Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize basvuru belgeleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ates8866

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen ates8866 » Sal Tem 09, 2013 2:31 pm

arkadaslar bir sorum var ;

"Alman dilinde eksiksiz olarak doldurulmus ve basvuru sahibinin kendisi tarafindan
imzalanmis iki adet basvuru formu + Ikamet Kanunu`nun 55. maddesine gore gerekli
ek belge"

schengen vizesi basvuru formu ve ikamet musadesi icin dilekce anlamina mi ? geliyor

tesekurler:help

Kullanıcı avatarı
welly275

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 09, 2013 3:44 pm

hayir. o schengen vizeleri icin. konsolosluklarin sitesinde var uzun sureli vizeler bolumunde.

ates8866

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen ates8866 » Sal Tem 09, 2013 4:32 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

hayir. o schengen vizeleri icin. konsolosluklarin sitesinde var uzun sureli vizeler bolumunde.[/quote]

cok tesekurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 09, 2013 8:05 pm

ben bunu goturmustum almamisti.Zaten 2 sayfa bisey ve sanirim sadece adini soyadini yazip imzaliyorsun.

ates8866

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen ates8866 » Sal Tem 09, 2013 9:25 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

ben bunu goturmustum almamisti.Zaten 2 sayfa bisey ve sanirim sadece adini soyadini yazip imzaliyorsun.[/quote]

tesekurler PPPP

ykpbyrm

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen ykpbyrm » Çrş Tem 10, 2013 8:27 pm

rica etsem bi arkadas linkini atabilirmi ? konsoloslugun sitesinden bulamadim arkadasin dedigi ikamet musaadesi icin dilekce basvurusunu buldum. universite aday vizesine basvurucam bende yani kurs bitiminde lisans egitimi alicam. vize basvuru formunu temin edebilicegim linki atarsaniz cok sevinirim

sway

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen sway » Çrş Tem 10, 2013 8:39 pm

gdelikaya

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen gdelikaya » Prş Tem 18, 2013 6:15 pm

Merhaba,

Arkadaslar bu lise diplomasi, lys sonuc belgesi gibi belgeleri universite mezunu (master icin vize almaya calisan) arkadaslar da goturmek durumunda mi? Universite diplomasi yeterli olur diye dusunuyorum ama bir tecrubesi olan varsa paylasabilir mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 18, 2013 6:41 pm

benden ne var ne yok istediler. ortaokul haricinde hepsinin fotokopisini aldi gorevli. tercumelerini vermedim sadece lisans diplomasi ingilizceydi. ne kadar anladilar bilmiyorum artik :D

cansugin

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen cansugin » Cmt Tem 20, 2013 1:37 am

ben de almanca\'ya cevirtmek gerekiyor mu belgeleri onu ogrenmeye calisiyorum ama sitede bununla ilgili yoruma rastlamadim:( nufus kaydi, ikametgah, diploma hatta anne babamin maas bordrolari hep turkce tabi ki.. almancaya cevrilmeleri gerekiyor mu arkadaslar? eger oyleyse cok masrafli olacak :s

Kullanıcı avatarı
welly275

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 20, 2013 2:53 pm

ben hicbirini tercume ettirmedim ama lisans diplomam ingilizceydi ordan yirttim. yoksa gorevli baya mirin kirin etti yani.

ben senin yerinde olsam diplomalari ettirirdim sadece. istersen ingilizce tercume yaptir daha hesapli olabilir. konsolosluk ingilizceyi de kabul ediyo.

bonn bonn

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen bonn bonn » Pzr Tem 21, 2013 2:21 pm

Ben de 100% ingilizce bir master programindan kabul aldim ve diplomam ingilizce. Kabul mektubum bi ingilizce var bi almanca. Lise diplomasi, almanca niyet mektubu gibi seyler gerekli mi degil mi tam cozmus degilim. birisi bana tam olarak hangi belgeleri toplamam, hangilerini Almanca\'ya cevirttirmem gerektigini yazabilirse cok guzel olacak kafam karman corman oldu.

Kullanıcı avatarı
welly275

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 21, 2013 4:27 pm

hangi belgeleri toplaman gerektigi zaten konsoloslugun sitesinde yaziyo.

bunlara ek olarak senin inisiyatifine bagli belge ekleyebilirsin. bunlardan biri de iyi niyet yazisidir. ister yazarsin ister yazmazsin. yazmani tavsiye ederim. ama okula yazdigin motivasyon yazisi gibi degil, vize alma amacli olacak. mastera gideceklere daha cok olumlu sonuc ciksa da sen almanyada istedigin yerden kabul al konsolosluk ya da yabancilar subesi vermiyorum vize dediginde kalirsin turkiyede. bu acidan bak olaya.

ingilizce belgelere terume gerekmiyo. lise diplomasi mantiken gereksiz olsa da konsolosluk ister gibi geliyo bana. oss sonuc belgesini de tabi.

bonn bonn

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen bonn bonn » Pzt Tem 22, 2013 2:23 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

hangi belgeleri toplaman gerektigi zaten konsoloslugun sitesinde yaziyo.

bunlara ek olarak senin inisiyatifine bagli belge ekleyebilirsin. bunlardan biri de iyi niyet yazisidir. ister yazarsin ister yazmazsin. yazmani tavsiye ederim. ama okula yazdigin motivasyon yazisi gibi degil, vize alma amacli olacak. mastera gideceklere daha cok olumlu sonuc ciksa da sen almanyada istedigin yerden kabul al konsolosluk ya da yabancilar subesi vermiyorum vize dediginde kalirsin turkiyede. bu acidan bak olaya.

ingilizce belgelere terume gerekmiyo. lise diplomasi mantiken gereksiz olsa da konsolosluk ister gibi geliyo bana. oss sonuc belgesini de tabi.[/quote]

Cok tesekkurler cevap icin.Konsoloslugun sitesinde yazanlar lisans egitimi icin istenen belgeler diye dusunmustum.Simdi tekrar baktim.bir iki sorum olacak zamanin varsa cevaplayabilirsen cok yarari dokanacak yine.
-Almancam sifir. Formu bile doldurma konusunda birini bulmam gerekecek. iyi niyet yazisini da bir alman arkadasima yazdirabilirim en iyi ihtimal o zaman da benim yazmadigim cok asikar olur. Ne yapsam karar veremedim.
-Transkript falan istemeleri de cok enterasan bende mesela bir tane var transkript onu da Almanya\'da okula kayit yaptirirken vermeyi planliyorum aslini gosterip vermesem ama fotokopilerini versem kabul ederler mi ? Zulassungsbescheid var diploma var transkript sart mi? ortalamam dusuk sorun cikabilir diye endiseleniyorum.

-Bir de sigortayi sence ne kadar sureli yaptirmaliyim? gidince okulun sigortasi baslayacak falan diye bir sey okudum.

Kullanıcı avatarı
welly275

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 22, 2013 7:37 am

eger okuyacagin bolum ingilizceyse almana biliyo olman sart degil. istedigin kisiye formu doldurt ya da iyi niyet yazisini yazdirt sorun degil o. zaten sular seller gibi almancam var demiyosun sonucta. soyle bi durum var, eger okuyacagin bolum almancaysa ve herhangi bi sertifika sunmazsan aleyhine bi durum bu.

konsolosluk hicbir zaman orijinal belge almiyo. gerekli belgelerde yazar zaten 2ser fotokopi getirin diye. orijinalleri de yaninda olsun bakarlar tamam. orijinal sende kalir.

seyahat saglik sigortasi ve saglik sigortasi diyosun. seyahat saglik sigortasi almanyaya gidip alman kurumlarindan saglik sigortasi baslatincaya kadar gecerli olmasi istenen sigortasidir. ben vize gorusmesinden 1 ay sonrasinda baslatmistim. ama baslatmak zorunda degilsin. vize sonucu olumlu cikinca gitmeden once baslaticam da diyebilirsin. forumda cok paylasim var bu konuda. muaf olma durumlari da var. forumu arastirmani tavsiye ederim.

oyuka98

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen oyuka98 » Sal Eyl 03, 2013 1:19 pm

arkadaslar saglik sigortayi vize gorusmesinde istemiyorlar mi ? ben ole biliyordum yani vizayi aldiktan sonra mi yaptiriyoruz? (erasmusluyum)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eyl 03, 2013 4:48 pm

Bizim zamanimizda istiyorlardi, sana getirmeni soyledikleri belgelerde varsa yaptir, ki bana kalirsa hic basin agrimasin direk git yaptir.

Denizz

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen Denizz » Sal Eyl 03, 2013 11:14 pm

peki turkce olan banka hesap dokumlerini almancaya cevirmemiz gerekiyor mu? tercumanin biri \'banka hesap dokumlerinin tercumesi olmaz, yani gerekmez uzerinde para yaziyor sonucta\' diyip resmen geri cevirdi beni? sizce sorun yasar miyim? :help

dzdaw

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş Eyl 04, 2013 12:41 am

Ingilizcesi yok mu bu hesap dokumlerinin?

Denizz

vize basvuru belgeleri

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Eyl 04, 2013 9:06 am

malesef iki bankada turkcesini verdi. ingilizce veremiyorlarmis ...