Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgisayar/Yazilim Muhendisligi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ycp322

Mesaj gönderen ycp322 » Sal May 21, 2013 8:56 pm

Merhaba arkadaslar, forumu Almanya\'da okuyan bir arkadasin tavsiyesi uzerine buldum.

Sizlere bir kac sorum olacak. Almanya\'da Bilgisayar yada Yazilim Muhendisligi okumak istiyorum. Arastirmalar yapiyorum ancak bazi sorularim var ve sizlere sormak istiyorum.

Oncelikle benim bildiklerim;

- Universite egitimi ucretsiz (onemli bir faktor)
- Turkiye\'de tercihlerde herhangi bir universite ve herhangi bir bolume yerlesmek yeterli
- Almanca yeterlik duzeyi icin B2 sinavina girip basarili olmak gerekiyor yada orada ilk 1 yil kursa yazilacaksin.

Bunlardan yanlisim var ise duzeltin lutfen.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal May 21, 2013 9:28 pm

Merhaba , ds ye hosgeldin.

- Universite bazi eyaletler de ucretsiz.

-Yakin bolumleri kazanmak gerek.

-Yeterlilik duzeyi icin dsh ya da tesdafi vermen gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş May 22, 2013 9:45 am

bayernde de bu donem son kez universite harci odedik. gelecek semesterdan itibaren odenmicek. onceden duyduguma gore 2 eyalette harc aliniyodu. diger eyaleti bilmiyorum ama tek eyalet diyebiliriz.

ornegin hukuk kazanip bilgisayar muhendisligine giremezsin. bilgisayar muh kazansan bile bolumde NC sistemi olabilir. not ortalaman onemli bu durumda yani.

turkiyede dil sertifikasi alicaksan tek sansin TestDaf. DSH sinavina yalnizca almanyada girilebiliyo.