Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Son Olaylar - Almanya Turkiye Iliskileri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Haz 25, 2013 12:25 am

arkadaslar biliyorum konularimizla ilgili degil ama ben her gecen gun biraz daha oerak etmeye basladim sizce Turkiye nin Almanya yla arasi nasil olacak bugunden sonra. son olanlar belli zaten basbaknlar karsi karsiya geldi kac kez siz neler dusunuyorsunuz bu konuda

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 25, 2013 1:05 am

1-1 biter merak etmeyin birsey olmaz bizim acimizdan. AB uyeligi hayaldi zaten bundan sonra da bir 10 yil daha konusu bile acilmaz o kadar. Vize islemleriniz acisindan bir etkisi olmaz, hatta vize gorusmesinde capulcuyum(ich bin capulcing) diyin, burda baskida yasayamiyorum, gosterilere katildim polis camiye ayakkabiyla girdim bahanesiyle beni ikide birde yakaliyor falan diyin direk vize alirsiniz. Krizden her zaman kar cikaran buyur unutmayin. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

psyhcopc

Mesaj gönderen psyhcopc » Sal Haz 25, 2013 1:11 pm

arkadaslar umarim dediginiz gibi olur ve hicbir arkadasimizin vize gorusmesinde sorun cikarmazlar bundan acikcasi korkuyorum ve bu korkuyla 1 Agustos u bekliyorum artik

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Sal Haz 25, 2013 1:23 pm

vize konusunda sikinti olmaz. ayrica Turkiye ile vizelerin kaldirilmasi gibi bisey de olmaz. sadece bazi konularda kalkabilir.herkes icin gecerli olmaz. bu bir hayaldir. adi ustunde hayal. ve bizi AB\'ye alacaklarini zanneden hala var mi aceba ?

GK

Mesaj gönderen GK » Sal Haz 25, 2013 3:32 pm

acaba polise gidip yonetenlerden ve yonetilis biciminden utaniyorum desem iltica edebilirmiyim ? :(

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Haz 26, 2013 1:23 am

haha turkiye ve AB uyeligimi ? adamlar uzaya cikiyo biz daha ulkemize araba fabrikasi kurmasi icin sirketlere yalvariyoz. adamlar marsa yerlestiginde biz ABye gireriz. hatta dunyayi bile birakabilirler bize :)

neyse isin girgiri bi yana. almanlar islerinde daha profesyoneller bizlere gore. yok turkiyede durum suymus o yuzden biz vizede zorluk cikartalim demezler. bu durumu physiker in dedigi gibi yarariniza da kullanabilirsiniz, abartmamak sartiyla. sadece bu yuzden de vize vermezler unutmamak lazim.

AB ye giremeyecegimizin en basit ornekleri;
adamlar kendi iclerinde nerelisin sorusunu nadir kullaniyolar, rafa kaldirmislar, ilk tanismada ilk sorulan sorulardan degil. yani avrupali kimligi altinda dolasirken, bizim icimizde hala yok kurtsun, cerkezsin,lazsin, trakyalisin, yok sen benim memleketlimsin ayrimi var irkcilik olarak soylenmese bile. yurtdisina cikinca bu olay daha da belli ediyo kendini. burda yasayanlara baktigimda alman kimligi tasiyan kuzenlerim bile, turkceleri almancalarindan kotu olmasina ragmen anadil olarak turkce yaziyolar. cogunlugu bu sekilde. ben turkum ulen diyen tip cok. hatta bizim gelmis gecmis en iyi basbakanlarimizdan biri denen, demokrasi getiriyo denen kisi bile son olaylarda benim secmenim suyum buyum deyip duruyo. yani AB ve turkiye mi ? cok farkli kultur ve kafa yapisi abi, anca bizim basbakan ve gelecek basbakanlar secmenleri kandirip durur yani bu vaatle, baska bi halta da yaramaz.

ahmetix915

Mesaj gönderen ahmetix915 » Sal Tem 02, 2013 7:27 pm

[quote]direngezidirenlice tarafindan yazilan metin:

uye olmadan takip ettim sizi ama bu konularda neden bisi paylasilmiyor hic ?

Bu sitede mi akp yandaslari var ?

Lice\'de halka katliam yapildi gene , gezi parkininda yapildigi gibi masum insanlar oluyor.
Bu olaylardan sonra Almanya Turkiye\'ye halklarina zulm ettigi icin ambargo uygulamali bence.

lyi ki vize uyguluyorlar # imkani olmayan gelmesin zaten.Ezilen bizler gitsek yeter[/quote]

\'\'Bu sitede mi akp yandaslari var ?\'\' Nedemek bilader ? faydali bilgiler ver insanlara yardimci ol... ne bu simdi site kurallari kismini okumadigin belli
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=18

7. maddeyi bi oku istersen.

7-) Forumda siyasal amacli konular acmak ve mesajlar yazmak yasaktir. Taraftari oldugunuz gorusun burada bir onemi yoktur. Burasi demokratik bir ogrenci platdormudur ve siyasete burada yer yoktur. Illa ki goruslerinizi yansitmak istiyorsaniz, tuttugunuz futbol takimi ile ilgili mesajlar yazabilirsiniz. Siyasi mesajlar farkedildigi anda moderatorler tarafindan silinecektir. Kisinin durumu ikinci defa tekrarlamasi durumunda 3 gunluk, 3. defa tekrarlamasi durumunda ise suresiz olarak banlanir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 03, 2013 4:51 pm

Bu sitede Akepelisi de var, mhp lisi, cehape zihniyetinden tut, bolucu orgut sempatizanlarina, kemalistler, dhkpc uyeleri, cemaatcisi, zikircisi, kurdu, fasisti, lazi, alevisi, sunnisi, ateisti hatta hepsini gectim inanmiycan ama fenerlisi bile var.

Ama bunlarin yeri bu site degil. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com