Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyadan Turkiyeye yatay gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Prş May 30, 2013 6:23 pm

Coktandir merak ettigim bir konuydu forumdada rastlamadim . Turkiyeden Almanyaya gelerek ve sonradan tekrar burda okudugumuz bolume Turkiyede devam etme imkanimiz varmi acaba ? Yani burda verdigimiz dersleri orada saydirabiliyormuyuz oss ye girmeden bolume yatay gecis yapilabiliyormu ? Bunu neden soruyorum bildiginiz uzre Almanyada belirli bir Versuch hakkiniz var sinavlardan ( bazi unilerde Versuch siniri yok, bazi unilerde 3 veya 4 Versuch ) .

Ve bir dersten tum Versuchlarini harcayan ogrencide okuldan atiliyor Almanya sinirlari icinde ayni bolumu birdaha okuyamiyor diye bilmekteyim yoksa sadece o eyalet icinmi gecerli ? Hani boy le bir durumda burda verdigimiz dersleri Turkiyede saydirarak egitime acaba devam edebilirmiyiz bilginiz varmi?
gdld

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Haz 03, 2013 3:51 pm

yokmu bilgisi olan ?
gdld

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 03, 2013 8:24 pm

almanyadaki bolumu turkiyede okumayla ilgili degisik sartlar var ama pat diye olacagini sanmiyorum. google da arastirirsan bulursun bikac sey. ben ufak bi aramada bulmustum ama anlamadim, pek derinlemesini de arastirma yapmadim. bi de bi yerde yurtdisinda lise diplomasi falan yaziyodu yurtdisinda lise bitirenler icin de olabilir benim buldugum yer.

deneme haklarini bitiren bi ogrenci bolumle ilisigi kesiliyo. ilk semesterdaki bilgilendirme seminerinde tum almanyada demislerdi bize. ilisik kesildikten sonra turkiyede devam edebiliyo musun tam bilgim yok.