Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Izmir ve cevresi Tercuman

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Prş May 09, 2013 5:51 pm

Selam arkadaslar. Islemlerimi yaparken arkadasimin tavsiyesi uzerine bir tercumana gittim. Durumumu anlattim cevirilecek olan evraklari verdim. Disariya gore cok cok uygun fiyata yapti. Muhakkak ondan daha uygun yapani da vardir. Yapmis oldugu iyilige kayitsiz kalamadim. Paylasmak istedim. Kendisninde formumuzdan haberi varmis. deutschstudent ismi ile giderseniz emininm sizede yardimci olacaktir.
Azim tercume. Kibris sehitleri caddesi / IZMIR http://www.azimtercume.com.tr/tr/iletisim.asp

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 10, 2013 1:52 am

Sayfa basi ucreti kaca yapti ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 10, 2013 1:52 am

Sayfa basi ucreti kaca yapti ?

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Cum May 10, 2013 4:27 pm

Tek evrak olunca 15 tl. Birkac tane olunca 12 tlden yapiyor. Hatta durumu olmayan arkadaslara dahada yardimci olucagina eminim. Cunku formumuz hakkinda cok bilgisi var. En son gittigimde 1 evrak icin 10 tl almisti benden.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 10, 2013 10:59 pm

Bilgi icin sagol kendileriyle iletisime gecerim.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Cum May 10, 2013 11:11 pm

Daha once ayni buroyla anlasmaliydi azim tercume ancak anlasma feshedildi. Physiker nedenleri ile aciklamisti. Ayrica ben orda tercume yaptiran biri olarak soyleyeyim bir kac tane evrak goturdugunuzde fotokopici gibi oldum para kazanmiyorum(indirimi yuzunuze vuruyor) gibi bir ton laf ediyor(ds\'den gelenleri kastederek). Gidecek olanlara bilgi olsun.
ee:lan

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Cmt May 11, 2013 1:44 pm

Dedigim gibi kardesim oncesini bilemiyorum. Fakat acikcasi ben memnun kaldim. Cunku bir iyiligi daha oldu bana. Notere gitmistim iki evrak vardi elimde cebimdeki para yetmiyordu. O arada tercumandaki bey geldi hayirdir ne oldu yaptirmamissin dedi bende paramin cikismadigini eve gidip gelicegimi soyledim. Icerideki noterle konustu iki evragi tek evrak fiyatina yaptilar.Yapilan iyigige kayitsiz kalamadigim icin yazdigimi soylesmistim.
Insallah giden tum uyelerimize yaklasimi iyi olur Zgsrdr.

Rica ederim admin.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Cmt May 11, 2013 3:58 pm

elbetteki sitedeki uyelerin yararina olacaksa bende desteklerim. bu konuda suphe yok.ancak hangi belgeleri sana noterde onaylattirdigini da tahmin edebiliyorum.zaten para kazanamayacagi bir yerden para almis gibi duruyor.ayni sekilde bana da noterde onaylattirmami soylemisti.onun dedigi hicbir belgenin noter onayi olmasina gerek yoktu.oyle soyliyim arkadasim.her sana yardim edeni! iyilik yapiyormus gibi dusunme. indirimli iyilik hic duymadim.iyilik karsiliksiz yapilir. burda oldugu gibi.(sahsi kanaatim)
ee:lan

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Cmt May 11, 2013 4:23 pm

Notere goturdugum belge lise diploma-osym sonuc belgesiydi. Iyiligin indirimlisi olmaz haklisin :D Admin konusucagini soyledi bakalim sana davrandigi gibi davranmicaksa Formdaki arkadaslara daha uygun cevirilerini yaparsa iyi olur. Bilgilendirdigin icin tesekkur ederim.

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Pzr May 12, 2013 5:23 am

15 lira iyi. Bana 25 lira fiyat cekmisti izmirdeki bi tercumanlik
burosu.belgeleri notere onaylatmana gerek yok diye biliyorum

Bende ayni belgeleri(lise diplomasi osym sonuc belgesi) onaylaticam.persembe gunu konsolosluga gittim ama kapaliydi
9:30-12.00 arasi randevu almadan gidip belge onaylatabirmissin konsoloslukta.ben pazartesi tekrar gidicem.konsolosluk balcovada

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 12, 2013 1:07 pm

Bu tercume burosuyla zaten ortak calisiyorduk yaklasik 1 yil once. Fakat oraya giden ogrencilerimize daha cok masraf cikarabilmek her turlu cabayi gosteriyorlardi. Bilhassa gerek olmadigi halde noter hizmetine de zorluyorlardi. Ayrica oraya giden ogrencilerimizin telefon numaralarini izin almadan baska insanlara vermeleri de hic profesyonel degildi. O yuzden iptal ettik onlari. Izmir de baska bir tercume burosu bulacagiz en kisa surede, Acil tercume gibi.

Simdilik tavsiyem bilhassa bu tercume burosuna gitmemeniz. Izmirdeki arkadaslar da Istanbul daki acil tercumeden islemlerini halledebilirler su anda.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Pzr May 12, 2013 4:39 pm

Formdaki arkadasin tavsiyesi uzerine gitmistim. birkac yerede sordum uygun gelmisti orasi. Fakat soylediklerinizi yapmasi gercekten kabul edilemiyecek bir durum.
Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.