Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KYK BURSU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sedat47

KYK BURSU

Mesaj gönderen sedat47 » Çrş May 29, 2013 12:35 am

merhaba arkadaslar, ben gelecek sene almanya\'da universite dusunuyorum. Acaba kyk bursu icin basvurumu nasil yapacagim ve basvurular ne zaman basliyor. dil kursu surecinde burs veriyor mu kyk? Yani demek istedigim kyk bursu hakkinda bilgi verirmisiniz.ozellikle bu bursu alan arkadaslar basvuru surecini ve basindan gecenleri anlatirsa daha iyi olur simdiden tesekkurler.

wista59

KYK BURSU

Mesaj gönderen wista59 » Çrş May 29, 2013 12:58 am

Su adresten gerekli bilgileri alabilirsin.

http://www.kyk.gov.tr/tr/Genel-Bilgiler/KrediBurs/2

1

KYK BURSU

Mesaj gönderen 1 » Çrş May 29, 2013 2:28 am

dil kursu yaparken vermiyorlar.

ben universite kabulumu alinca basvurdum ve kredi cikti, bir ayin parasini aldim, sonra adamlar mail atip, "sen basvuru yaptiginda daha universitede degilmissin, immatrikulationsbescheinigung\'ta kayit tarihin daha sonra gorunuyor ama krediyi cekmissin" gibisinden" bir seyler sacmalayarak kredimi iptal ettiler, ben de onlara beddua ettim, sonra bir mail atip "bizim kimseye kastimiz yol valla" yazdilar, "valla"si da varmis adamlarin. ben de mail atip "gelecek donem basvurabilir miyim?" diye sordum, cevaben "pazarligi olmuyor bu isin, yanlis beyandan dolayi iptal edildi kredi hakkin" yazdilar, "bu isin pazarligi" da olmuyormus, bak sen su ise... nedense, devletin kurumlarinin onemli bir kademesine boyle yol yordam dahi bilmeyen kisileri koyuyorlar... zaten o kisiyi de facebook\'ta biraz arastirdim, adam tam bir akp dusmani (kyk calisani olup da bu nasil oluyor bilmiyorum gercekten de adam kayirma ve torpil olaylari yokmus demek ki ehueh) ve de profili komple fenerbahce fotograflarindan olusuyor.

sedat47

KYK BURSU

Mesaj gönderen sedat47 » Çrş May 29, 2013 11:54 am

[quote]wista59 tarafindan yazilan metin:

Su adresten gerekli bilgileri alabilirsin.

http://www.kyk.gov.tr/tr/Genel-Bilgiler/KrediBurs/2[/quote]

kardes benim soylemek istedigim bu bursu alanlar (almanyada okuyanlar) basindan ne gecmis ,nasil tecrubeler edinmis anlatsinki bizede on bilgi olsun. zaten kyk sitesinde gerekli yeterli bir bilgi bulamiyorsun ki.

izzy

KYK BURSU

Mesaj gönderen izzy » Çrş May 29, 2013 3:40 pm

Kyk rezil bir kurum ne yazikki, eline dusmeyin.

sedat47

KYK BURSU

Mesaj gönderen sedat47 » Çrş May 29, 2013 3:44 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Kyk rezil bir kurum ne yazikki, eline dusmeyin.[/quote]

kardes nasil bi tecrube edindin iyi veya kotu bize aktarirsan bizde bilgilenmis oluruz.

izzy

KYK BURSU

Mesaj gönderen izzy » Çrş May 29, 2013 4:23 pm

Yurtdisi verilen kredi ile ilgili degil benim tecrubem, bahsettigim sey genel durum.

wista59

KYK BURSU

Mesaj gönderen wista59 » Çrş May 29, 2013 6:50 pm

Bence rezil bir tarafi yok , Turkiye Cumhuriyeti \' nin ogrencilere verdigi bir destek , maddi durumuna gore belirleniyor. 3 yildir burs aliyorum , para her ayin 6 sinda saat 22:00 gibi yatiyor.

Yurt disindaki ogrenciler hazirlik doneminde kyk bursu veya kredi imkanindan yararlanamiyor.
1. sinif master yada lisans egitimine basladiginda alabiliyoruz. Belirli tarihler arasinda basvurma sansimiz var.
Bir forumda Avusturya\' da lisans okuyan birisine yaklasik 445 TL burs yattgini okumustum. Almanya icinde assa yukari ayni miktarda olucaktir.Eger Turkiye \' deki gibi ise master ogrencileri icin lisansta verilen bursun yaklasik 2 kati olmasi gerekiyor ve master ogrencileri yurt disinda 890 TL gibi bir para almasi lazim.

Eger forumda burs veya kredi alan arkadasimiz var ise net bir bilgi verebilir.

izzy

KYK BURSU

Mesaj gönderen izzy » Çrş May 29, 2013 8:56 pm

Sen hic hayatinda kyk yurdunda kaldin mi? Peki altina imza attigin borcu nasil odeyecegini biliyor musun? Gunlerce kyk sitesinin kapali olmasina denk geldin mi? 1 hafta boyunca telefonla bir kuruma ulasamamak birsey ifade ediyor mu? Hic sitelerindeki dilekceleri yollamayi denedin mi? Ben soyleyim burs cikmis isin dusmemis sana guzel, kusura bakmada bana rezilin otesinde.

wista59

KYK BURSU

Mesaj gönderen wista59 » Çrş May 29, 2013 9:25 pm

Sen hic hayatinda kyk yurdunda kaldin mi? Peki altina imza attigin borcu nasil odeyecegini biliyor musun? Gunlerce kyk sitesinin kapali olmasina denk geldin mi? 1 hafta boyunca telefonla bir kuruma ulasamamak birsey ifade ediyor mu? Hic sitelerindeki dilekceleri yollamayi denedin mi? Ben soyleyim burs cikmis isin dusmemis sana guzel, kusura bakmada bana rezilin otesinde.[/quote]

4 yildir , 6 kisilik oda , banyo tuvalet ortak ( 250 kisi ile ) , yurtta sadece 2 televizyon :) . Her katta sadece 2 adet calisma odasi. Boyle bir ortamda okumak ...

Altina attigin imza hic kimseyi ilgilendirmiyor . Kimse sana zorla para vermiyor almak zorunda degilsin ki o parayi her ay harcarken sonunu hic mi dusunmuyorsunuz ?

Senin ne gibi bir problemin oldu bilemem fakat kyk \' nin her sehirde ofisi vardir(universite varsa) . Ankara ile temasa gecmeden dahi bir cok problemi oradan halledebiliyorsun.

Saygilar...

1

KYK BURSU

Mesaj gönderen 1 » Çrş May 29, 2013 9:48 pm

wista59, anne veya baba hayatta degil sanirim?

wista59

KYK BURSU

Mesaj gönderen wista59 » Çrş May 29, 2013 10:25 pm

[quote]1 tarafindan yazilan metin:

wista59, anne veya baba hayatta degil sanirim?[/quote]

Ne alakasi var ?

yazirous1903

KYK BURSU

Mesaj gönderen yazirous1903 » Çrş May 29, 2013 11:06 pm

Ben kyk yurt disi kredisi aliyorum. Acikcasi kyk nin bu kadar iyi hizmet verebilecegini tahmin etmedim. Vizemi uzatmak icin para gostermem yada bursumu belgelemem gerekliydi. Bana dilekce yazmama gerek olmadigini sadece e posta ve normal adresimi e mail yoluyla kendilerine yollamami soylediler. Sonra ayni gun icinde e mail ile gerekli olan belgeyi gonderdiler 10 sonrada posta ile aslini aldim. Ayrica baska bir arkadasinda okulundaki bir anlasilmazlik nedeniyle kyk kredisine ilk basta red verdiler. Sonra arkadas mail ile durumu anlatti durumunu incelediler ve ayni hafta durumu duzeltim kredi bagladilar. Ben master ogrencisi olarak ayda 1016 tl aliyorum acikcasi bana cok faydasi oluyor ailesine yuk olmak istemeyen arkadaslara siddet ile oneririm...

wista59

KYK BURSU

Mesaj gönderen wista59 » Çrş May 29, 2013 11:09 pm

Bilgi icin Tesekkurler

izzy

KYK BURSU

Mesaj gönderen izzy » Prş May 30, 2013 12:44 am

Wista59 kyk calisani misin? Iyi mi yani 6 kisilik odalarda kimin girip ciktigi belli olmayan les gibi banyo tuvaleti kullanmak. Herneyse demogojiye devam, basarilar diliyorum.

wista59

KYK BURSU

Mesaj gönderen wista59 » Prş May 30, 2013 12:58 am

Wista59 kyk calisani misin? Iyi mi yani 6 kisilik odalarda kimin girip ciktigi belli olmayan les gibi banyo tuvaleti kullanmak. Herneyse demogojiye devam, basarilar diliyorum.[/quote]

Cok tessekurler :yummy

Blackmass

KYK BURSU

Mesaj gönderen Blackmass » Cum Eyl 23, 2016 4:22 pm

[quote]wista59 tarafindan yazilan metin:

Bence rezil bir tarafi yok , Turkiye Cumhuriyeti \' nin ogrencilere verdigi bir destek , maddi durumuna gore belirleniyor. 3 yildir burs aliyorum , para her ayin 6 sinda saat 22:00 gibi yatiyor.

Yurt disindaki ogrenciler hazirlik doneminde kyk bursu veya kredi imkanindan yararlanamiyor.
1. sinif master yada lisans egitimine basladiginda alabiliyoruz. Belirli tarihler arasinda basvurma sansimiz var.
Bir forumda Avusturya\' da lisans okuyan birisine yaklasik 445 TL burs yattgini okumustum. Almanya icinde assa yukari ayni miktarda olucaktir.Eger Turkiye \' deki gibi ise master ogrencileri icin lisansta verilen bursun yaklasik 2 kati olmasi gerekiyor ve master ogrencileri yurt disinda 890 TL gibi bir para almasi lazim.

Eger forumda burs veya kredi alan arkadasimiz var ise net bir bilgi verebilir.[/quote]

hocam iyi gunler. kafama takilan bir soru var yardimci olursaniz cok sevinirim.
Ben bu sene cukurova bilgisyara muhendisligi kazandim ve su anda ingilizce hazirlik okuyorum. bir haftadir. bremen universitesine basvuru yaptim. tum belgelerim tamam. kabul cikarsa almanyaya cikarsa gidecegm. sorum ben kyk bursuna basvurmali miyim ? bursu kesinlikle almak istiyorum fakat almanya da dil okulu okurken kyk odenmiyormus. ben turkiyede ingilizcer hazirlik okurken basvuru yapip almanyadan turkiyedeki 400 tl bursumu alsam sonra almanya da okul basladiktan sonra 763 tl almanyada lisans okuyan ogrencilere verdikleri sekilde kyk parami alabilir miyim ?