Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Bachelor Uni Sistemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Mar 10, 2012 9:13 pm

Hatta basariyla bitirdigin kurslardan ECTS puanlari da alabilirsin.

berkk

Mesaj gönderen berkk » Cmt Mar 10, 2012 10:40 pm

@Nihaarlem : Orasi oylede bircok uninin sitesini inceledim ozellikle teknik universiteler ama o konu hakkinda bir icerik bulamadim.

@bjk_oguz :Tesekkurler dostum cevabini mutlak suretle beliyorum.

@pardon : Peki dostum tesekkur ederim cevabin icin.

itueew

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 19, 2012 10:12 pm

Almanya\'da muhendislik fakultesinden mezun olmus biri Siyaset Bilimi, Felsefe gibi bolumlere kayit yaptirabilir mi?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Nis 19, 2012 10:43 pm

Turkiye\'de 4 yillik uni bitirmis biri istedigi bolume basvurabiliyor ama Almanya\'da bilmiyorum boyle birsey var mi? Neden ard arda 2 bolum okumak istiyorsun?

itueew

Mesaj gönderen itueew » Prş Nis 19, 2012 11:20 pm

Oyle dusuncem yokta; "sozelci olsaydim, siyaset bilimi okurdum" dusuncesi "milletvekili olurdum.. " fantezisine kadar gidince bu sorunun cevabini da merak ettim. :)

Ama Turkiye\'den oyle bir sart istenmiyorsa, kendi universitesinde de istemez gibi.

cem1905

Mesaj gönderen cem1905 » Prş Nis 26, 2012 6:25 pm

nereye yazacagimi bilemedigim icin buraya yaziyorum arkadaslar elinde digital technik (elektrotecknik un informationstechnik)
almanca notlari olan biri var ise mail olarak gonderebilirimi bizim hoca ingilizcesini dagitti ordan bir sey anlamak cok zor yardimci olursaniz sevinirim.

akyildizomer

Mesaj gönderen akyildizomer » Sal May 22, 2012 7:27 pm

merhaba herkese bir kac sorum olacakti . Biliyorum ki bu konu bir cok kez acilmistir. fakat tam aradigim cevaplari sanki anlayamadim cevaplarsaniz tesekkur ederim.

Turkiye de Yildiz Teknik te Insaat Muhendisligi Okuyorum .
Gecen Donem TU munchen de erasmustum. O zaman aklimda bu sekilde bir dusunce yoktu.
fakat su an var Tu da Insaat Muhendisligi Okuyabilmem icin Lisansta biliyorum ki almanca Dil diplomasina Ihtiyacim var .
Soru 1: Su an bu donem Tu ya basvuru yapip Kosullu kabul nasil olur yani dil diplomasini verdigim an lisansa baslama sartlari nelerdir ? bilgisi olan
Su an tum evraklarim tamam fakat dil diplomasi icin gercekci olmak gerekir temmuz 15 e kadar veremem ama buyuk ihtimal ekim kasim gibi ara doneme kadar veririm .
yani kosullu kabul TU aliyor mu bilgisi olan vs... Tesekkurler Omer AKYILDIZ

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal May 22, 2012 7:29 pm

TU Munchen sartli kabul vermiyor. Dil sinavini verdikten sonra basvurman gerekli.

merlol

Mesaj gönderen merlol » Pzr May 27, 2012 3:32 pm

tesekkurler.

berkk

Mesaj gönderen berkk » Prş Tem 19, 2012 12:26 am

Mesela ben Turkiye\'de otomotiv muhendisligi kazandim , otomotiv muhendisligi bolumu olmayan bir universiteye sartli kabul alabilmek icin basvurabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 19, 2012 10:20 am

Basvurabilirsin , illa ayni bolum olmak zorunda degil , paralel ,ders icerikleri acisindan birbiriyle buyuk olcude olcusen bolumlerde olabilir.

Ben sahsen Uluslararasi Iliskiler kazanmistim ancak Duisburg\'dan kabulum Isletme olarak geldi.
Boyle seylerde olabilir ;)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Çrş Ağu 08, 2012 6:27 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Basvurabilirsin , illa ayni bolum olmak zorunda degil , paralel ,ders icerikleri acisindan birbiriyle buyuk olcude olcusen bolumlerde olabilir.

Ben sahsen Uluslararasi Iliskiler kazanmistim ancak Duisburg\'dan kabulum Isletme olarak geldi.
Boyle seylerde olabilir ;)[/quote]

Ben de yavas yavas endustri muhendisliginden ziyade ekonomiye kayar gibi oluyorum. acaba uni sinavina girip bi yerleri yazsam mi diye dusunmedim degil.. endustri muh. kazandi belgesiyle alamam belki ekonomiye kabul.. endustrinin %50si ekonomi dersleri olabiliyor bazi okullarda ama.. ne diyorsun Staatsmann mumkun mu ? :) bu sene de girdim sinava ek kontenjandan biseyler bulunur her turlu aslinda riske atmiyim

caveman

Mesaj gönderen caveman » Pzr Ara 23, 2012 5:31 am

Merhaba. Ben Mimar Sinan Guzel Sanatlar Universitesi 3. sinif ogrencisiyim ve Universite\'ye yetenek sinaviyla giris yaptim. Yani YGS\'ye baraji gecip on eleme ve eleme sinavina girerek okulu kazandim. Su an Nordrhein-Westfalen\'da bir okulda Kunstakademie\'de veya bir Fachhochschule\'de Dizayn ve Tasarimla ilgili bir bolumde egitimime devam etmek istiyorum. Almancam yok ama ingilizcem var. Bir dahaki semestera kadar Almanca kursuna da gidebilirim Almanya\'da. Gecis yapmam mumkun mu? Neler yapabilirim? Yardimci olursaniz sevinirim.

berkk

Mesaj gönderen berkk » Pzr Oca 06, 2013 7:07 pm

Baslikta vardi ama sabit konudan sorayim.Ben mutercim tercumanlik okumak istiyorum Almanya\'da.Ornegin Heidelberg Universitesi\'nde ubersetzen und dolmetschen bu bolum var.

http://www.uni-heidelberg.de/fakultaete ... ungen.html Burasi fakultenin mutercim tercumanlik departmani ana sayfasi.Almanya\'da okumak icin Almanca hazirlik yani dil kursu okuyacagim.Ingilizce tercumanlik okumak istedigimi varsayiyorum o zaman ek olarak Ingilizce hazirlikta mi okuyacagim ? Uluslararasi ogrenciler icin sistem nasil isliyor ? Soru isaretlerini giderirseniz sevinirim.

mkaynak

Mesaj gönderen mkaynak » Pzt Mar 04, 2013 6:22 pm

Ogrencilere kim nasil destek verdi?

ROTTERDAM – Hollanda’da 9 federasyonun bagli oldugu Turkler icin Danisma Kurulu (IOT), Turk kokenli ogrencilerin egitimde karsilastigi sorunlari cozmek icin kitap hazirladi. Fuat Aslan tarafindan kaleme alinan “Egitimde basari icin veli destegi zorunlu” isimli kitabin tanitim toplantisinda konusan IOT Baskani Emre Unver, Hollanda’daki Turk cocuklarinin egitimdeki ortalama basari duzeylerinin diger azinlik gruplarinin gerisinde kaldigini belirterek, bu soruna cozum bulmaya calistiklarini soyledi. IOT’ye bagli federasyonlarin temsilcilerinin yani sira Isci Partisi’nin Turk kokenli milletvekilleri Tunahan Kuzu ve Selcuk Ozturk’un de katildigi toplantida degerlendirmede bulunan Unver, “Cocuklarimiz Hollanda egitim sisteminin sundugu firsatlardan yeterince yararlanamiyor” dedi.
Velilere cocuklarinin egitimiyle yakindan ilgilenmeleri, okullarin aile birligi kurullarinda gorev almalari cagrisinda bulunan Unver, tum sorunlara ragmen ozellikle yuksek okul ve universiteye gitme oranlarinda yukselis oldugunu soyledi. “Cocuklarimizin ana dilini ogrenmelerini ve iki dilli bir ortamda buyumelerinden gurur duyuyoruz” diyen IOT Baskani, soyle konustu: “Cok dilliligi bir zenginlik olarak goruyoruz. Ama cok dilli egitim kendiliginden gelismiyor. Bunun icin biraz caba sarfetmek gerekiyor. Hazirladigimiz kitapta cocuklarimizin dil gelisimini nasil destekleyebilecegimiz konusunda oneriler yer aliyor.” Aslan ise, Turk ogrencilerin karsilastigi sorunlar ve buna donuk cozum onerilerini irdelemeye calistigini ifade etti.

UGUR27

Mesaj gönderen UGUR27 » Çrş Mar 06, 2013 4:10 pm

merhabalar bi sorum olacakti aof ibbf maliye mezunuyum ve almanyada yuksek lisans egitimi almak istiyorum not ortalamam 2,50 bu yolda ne yapmam gerekiyor hangi universiteye basvurabilirim ve sizinle nasil iletisime gecebilirim simdiden ilginiz icin tsk ler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 06, 2013 5:23 pm

Gerek AOF mezunu olarak gerekse de 2,5 ortalama ile maalesef master kabulu almaniz imkansiz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

denze05

Mesaj gönderen denze05 » Pzt Mar 18, 2013 4:26 pm

Merhaba Arkadaslar;

Benimde sizlere bir sorum olucak ,umarim bana yardimci olabilirsiniz.

Ben Berlin Teknik Unv. de Bsc. Science Mimarlik bitirdim. Bildiginiz uzere Bacheolar Almanyada 3 senelik ama Turkiyede 4 senelik. Ayrica biz Almanyada toplamda 180 ECTS yapiyoruz ,Turkiyede ODTU ITU gibi okullarin mimarlik alaninda toplamda 240 ECTS yapiyorlar. YOK yazdim ama tahmin edebileceginiz uzere cevap yok.

Yani benim Bacheolar diplomam Turkiyede Lisans olarak taniniyor mu? Aranizda hic Bacheolarini tanitan var mi bu sekilde?

Interneti taramadigim site kalmadi ama bir sonuca ulasamadim sadece rivayetler...

Eger ciddi bir link bulabilirseniz oda olur. Bu arada yok e yakinda sahsen basvuracagim ama bildiginiz uzere 4 aydan asagi cevap gelmiyor ve ret gelme olasigilida var.

Umarim sizler bana yardim edebilirsiniz.
Hepinize derslerinizde basarilar...:)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 18, 2013 4:34 pm

Turkiyenin tanimamasi diye bir sansi yok
Yokun kendi sayfasinda diploma tanima ile ilgili bolum var oradan yapicaksin bildigim kadari ile
So geht nicht !

UGUR27

Mesaj gönderen UGUR27 » Cmt May 18, 2013 1:48 pm

MERHABALAR physiker AOF MALIYE lisans mezunuyum not ortalamam 2,49-2.50 arasi almanyada gotingen ve kassel -frankfurt herhangi universiteye master egitimi almak istiyorum aof veya orgun olmasi fark ediyormu ... kabul durumu mumkun mu ? hangi yollari izlemeliyim... 1 ay icinde AGH(avrupa gonullu hizmeti)icin romanyada 4 ayligina oturum alacagim proje uzerine... almanya ya gecip dil kursu ve sonrasinda master basvurusu yapabilirmiyim romanya vizesi olarak... tam anlatabildim mi bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim...