Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizem CIKTI! Iki Tesekkur ve Birkac Tavsiye

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Prş Haz 27, 2013 4:22 pm

Arkadaslar bu sitedeki bir cok uye, benim Almanya\'ya gitmek icin buyuk bir efor sarfediyor. Benim cabalarim ve fedakarliklarim meyvesini verdi ve Hamburg gibi cehennem bir yerden vize almayi basardik , (2. basvurumuzda tabi ama 2 de elde etmek de bir basari sayilir, hamburga basvuranlar az cok bilir :) ). Oncelikle birkac bilgi vereyim bize sureci hakkinda :)

Vize donemleri cok kotu gecti aciklasi, gerci vize alana kadar kimsenin iyi gecmemistir herhalde. Hazirliklara agustos 2012 de baslamistik ve ekim gibi de vize randevusuna gitmistik, sartli kabul belgem dil kursu kaydim ve bloke hesabim vardi. Ayni zamanda ben kocaeli de endustri muhendisligini okuyordum, basarili bir yili geride birakmis, 2. sinifa baslayacaktim ki bunun yerine almanya islerine karistik :) Bu olay cevremdekilerin uzerimde buyuk bir baski olusturuyordu " zaten okulun var bitir oyle git almanyaya bla blaa.." Neyse sizi daha cok ilgilendiren ilk vize basvurusundan ret yemem ve daha dramatik olan ise gulsem mi aglasam mi diyebilecek ret sebeplerini onume sunmalariydi. Ornek olarak sunlar vardi ;

"20 yasindasin ve bu buyu yas faktoru tahlike olusturuyor (YUHH sanki 20 yasinda ilkokul basvurusu yapiyoruz 5_D ")"

" (oss den bahsediyor burda) ilk sinavda 440 puan almissin universite kazanamamissin sonraki yil 470 puan alip anca kilpayi kazanmissin (Burda da adam oss taban puanini 180 den 450 lere cikardi ne hos :D )"

"madem almanyada okumak istiyordun neden almanca ogrenmedin ? Turkiyeden B2 al (YUH v1.02) ve sonra DHS(evet dsh i dhs olarak yazdi ve bunu birkac yerde kullandigindan bir yazim hatasi olmadigini anladik) i ver sonra hamburg universitesine okumaya gel" :)
Boyle sacma sebeplerden dolayi red yedim. Reddi ardikdan sonra almanca kursuna yazildim ve A2 belgemi aldim oncelikli olarak. Sonra Gurkan abinin kaleminden hazirlanmis ezici bir motivasyon mektubuyla vize randevusuna gittim.

Sonuc olarak ben vizeyi aldim, diliyorum ki siz de vizenizi en kisa surede sancisiz bir sekilde alirsiniz :) Vize sureci boyunca kensinlikle sabirli olmaniz gerekiyor VE EN ONEMLISI hayatinizdaki planlari vizeden ret yiyecekmiscesine yasamalisiniz. Yani sanki iddiada 2 lira 50.000 tl lik bir kupon oynuyorsunuz ve cikarsa cikar diyorsunuz :) Ben bunu tam anlamiyla yapamadim, cebimde simdiden 50.000 tl var gibi davrandim ve borca girdim, ama neyse ki iddia tuttu :yummy ama iddiam tutmasaydi ve 1 saat once pasaportumda reddi gorseydim 2 yilin heba olmus olacakti ki ret yeme olasiligim bana gore daha yuksekti. Ha bir de ben biliyorum ki aslinda vize sadece kucuk bir baslangic, bunun daha dil kursu var testdaf i var universitesi finalleri ..... Yani kisisel fikrime gore turkiyede birseyleri basaramiyorsaniz almanyada kendinizi sadece atese atmis olursunuz. Simdilik bu kadar yeter, daha valizler filan o hooo :) He bir de bu yolda size destek vericek bir hikaye ariyorsaniz eren_f2007 nickname i olan arkadasin hikayesini arastiriz, o 5. randevu da alabildi :)

Son olarak da vizemi almamda sonsuz katkisi olan Gurkan abiye Tesekkuru bir borc bilirim, eger gurkan abiyle vize alamiyorsan baska kimse size yardimci olamaz B)
Ve tabi ereni de (eren_f2007 ) unutmamak lazim, onun gazlari olmasaydi ilk redden sonra coktan birakmistim bu isin pesini :) neyse 5 temmuzda onun yanina gidiyorum zaten orda konusuruz onla :P

Herkese Almanya yolun bol sans DS ailesi :)

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Prş Haz 27, 2013 4:26 pm

boyle haberler duymak guzel. tebrik ederim. 2. Eren vakasi :D

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Haz 27, 2013 4:30 pm

Ayakkabinin altina adimi yaz :) ne diyeyim egitim hayatinda basarilar dilerim

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Prş Haz 27, 2013 4:31 pm

yok ya erenin ki ayri bir dunya :D Tesekkurler resko darisi senin basina ;)

sway

Mesaj gönderen sway » Prş Haz 27, 2013 4:43 pm

470 puanla kil payi kazanmissin vaybe :D bu komikti

basarilar

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 27, 2013 4:44 pm

Tebrikler dostum, yalniz cok iyi gaz veririmB)

Bu arada ben tek basvuruda aldim 5 degil:) sadece 1 yil beklettiler o kadar:)

Artik gelince gorusuruz , sana tecrubelerimi aktaririm:P

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Prş Haz 27, 2013 8:24 pm

Cok sevindim irhemt, boyle guzel haberleri duyunca diger arkadaslarin da ici aciliyordur eminim. Tebrikler, simdiden hosgeldin Almanya\'ya :)

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Prş Haz 27, 2013 9:17 pm

cumleten tesekkurler arkadaslar :)

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Haz 27, 2013 9:43 pm

Irhem arkadasim sana gelen ups msjinda tam olarak ne yaziyordu buraya yazabilirmisin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 27, 2013 11:30 pm

Ben de sana tesekkur ederim Irhem, sabirla mucadele ettigin icin ve isin pesini birakmayip hakkini aradigin icin ve bana destek oldugun icin.

Artik is bundan sonra basliyor, simdi enerjini tekrar topla buraya cok lazim olacak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cum Haz 28, 2013 1:12 am

@resko
mesajlar ayni, degismiyor :) degerli musterimiz ldsjfsldjfklsdg takip numarasiyla tasinacak gonderiniz konsolosluktan teslim alinmistir. Ongorulen tarih 27.06.2013

Vize alip almadigini anlamak icin kargo posetini birbirine surtun, eger icinde 1 adet A4 kagidi hissediyorsaniz eyvah! ama icinde sadece pasaportu hissediyorsaniz sevinebilirsiniz ;)

@Physiker
Aynen gurkan abi asil olay orda basliyor , Tekrardan Tesekkurler hersey icin :)

@duisburger
Tesekkurler iyi dileklerin icin duisburger :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Haz 29, 2013 8:28 pm

tebrikler irem egitim hayatinda basarilar su kargo kagidini surtme isini bende yapmistim :D

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cmt Haz 29, 2013 10:09 pm

tebrikler irhem. kac gunde geldi cevabin birde sartli kabulmuydu yoksa direk mi?

irhemt

Mesaj gönderen irhemt » Cmt Haz 29, 2013 10:17 pm

Tesekkurler arkadaslar. 32 gunde geldi sartli kabulum vardi