Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Devlet Yardimlari ve Odenekler

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Kas 22, 2015 5:28 pm

Alman Hukumeti ihtiyac sahiplerine bircok farkli konuda farkli odenekler ve yardimlar sunuyor. Ihtiyac sahibi olmak demek issiz olmak ya da herhangi bir gelire sahip olmamak anlamina gelmiyor. Alman Hukumetinin asil amaci ulke icinde yasayan vatandaslarin yasam standartlarini belirli bir seviyede tutmak.

Peki Alman Hukumeti ne gibi odenek ve yardimlar sunuyor?

Issizlik Odenegi II (Arbeitlosengeld II)

Issizlik odenegi Almanya’da en bilindik yardimlardan biri. Br is sahibi olmayan ya da dusuk maasla calisanlar Almanya’da Issizlik Parasi II icin basvuru yapabilirler. Issizlik parasi ve basvuru ile ilgili detayli bilgiye Almanya\'da issizlik parasi yazimizdan ulasabilirsiniz.

Kira Yardimi (Wohngeld)

Almanya’da kira yardimi pek cok kisi tarafindan bilinmiyor. Kira yardimindan ev sahipleri ve kiracilar faydalanabilir. Tek yapmaniz gereken aylik gelirinizi gostermeniz. Kira yardimi icin belirli bir rakam yok. Gelir hesaplanmasi yapildiktan sonra Hukumet size bir yardim odenegi cikariyor. Bu odenek 25 Euro’da olabilir, 250 Euro’da.

Cocuk Parasi ve Cocuk Yardimi

Almanya’da cocuk parasi ve cocuk yardimi 2 farkli odenek. Almanya’da yasayan her ebeveyn herhangi bir sinirlama olmaksizin cocuk parasindan faydalanabilir. Cocuk parasi her bir cocuk icin cocugun ihtiyaclarini karsilamak adina devlet tarafindan ebeveyn/ebeveynlere odenen paradir. Cocuk yardimi ihtiyac dahilinde ebeveynlere bir kereligine odenen yardimdir. Cocuk parasi ve cocuk yardimi ile ilgili detayli bilgiye Almanya\'da cocuk parasi ve cocuk yardimi yazimizdan ulasabilirsiniz.

Ebeveyn Yardimi

Alman Hukumeti dogum sonrasi ebeveynlere ebeveyn yardimi yapar. Calisan aileler icin bu miktar ebeveyn parasindan yararlanacak kisinin maasinin ucte ikisi kadardir. Ebeveynlik parasindan yararlanabilmeniz icin bir takim sartlari sagliyor olmaniz gerekir. Ebeveyn Izni ve Ebeveyn Yardimi ile ilgili sorularinizin cevaplarina link uzerinden ulasabilirsiniz.

Egitim Burslari

Alman Hukumeti yardim konusunda ogrencileri atlamiyor. Universite egitimi almak isteyen ancak yeterli gelire sahip olmayan ogrenciler icin Almanya’da burs imkanlari oldukca fazla. Burs imkanlari ve BafoG kredisi hakkinda detayli bilgiye asagidaki linkler uzerinden ulasabilirsiniz;

Almanya\'da Egitim Kredisi BAfoG

Almanya\'da Burs Imkanlari

Almanya’da issizlik parasi, burs imkanlari ve daha bircok konuda yardim ve destek icin bizlerle web sayfamiz uzerinden ya da Facebook sayfamiz uzerinden iletisime gecebilirsiniz.

Kaynak:
https://www.migreat.de/tr/t%C3%BCrk/ber ... ler-n13699
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

BerkayGur

Mesaj gönderen BerkayGur » Pzr Kas 22, 2015 6:17 pm

Bu yardimlardan yararlanabilmek icin Alman vatandasi olmamiz gerekiyor degilmi?

WooDs

Mesaj gönderen WooDs » Pzr Kas 22, 2015 6:33 pm

[quote]BerkayGur tarafindan yazilan metin:

Bu yardimlardan yararlanabilmek icin Alman vatandasi olmamiz gerekiyor degilmi?[/quote]

Tabikide hayir PPPP

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 22, 2015 8:27 pm

Ogrenci vizesi ile basvuru yapamiyorsunuz. Isci vizesi aldiysaniz da yine basvuru yapamazsiniz. Ancak saglik problemleriniz bulunur ve gunluk 3 saat dahi calisamayacaginizi kanitlarsaniz bu haklardan faydanalabilirsiniz. Yabanci ogrenciler(AB disindan gelenler icin) sadece universite tez asamasinda Examenstipendien icin basvuru yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com