Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Care Concept az daha detay

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Pzt May 06, 2013 2:21 pm

Arkadaslar kiz arkadasim Vorbereitungsvisum\'a cevirecek vizesini, su anda Freiwillige Arbeit gibi bir vizesi var. Bloke hesap IsBankasi uzerinden halledildi simdi sira vize suresini maksimuma cikarmak icin yapilacaklara geldi.

- Ozel Dil Kursuna 1 aylik kayit yaptirilacak (hali hazirda b1 seviyesinde almancasi)
- Gecen seneki Leibniz sartli kabulu eklenecek dosyaya
- Dil seviyesinin belgesi ve eski dil kursu faturalari eklenecek
- Gonulluluk belgesi eklenecek (EVS Youth in Action programi merak eden varsa)

Bir iki gundur de saglik sigortasini arastiriyorum Care Concept disinda makul bir mukavele yok gibi. 26 euroluk versiyonda her doktora gidiste 50euro vermek pek akillica olmadigindan bir ust dilim olan Comfort ya da Premium dusunuyoruz, geri odemeler konusunda deneyim paylasabilecek olan var mi?

Odeme yapmadan direkt olarak doktor-sigorta arasinda odemenin gerceklesmesini saglayabiliyor muyuz? Sonradan faturayi yansitma ihtimalleri nedir? Onden odeyip de sigortadan geri istemek tamamen bir kumar onceki deneyimlerime dayanarak soyluyorum.

Danke schon,

orkan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 06, 2013 6:24 pm

Birincisi 1 aylik dil kursu kaydiyla vize basvurusu kabul edilmez. En az 3 aylik gerekiyor.

Ikincisi ise her doktora gidildiginde 50 euro odeme bilgisi de yanlis. 10 euro bir defaligina odeniyor. Kayit olarak Care Concept comfort u tavsiye ederim. Ama bu sigorta simdi gerekmiyor, Almanya ya geldikten sonra yaptiracak. Vize basvurusu seyehat saglik sigortasi yaptiracak Turkiye den.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Sal May 07, 2013 2:37 pm

su an zaten Almanya\'da ve halihazirda Avrupa Komisyonu tarafindan sigortali sigortasi da Temmuz sonu bitecek.

Dil kursu bilgisi icin tesekkurler, saglik sigortasi ile ilgili olarak da Comfort u neden tavsiye ettigini ogrenebilir miyim? Ucuz bir alternatif oldugu icin tedavi ve ilac masraflarinin geri odemesinde problem cikaracklarini tahmin ediyorum. Comfort ve Premium\'da muayene icin herhangi bir ucret odenmiyor degil mi?

Basic icin yazan "Der Tarif sieht eine generelle Selbstbeteiligung von 50,– € je Versicherungsfall vor." aciklamasina istinaden 50euro oldugunu dusundum.

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Çrş May 08, 2013 3:16 am

Physiker butun policeleri okudum 10euro isini bulamadim, gesetliche krankenkasseler ile karistirdin herhalde.

yarin telefonla arayip bilgi almaya calisicam sonra da yazarim buraya sonucu

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Pzt May 13, 2013 2:23 pm

bviraz konu disi olacak ama EVS Youth in Action programiyla buraya Freiwillige Dienst vizesiyle geldikten sonra vizenin herhangi bir sekilde egitim vizesine cevrilme ihtimali olmadigi bilgisini verdi Auslaenderbehorde.

Tek cozum Istanbul\'a donmek ve tekrardan egitim vizesi icin basvuru yapmak...

Bir arama yapan cikan vs diye bilgilendirme ihtiyaci hissettim, eger detayli bilgi almak isteyen olursa baslik da acabilirim

caramel

Mesaj gönderen caramel » Sal May 14, 2013 1:15 pm

dil kursu+ universite icin care collage comfort sigorta yaptirmayi dusunuyorum sizce 3 aylik mi yaptirmaliyim yoksa 1 yil mi yaptirayim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 14, 2013 6:36 pm

1 yil yaptirmalisin en az oturum icin de gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş May 15, 2013 7:27 pm

tesekkurler physiker 1 yil premium yaptirdim.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş May 15, 2013 7:46 pm

Arkadaslar, Turkiye\'deyken vize basvurusu icin yapilan sigortanin suresine kadar olmali? Diyelim ki Eylul-Ekim aylari icin gecerli olsun sigorta suresi, Almanya\'da zaten sigorta yaptiracagim. Bir sorun olur mu?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 15, 2013 8:05 pm

vize icin seyehat saglik sigortasi yaptiracaksin 3 aylik.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş May 15, 2013 8:18 pm

Eylul-Ekim-Kasim aylarini mi kapsamali peki? Kafam cok karisti hangi aylar icin yaptirmam gerektigi konusunda.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 15, 2013 9:21 pm

vize basvuru formunda giris icin hangi gunu yaziyorsan o zaman baslatmalisin.Sen sigortaciya git o anlar zaten.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Çrş May 15, 2013 9:47 pm

tamamdir, coooook cok tesekkurler yardim icin ^^

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 2:01 am

henuz daha vizeyi almadan neden saglik sigortasi yaptiriyosun ki. onun yerine 3 aylik seyahat saglik sigortasi yaptirip almanyaya geldiginde normal saglik sigortasina gecebilirsin.ama care concept almanyaya geldikten sonra yaptiramama gibi ihtimalin var mi bilmiyorum

mesela ben 3 aylik seyahat saglik sigortasi yaptirdim ve basvuru tarihinden ortalama 1 ay sonra baslattim. bu konulardan dolayi sorun yasamadim vizeyi alirken.

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Prş May 16, 2013 10:19 am

Kafamin karistigi nokta vize basvurusu icin yapmam gereken seyahat sigortasinin hangi aylar icinde gecerli olmasi gerektigi idi, cunku vizeye Mayis sonu gibi basvuracagim ve Almanya\'ya en kotu ihtimal Ekim ortasi gidecegim. Bugun yarin sigortaciyla gorusecegim bakalim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 2:41 pm

ekimin basinda baslat ekimde istedigin tarihte gidersin vizeyi aldigin takdirde. ben vizeye basvurduktan 1 ay sonrasinda baslattim. vize cikinca d hemen uctum

dzdaw

Mesaj gönderen dzdaw » Prş May 16, 2013 3:44 pm

tamam o zaman bir seyler yapacagim ben de artik :)