egitimine baslayacaksin ama gelecek sene en gec 15 temmuz a kadar vermen gerekiyor. Sayet su anda b1 seviyesinde isen cok rahat yetismesi lazim.

4- Bloke hesap actiracaksan eger 8040 euro yatiracaksin.

5- Vize basvurusu yapacaksin.

benim burda gordugum ve anladigim dsh sinavi vizeden once gelmis kursta ole ?

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Cum Tem 12, 2013 10:26 am

hakkaten Allah bu sitenin yoneticilerine sabir versin. :)

Arkadasim islemleri sirayla siralanmis ve maddelerde de Almanya da yapilacak seyleri aciklamis arkadas. Bu kadar karisik degil yaaa, hakkaten degil yani. Bence bilerek yapiyorsun, sana birsey anlatmak icin gerekli sabir oructan bile daha agir inan bana.

B1 alabilirsen on kabul icin Bremen e basvur, dil kursuna kayit ol, bloke hesap ac git vizene basvur. Bu sefer oldumu?[/quote]

burasi tamam ztn de sinav agustosda aciklaniyo hepsi 2 ay icinde nasil olacak sorun o . on kayit vs.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 12, 2013 12:26 pm

=)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

erenarslan

Mesaj gönderen erenarslan » Cum Tem 12, 2013 1:00 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

=)[/quote]

=) ? :D tek sorun bu simdi :D

sinav agustosda aciklaniyo hepsi 2 ay icinde nasil olacak sorun o . on kayit vize pasaport kurs dsh usw. ?? :help ???????????????????????

Keita

Mesaj gönderen Keita » Cmt Tem 13, 2013 6:26 pm

universite kabul islemleri yaklasik 3-6 hafta suruyor. Vize icin de 3-6 hafta beklersin ortalama.