Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya gecis ACIL YARDIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cihannn

Mesaj gönderen cihannn » Pzt Tem 08, 2013 11:09 pm

Arkadaslar ben viyanada almanca kursunda hazirlik gormekteyim fakat almanyaya gecis yapmak istiyorum suan berlindeyim. Butun gerekli evraklarimi hazirlamak uzereyim fakat avusturyaya danismanlik ile gitmistim suan ise kendim yapmak istiyorum ama berlinde basvurabilecegim uniler ile ilgili kafamda hicbirsey yok.
Bolumum uluslararasi isletme ve ticaret lutfen bana yardimci olun 10 gun kadar berlindeyim bu islerimi yapabilmek icin cok fazla vaktim kalmadi , berlinde uluslararasi isletme bolumune basvurabilecegim universiteler gerekli bana ve basvuru yaparken basvurular danismanlik 15 temmuza kadar yapilabiliyo demisti bu konuda yalan mi soyluyolar bilgisi olan varmi?
Lutfen yardimlarinizi bekliyorum

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Pzt Tem 08, 2013 11:16 pm

15 temmuz dogru. belgerin varsa unilere gidip basvuru yapabilirsin.

cihannn

Mesaj gönderen cihannn » Pzt Tem 08, 2013 11:28 pm

ciddi olamazsin e peki belgelerim turkiyeden gelicek daha bir yerdede okumustum tum yil boyunca basvuru yapilabiliyo yazmislar:S kafam cok karisti

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Tem 08, 2013 11:44 pm

herzaman basvuru sartli kabul icin gecerli. yani once dil kursuna gidceksen herzaman basvurabilrsn ama sen almanca bilyrsn anldgm kadaryla

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 09, 2013 1:28 am

okullarin kabul ettigi almanca sertifikan yoksa belgelerin gelse dahi kesin kabul almak icin sansin yok. sartli kabule basvurursun. sartli kabul de her unide yok.

eger okulun kabul ettigi almanca sertifikan varsa belgelerini turkiyede hemen cikart. yasadigin sehrde ya da yakininda berline direk ucak kalkan havaalani vardir umarim. yakinini kuzenini arkadasini birini gonder oraya belgelerle. checkin kuyrugunda mutlaka bi turke rastlarlar. gidip rica etsin, biraz supheli yaklasirlar. durumu anlatsinlar. belgelerin ne oldugunu gostersinler, isterlerse ucakta acip bakabileceklerini belirtin. zarfta belgelerden baska bisey olmadigini gosterin, tmm derlerse alirlar yanlarina 3-4 saat sonra da eline gecer. gelen kisinin adini ve telefonunu alsinlar tabi sen de bi kagida yazip havaalaninda cikis kapisinda beklersin sana teslim ederler. denk gelmezseniz ararsin. ben bu sekilde izmirden 1-2 hafta icinde defalarca hizli sekilde gonderdim belgelerimi.

simdi senin oturum durumuna gelelim. turk vatandasi isen avusturyadan aldigin oturumla almanyada kalamazsin. turkiyeye gelip ogrenim vizesine basvuru yapman gerekiyo. tabi bunu kabul aldiktan sonra yapman lazim. onra gore konsolosluktan randevu falan alman lazim. vize ve okula basvuru surecleri 2 ayri surectir. okuldan kabul aldin diye de sana vizeyi direk vermezler haberin olsun.

cihannn

Mesaj gönderen cihannn » Sal Tem 09, 2013 2:12 am

Bu kadar detayli yazdiginiz icin cok cok sagolun ben durumumu size kisaca anlatayim..
Ben viyanada okumaya baslayali 3 ay oldu daha hazirligin basindayim almanca yeterlilik sinavim yok simdi benim bahsettigimde buydu sartli kabul fakat boyle bi durumda 15 temmuza kadar vaktim mi var yoksa boyle bisey yok mu tam anlayamadim .. :S
benim suanki durumum ben viyanadan berline geldim kagitlarimi bekliyorum turkiyeden gelmelerini 10 gun kadar berlindeyim , turkiyeden evraklarim postalandi fakat suan bu belgelerle basvuru yapacagim berlinde sartli kabul veren devlet unileri ariyorum bu arada bolum uluslararasi isletme
Lutfen yardimci olun vaktim daraliyor ve kafam cok karisik..
Bu arada neden avusturyadan almanyaya gecmek diye soru isareti kalirsa kafanizda onuda cevapliyayim tamamen danismanligin kazigidir ove ove bitiremedigi avusturyada hersey ates pahasi ne ev bulabiliyosunuz ne yurt 15m2 odaya odedigim kira 330 euro marketler almanyaya gore tam 2 kati pahali nerdeyse.. Oyuzden kimseye avusturyayi onermiyorum ..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 09, 2013 10:53 am

15 temmuza kadar diye sinirlama yok bu durumda. berlinde hangi okullar sartli kabul veriyo bilmiyorum.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Tem 09, 2013 11:30 am

Bildigim kadariyla Berlin\'de sartli kabul veren universite yok, varsa da FH\'lerden birinde vardir.

cihannn

Mesaj gönderen cihannn » Sal Tem 09, 2013 12:25 pm

FH derken neyden kast ettiginizi aciklayabilirmisiniz ..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 09, 2013 12:37 pm

fachhochschule ya da hochschule diye gecer. university of applied science tir ingilizcesi, uygulamali bilimler universitesi. lisans, master yapabiliyosun yine. sadece daha cok is hayatina yonelik egitim verir fhlar.

cihannn

Mesaj gönderen cihannn » Sal Tem 09, 2013 12:38 pm

berlinde olmasi onemli degil almanyada olsun yeterli sartli kabul veren universiteler bildiginiz varmii fh pek bana gore olmicak sanirim cunku ben uluslararasi isletme okumayi istiyorum bolumumu

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 09, 2013 12:40 pm

forumda sartli kabul veren universitelerle ilgili paylasimlar ya da makaleler var

cihannn

Mesaj gönderen cihannn » Sal Tem 09, 2013 12:56 pm

cok tesekkurler