Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Bachelor Uni Sistemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt May 18, 2013 2:59 pm

lisans diploman oldugu icin diploma acisindan kabulde sorun olmaz. ama NC sistemi acisindan bisey diyemem. not ortalamasi onemli rol oynuyo bu konuda. kabul edilmezsen not ortaamasindan ve diger sartlardan olur yani. aof ya da ikinci ogretim olmasi farketmez.

romanyada alacagin vize D tipi olsa dahi diger avrupa birligi ulkelerinde 180 gunde 90 gun bulunma hakkin var. bunun da almanyaya gelip direk oturum almani saglicagini sanmiyorum. turkiyeye gidip senden vize basvurusu yapmani isterler buyuk ihtimal.

UGUR27

Mesaj gönderen UGUR27 » Cmt May 18, 2013 3:19 pm

ANLADIM WESSY275 ILGINIZ ICIN TESEKURLER... sey diyecektim master konusunda onerdiginiz universiteler varmi? sartli kabul durumu dil okulu v.s hangi yolu izlemem gerekiyor simdiden tsk ler..

UGUR27

Mesaj gönderen UGUR27 » Cmt May 18, 2013 3:27 pm

pardon welly275 romanya 4 aylik oturum dan dolayi almanyada 9 aylik dil kursuna basvuru yapsam almanya yabanci polis makaminda oturum uzatma durumum olabilir mi sorun teskil eder mi.. ab diger ulkeleri icin 90 gun kalma hakki bulunuyor demistiniz.... ama dil kursu icin dil okuluna 9 aylik zaman dilimi icin yabancilar polisinden uzatma sansimiz varmi onu bilmek istedim .. sorum forma uygun degilse simdiden kusura bakmayin :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt May 18, 2013 3:37 pm

maalesef uzatamazsin diye dusunuyorum.

UGUR27

Mesaj gönderen UGUR27 » Cmt May 18, 2013 3:49 pm

yani master programi icinde dil kursu icinde olsa tr den basvurmam gerekiyor...! cok saolun arkadaslar ilginiz icn...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt May 18, 2013 4:47 pm

[quote]UGUR27 tarafindan yazilan metin:

pardon welly275 romanya 4 aylik oturum dan dolayi almanyada 9 aylik dil kursuna basvuru yapsam almanya yabanci polis makaminda oturum uzatma durumum olabilir mi sorun teskil eder mi.. ab diger ulkeleri icin 90 gun kalma hakki bulunuyor demistiniz.... ama dil kursu icin dil okuluna 9 aylik zaman dilimi icin yabancilar polisinden uzatma sansimiz varmi onu bilmek istedim .. sorum forma uygun degilse simdiden kusura bakmayin :)[/quote]

hayir. o bulunma hakkin dedigim gezme olarak. schengen vizesiyle ayni kategoride. uzun sureli kalma icin o ulkenin senin vatandasi oldugun ulkeye uyguladigi vize uygulamasina baglidir. almanya da uzun sureli vizelerde turkiyeden basvurma zorunlulugu sunmaktadir.

UGUR27

Mesaj gönderen UGUR27 » Sal May 28, 2013 1:31 am

Sitemizde bir formda dil okulu konusunda
Geldikten birkac gun sonra yabancilar polisinden 1 yillik ogrenci aday vizesi alma imkaninin oldugu yaziyordu ondan takildim .. Durum anlasildi bu konumda her halukarda bagli bulundugum devletten basvurmam gerektigi ben Almanya buro iletisim bilginizi aldim belki bi imkan dogar Almanya\'ya gectigimde mutlaka sizlerle gorusmek isterim ... Boyle bi olanak ve bilgi imkani sundugunuz icin minnettarim cok Tesekurler ...

brkhnklc

Mesaj gönderen brkhnklc » Cum Ağu 23, 2013 3:46 am

Merhaba Arkadaslar. Bu Semester Fh Rosenheima kayit yaptiricam ve kafama takilan bazi seyler var. Simdi almanyadaki sisteme gore bir derse 3 kez girme hakkimiz var. 3 kezde kaybedersek atiliyoruz. Peki bu dersleri ertelemede belirli bir sure varmi ? Mesela tanidigim insanlar var onlar 9. veya 10. semesterdalar Ve atilmamislar. Yani bu ders ertelemede veya okulu uzatmada ne gibi kriterler araniyor?

Danke im Voraus :)

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Ağu 23, 2013 3:55 am

o tanidiklarina sor mutlaka sana okul sistemini anlatsinlar ben bole ogrenmistim cunku.
oncelikle 1. semester 5. semester farketmiyor ben 1. ve 2. donemde 4. donemden bile ders aldim kolay gecebilcegim sinavlari az cok biliyorum zaten ve ders erteleme diye bir olay yok sen ne kadar sinava veya derse girebiliyorsan girersin he ben hic birsey yapmicam bu donem diyip evdede oturursun fakat oturum uzatmaya gittiginde hop haci abi naptin sen bu kadar krediyle oturum uzatamazsin derler.Okulundaki bolumunun Prufungsordnung\'u nu okumani tavsiye ederim orada yazar kimi universitelerde 2 kez kimi universitelerde 3 kez bir sinavi tekrarlama hakkin var ama genele bakarsak cogu universitelerde 3 kez tekrarlama hakkin oluyor,burdanda ornek vermek gerekirse 2 donem boyunca yazip 2 hakkinida kaybedersen bu sinavi en sona sakliyabilirsin bu sana kalmis birsey.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 23, 2013 1:30 pm

brkhnklc, oncelikle hosgeldin rosenheima. rosenheimda bi sinava en fazla 3 defa girebilirsin. ucuncu kez girme hakkini da 3 ya da 4 derste kullanabiliyosun. 7 semesterlik bi bolumu de en fazla 2 semester uzatabiliyosun. bunlari yerine getirmezsen bolumden atiliyosun. sinavlari erteleme hakkin var ama erteledikten sonraki semester girmek zorunda misin onu ben de ogrenemedim henuz :) su anda 2 tane girmedigim sinav var alttan. ogrenicez bu semesterda.

eger bi sinavda ilk hakkini kullandiysan sonraki semesterda o sinava girmek zorundasin. ucuncu kez de sinava en gec 2 semester sonra girmek zorundasin ama bunlari erteleyebilirsin rapor alarak. bunun yaninda mesela bi sinava girdin, sinav yoklama kagidini imzaladin sinavda kendini kotu hissettin diyelim sinav bitmeden gidiyosun gorevliye, kendimi kotu hissediyorum falan, sonra seni prufungsamt a gonderiyolar ve doktora gidip rapor alman gerekiyo ve sinavin yine gecersiz sayiliyo ve sinava giris hakkin ayni kaliyo. bu durumda sinavin yine okunuyomus ve sonuc aciklaniyomus, eger sinavi gecersen bi profesorle konusup sinavin sayilmasini istiyorum diye ricada bulunursan bu profesor kurulda bu hakki kullanip raporun sayilmamasini saglayabiliyomus. bunlari sahsen tecrube etmedim, ama bu sekilde cikan gordum.

bu sureci de siniftan bi arkadas anlatti, o da birinden ogrenmis ama ne kadar dogru bilmiyorum.

sen zaten gel yardimci olurum ben sana.

brkhnklc

Mesaj gönderen brkhnklc » Cum Ağu 23, 2013 6:28 pm

Tesekkur ederim bilgileriniz icin. Geldigimde birsekilde iletisime gecerim seninle welly275

fatihh07

Mesaj gönderen fatihh07 » Cmt Eki 12, 2013 1:17 pm

Merhabalar formda yeniyim.Uluslararasi ticaret veya lojistik okuyabilecegim universiteler hangisi.Sifir almanca ile sartli kabul veren universiteler.Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eki 12, 2013 5:08 pm

Lisans seviyesinde sadece 2 uni de var: FH Mullheim an der Ruhr ve HS Ingolstadt. Tavsiyem BWL de lisans yaptiktan sonra master icin bu alani sec.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

GK

Mesaj gönderen GK » Prş Oca 01, 2015 9:26 pm

ben bu bolumu kazanip geldim bwl okuyorum zaten yan dal olarak lojistik ve bir bolum daha secicem ve diplomadada hangi bolum uzerine yan dal aldigim yazicak yani o alana yuklenebilirim is ararken :) Gurkan abinin dedigi gibi bwl okuyup istersende master olarak yapabilirsin bu arada sana lojistik egitimi bir cok universitede var diyebilirler evet var ama uretim alaninda muhendislik fakultelerinde veriliyor bu bolum epeyde zor.

not:Schwerpunkt olayini yan dal olarak anlatmaya calistim universite okuyan arkadaslar yan dal ne ayak diyip sasirmasinlar.

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Prş Oca 01, 2015 9:44 pm

Turkiyede 2 yillik var bu lojistik hep. 4 yillik olanlar hep ozelde malesef. 2 yil lojistik okudum ama nereye okudum bilmiyorum :) anca kamyon tir dorse damper :)
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Oca 02, 2015 8:48 am

Katiliyorum ben de myo lojistik mezunuyum.Bu bolumun acil olarak icinden dogmus ogretim gorevlisine ihtiyaci var.Adam gitmis x firmasinin operasyon elemanligini yapmis 10 sene x universitesinde iktisat okumus bir tip, hic demiyorlar yahu herkes ogretmen olamaz.Adam giriyordu derse kitabi aciyordu oradan okuyup ayni kelimeleri kullanarak anlatiyordu saka gibi.Hic unutmam basindan beri AB ve uluslararasi iliskiler veya siyaset bilmi ve uluslararasi iliskiler bolumu istedigimden o zamanin AB\'nin 28 uye devletinin isimlerini 10dk icinde yazip getiren ilk kisiye vize-final ikilisine %20 katki yapacagini iddiaa etmisti. Yazdim goturdum adam kontrol ederim bi ara diye geri verdi.4 sene oldu dun o an dun gibi aklimda :D
RASTAFARI

Serhan_

Mesaj gönderen Serhan_ » Cum Oca 02, 2015 10:21 am

Ben konyadan mezunum. Bizim lojistikle ilgili kitap sikintimiz vardi. piyasada saglam kitap hala yok. Cekirdekten yetisme ogretim uyesi hic yoktu. Dedigin turden mersin limaninda calisan bi hoca vardi hemde bizim derslere geliyodu. Diger hocalarda maliye, iktisat, isletme vs. Bolumlerden geliyodu. Hocalarin da bu durumda cok yetersiz kalmasi kacinilmazdi. Almanyada bu durum daha farklidir tabi. Insallah oyledir :):)

Hic unutmam mesleki ingilizce dersinde hocaya kelimeleri falan biz soyluyoduk. :) o derece uzakti lojistige :)
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM

d0707

Mesaj gönderen d0707 » Sal Oca 27, 2015 5:27 pm

iyi aksamlar bana yardimci olur musunuz? ben kocaeli univeristesi PDR 4.sinif ogrencisiyim bu yil okulum bitiyor. anadilim almanca ve almanyada yuksek lisans yapmak istiyorum fakat PDR bolumu yok diye biliyorum. ne yapmam lazim? hangi bolum icin basvurmam lazim bilen varsa paylasabilir mi?

Deniz07

Mesaj gönderen Deniz07 » Prş Tem 16, 2015 7:27 pm

sizce Rwth Aachen makine mi tu berlin makine mi tercih edilmelidir, hangisinin egitimi daha iyidir makine uzerine 2015 rankinglerinde berlin onde duruyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 19, 2015 2:01 am

[quote]Deniz07 tarafindan yazilan metin:

sizce Rwth Aachen makine mi tu berlin makine mi tercih edilmelidir, hangisinin egitimi daha iyidir makine uzerine 2015 rankinglerinde berlin onde duruyor[/quote]

LYS puanin kac?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com