Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oxford Egitim Danismanligina Kanmayin

Istek, uyari, sikayet, tebrik ve site ile ilgili goruslerini yaz.
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 04, 2013 10:07 am

Bir cok danismanlik firmasi artik danismanlik ucreti almadigini belirtirerek ogrencileri kandirmaya calisiyor. Cok dikkatli olun bu tip firmalara karsi. Ornegin bir tanesi Oxford Egitim danismanligi. Danismanlik ucreti almadigini soyluyorlar ama Almanya dan anlastiklari ve komisyon aldiklari DID dil kursuna sizi 10 ayligina 5250 Euro ya kayit ettiriyorlar ve bu fiyatin icinde kendi danismanlik ucretlerini gizliyorlar. Bu tip firmalara kanmamaya devam edin arkadaslar.

Sayet bir firmaya gittiginizde hangi bolumu, hangi universitede, kac ortalama ile bitirdiginizi soylemeden bile size Almanya dan master icin sartli kabul aliriz diye soze baslayan firmalara kanmayin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Tem 05, 2013 2:30 am

Ama sizi DID\'e ortak da yapiyorlar, hepsi icinde. yani oyledir herhalde 5_D

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzr Tem 07, 2013 1:07 am

Bunlarin hic birinde Allah korkusu diye birsey yok. DID in egitim kalitesi iyidir soyledir boyledir diyorlar ama alakasi yok hic. Ben 2 ay gittim DID kursuna, hocalarina soru soramiyorsun, sanarsin sanki o bize para verip ustune bir de almanca ogretiyor. Ben Hamburg daki subelerine gittim sadece tek kur ama hemen kactim. Verdiginiz paraya degmez inanin bana. Hocalari genelde yasli bunak oluyor, sanirim emekli olmus ve ek is arayan ogretmenleri calistiriyorlar. Butun gun ogretmenlerin hayat hikayesini dinlemekten usanmistim ve bir soru sordugunuzda direk tersliyordu ogretmenler.

Ayrica bu tip danismanlik firmalarindan uzak durun. Yani danismanlik ucreti almadan sirf sizin gonlunuz hos olsun diye sizin islemlerinizi babalarinin hayrina yapmazlar. Gozunuze hos gorunmek icin herseyi yaparlar ama parayi cebe indirdikten sonra hic birine bir daha ulasamazsiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 11, 2013 6:02 pm

Bu arada bu firmanin 10 ayligini 5250 euro dan sattigi DID dil kursuna kayit yaptiracak olan uyelerimiz bizimle kontaga gecerse 4000 euro ya kayit yaptirtabilir.
www.deutschstudent.com

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Prş Tem 11, 2013 6:36 pm

Gurkan abi senin anlasma yaptigin bi kadin vardi aramistim ben onu konusmustuk hem de baya uzun uzun konustum ben o kadinla. o kadinda danismanlik ucretini gizleyip fiyat veriyo. hangi danismanlikti o?

oxford haricinde bu yurtdisi egitim fuarlarindaki kelle avina cikan firmalardan kesinliklie uzak durun arkadaslar. yoluncak kaz ariyo adamlar resmen :)
O kadar harikalar diyari kafasinda yasayan danismanliklar var ki. ucretsiz yurtlar ulasim yemek ve devlet burslari vs. neler vaad ediyorlar neler... Aman diyeyim dikkat edin...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 14, 2013 3:21 am

Unuttum gercekten o kadar cok varlarki.
www.deutschstudent.com

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzt Tem 15, 2013 11:10 am

Ben o kadinla telefonda 4-5 saat konusmustum. en son 5bin kusur istemisti. :D