Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALAMANCA SERTIFIKAMI 1 AYDA ALDIM.

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Tem 04, 2013 5:14 pm

merhaba arkadaslar,ben sertifikapress adli bir kurumdan almanca sertifika programina kayit oldum.1 ayda sertifikami online egitim videolari ile dersler gorerek sinava girdim kazandim.haftaya cuma gunu vize gorusmem var ve bu sertifikayida evraklar arasina koycam.sertifika 140 years AAHEA uluslararasi gecerliligi var. illa tomer veya goethe den olmasi sart midir? bu sertifaka bana arti puan kazandirir mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 04, 2013 5:46 pm

almanyanin akredite ettigi ya da kabul edilebilir dediklerinin arasinda olmasi onemli. yoksa parayla herkes sertifika alir bi yerden. bu denilen sinavlar guvenilir kategorisinde yer aliyo ki konsolosluk bunlara karsi hayir efendim ben bunu kabul etmiyorum diyemiyo

kiko

Mesaj gönderen kiko » Prş Tem 04, 2013 6:02 pm

[quote]hayuha tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,ben sertifikapress adli bir kurumdan Almanca sertifika programina kayit oldum.1 ayda sertifikami online egitim videolari ile dersler gorerek sinava girdim kazandim.haftaya cuma gunu vize gorusmem var ve bu sertifikayida evraklar arasina koycam.sertifika 140 years AAHEA uluslararasi gecerliligi var. illa tomer veya goethe den olmasi sart midir? bu sertifaka bana arti puan kazandirir mi?[/quote]

Merhaba,

Konsoloslugun web sitesinde dil sertifikalari ile ilgili asagidaki gibi bir bilgi var.

\'\'Prensip olarak temel Almanca bilgisinin Goethe Enstitusu, Telc GmbH, OSD veya
TestDaF tarafindan yapilan sinav neticesinde verilen lisan sertifikasi ile kanitlanmasi
gerekir.\'\'

Ayrica bahsettigin websitesini inceledim. Sahsen boyle bir kurumdan alinan sertifikanin bir gecerliliginin olacagini hic sanmiyorum.

Bilgilerine,
Kiko

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Tem 04, 2013 10:44 pm

[quote]kiko tarafindan yazilan metin:

[quote]hayuha tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,ben sertifikapress adli bir kurumdan Almanca sertifika programina kayit oldum.1 ayda sertifikami online egitim videolari ile dersler gorerek sinava girdim kazandim.haftaya cuma gunu vize gorusmem var ve bu sertifikayida evraklar arasina koycam.sertifika 140 years AAHEA uluslararasi gecerliligi var. illa tomer veya goethe den olmasi sart midir? bu sertifaka bana arti puan kazandirir mi?[/quote]

Merhaba,

Konsoloslugun web sitesinde dil sertifikalari ile ilgili asagidaki gibi bir bilgi var.

\'\'Prensip olarak temel Almanca bilgisinin Goethe Enstitusu, Telc GmbH, OSD veya
TestDaF tarafindan yapilan sinav neticesinde verilen lisan sertifikasi ile kanitlanmasi
gerekir.\'\'

Ayrica bahsettigin websitesini inceledim. Sahsen boyle bir kurumdan alinan sertifikanin bir gecerliliginin olacagini hic sanmiyorum.

Bilgilerine,
Kiko[/quote]

selm kiko,
oncelikle cevabin icin tesekkur ederim sunu soylemek isterim turkiyeden ne kadar tomer olsun goethe vs. en iyi yerlerden alsan bile almanca bilgisinin ben profosnel derece degilde kendini ancak guclu ifade edebilecek seviyede ogrenebilecegine inaniyorum yani ne kadar gidersen git yinede almanyadaki kurs kadar burdan verim alamazsin..elimde en azindan uluslaraasi akreditasi olan hic yoktan bir sertifika var ugrasmisim almisim olaya birde bakarsak arti puan olmaz mi ?

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Tem 04, 2013 10:48 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

almanyanin akredite ettigi ya da kabul edilebilir dediklerinin arasinda olmasi onemli. yoksa parayla herkes sertifika alir bi yerden. bu denilen sinavlar guvenilir kategorisinde yer aliyo ki konsolosluk bunlara karsi hayir efendim ben bunu kabul etmiyorum diyemiyo[/quote]

welly275 tsk ederim cevabin icin ama bana soylermisin para ile sertifika veren bir yer ordan alayim...ogrenip alsan ne olcak ki o kadar para doksende % 100 verim alamiyorsun.paraylaa sertifika alinabilecegini hic sanmiyorum ama yinede emek harcadim az da olsa temel biseyler olusturdum.konsolosluk bence soyle bakiyor bu adam almaca ogrenmek icin bir kuruma gitmis ugrasmis sertifikasi var h,c olmayanlardan daha iyi en azindan okumak icin inandirici bir durum der gecer..

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Tem 04, 2013 11:53 pm

ben senin aldigin sertifikaya hitaben demedim. sertifikadan sorun cikmasini istemiyosan, almanyanin akredite ettigi sertifikalar isini daha cok gorur ve aksi bisey de soyleyemez konsolosluk.

belki senin aldigin sertifika degil ama parayla alabilecegin sertifikalar var. konu o degil ama.

konsolosluk bu bizim tarafimizdan kabul goren bi sertifika degil dediginde emegin ve paran bosa giderse hayal kirikligina ugramaman acisindan dedim. emin ol, ters bi gorevliye denk gelirsen gorusmede bunu benim soyledigim kadar kibar da soylemeyebilir.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Prş Tem 04, 2013 11:58 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ben senin aldigin sertifikaya hitaben demedim. sertifikadan sorun cikmasini istemiyosan, almanyanin akredite ettigi sertifikalar isini daha cok gorur ve aksi bisey de soyleyemez konsolosluk.

belki senin aldigin sertifika degil ama parayla alabilecegin sertifikalar var. konu o degil ama.

konsolosluk bu bizim tarafimizdan kabul goren bi sertifika degil dediginde emegin ve paran bosa giderse hayal kirikligina ugramaman acisindan dedim. emin ol, ters bi gorevliye denk gelirsen gorusmede bunu benim soyledigim kadar kibar da soylemeyebilir.[/quote]

tsk ederim well275,
haklisin belkide ama ters bir insanda gelse kusura bakmasin cevabini alir benden karsisinda iki buklum olmam ama hakaret etmesine de musade etmem.ben getirdim sertifikayi kabul etmeyebilirsin sizin kriterlere uymayabilir bir caba gosterdim ismi lazim degil,olmayanlardan en azindan iyiyim derim cok cok.:)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 05, 2013 12:03 am

adam lazim olursa haberimiz olsun :D