Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aylik zorunlu odenen Radyo-Televizyon Vergisi ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum May 03, 2013 11:07 pm

Bu kurumdan (Koln Beitragsservice) bana ve bazi arkadaslarima mektup geldi. Mektupta yeni bir vergi gibi birsey oldugundan bahsediyor ve Radio, tv, bilgisayar, Smartphone ile ilgili oldugu, cihaz sayisindan bagimsiz her evin bir odeme yapacagi gibi bilgiler var. Yaninda bos zarf ve antwortbogen yollamislar. Antwortbogen i doldurup 4 hafta icinde yollamamizi istemisler. Sizede boyle birsey geldi mi? Nedir bu isin asli , bilen varsa cevaplarini bekliyorum.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt May 04, 2013 12:00 am

GEZ diye bir vergi cesidi daha once studentelere ucretsiz di ama bu sene kanun cikti herkes verecek zorundaymis gibi ama simdiye kadar odemedim.odeyende duymadim(ogrenciler icin diyorum) ektup gelirse doldurma derim beyan etme Tv veya diger gibi oldugunu yoksa ucretide pahali
So geht nicht !

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt May 04, 2013 12:57 am

Aynen bikerelikte degil aylik 17 kusur euro hava parasi, ya boyle sacmalikmi olur

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt May 04, 2013 2:13 am

Bizim yurttaki arkadasa da posta ile 3. uyariyi yollamislar ama cocuk pek takmiyor.Ama bana boyle birsey gelmedi.Dedigin gibi cok para, umarim zorunlu birakmazlar.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 04, 2013 3:24 am

Konu hakkinda detayli bilgi : (ALMANCA ve TURKCE )
Kimler odemeli , kimler muaf tutulacak , aylik tutar nedir , odenmese ne olur vs

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... post_59858

Iyi olan , onceden evleri kontrole gelen gorevliler olurdu , simdi bu kalkti.Sadece posta , telefon ve banka kayitlari yolu ile ulasmaya calisacaklar.

BAFOG almadiginiz surece ve gorme ozurlu vs degilseniz herkes odemek zorunda.
Ogrenci yurtlarinda kalanlarda buna dahil ANCAK simdilik ogrenci yurdunda kalanlara baski yapmayabilirler.Zira kaldigim yurtta bir sorunla karsilasan gormedim.

Bizim stratejimiz ise , 6 kisilik WG\'de kaldigimizdan icimizden bir arkadas BAFOG aliyor ve onun uzerine kayit yaptirdik ve BAFOG alanlar muaf tutuluyorlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Cmt May 04, 2013 10:05 am

Bizim yurtta yaklasik 500 kisi var, onlarin yarisina bu ben de dahil bu kagittan geldi hatta 3.uyari da geldi beyanda bulunmadiniz diye ama sonumuz nasil olur bilmiyorum, ceza felan verirler mi :d onceden bir form dolduruluyormus odamda/evimde tv radyo yok dediginde daha gelmiyormus, o nedenle bir cok arkadas sansli onlara gelmedi, simdi ki formlarda oyle bir secenek yok ne yazik ki bakalim bizlere nasil bir yaptirimda bulunulacak merak konusu..

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt May 04, 2013 11:00 am

yurtlarda birsey yapamazlar ersin ben o onceki formlari geri doldurup yollamamistim bile bi arada 3 gun boyunca yurt a gez ekibi dadanmisti kimi kistirdilarsa cezayi kestiler o yuzden kapiyi zink diye acma iceri gormek istiyorlar ole birsey basina gelirse kesinlikle iceri alma iceri girme haklari yok cunku.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 04, 2013 12:50 pm

Artik kapi kapi dolasmayacaklar , yeni duzene gore daire basi odenen bir vergi haline getirildi.

Yani WG oturan ogrenciler kac kisiyse , bu Radyo-Televizyon Vergisi o sayiya bolunecek.
4-5-6 artik kac kisi oturuyorsa o WG\'de rakam o sayiya bolunecek.

Ev ziyaretlerinin olmayacagina dair aciklama :

\'\' Wird es weiterhin Hausturbesuche geben?

Nein. Die umstrittenen Hausturbesuche der GEZ-Fahnder sollen ab Januar der Vergangenheit angehoren. Die Mitarbeiter des Beitragsservice werden sich kunftig schriftlich oder telefonisch bei Burgern melden, die unplausible Angaben machen. \'\'

http://www.rundfunkbeitrag.de/
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Cmt May 04, 2013 2:25 pm

Dogru diyorsun Gurhan, bizde de oyle arada adamlar geliyor felan ama kapi her zaman kapali benim, ne olur ne omaz diye cezasi buyuk cunku ama dikkat etmek lazim adamlar soyguncular ya

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Pzt May 06, 2013 5:01 pm

herhalde kayitli butun vatandaslardn gelirlerine bakilmaksizin sabit miktarda vergi toplamak Almanya gibi kapilatilzmin artik cilkinin ciktigi bir yerde mumkun olabilirdi, sasiramadim.

Olmayan asgari ucret, almis basini gitmis bir taseronlasma ve tamamen ozellesmis bir saglik sisteminden sonra kelle basi sabit vergi cok mantikli geliyor bana, 400-500euro\'dan asagi olmamasi lazim aslinda, 17bucuk fazla insafli Almanya ortalamsinda