Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berlin\'de oturum alma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
wwhite

Berlin\'de oturum alma

Mesaj gönderen wwhite » Prş May 02, 2013 4:33 pm

Merhaba arkadaslar.

Bu konuda acil yardiminiza ihtiyacim var,ozellikle berlinde bu islemleri yapmis arkadaslardan rica ediyorum.Simdi ben yaptiklarimi soyliyim,yanlisim varsa duzeltirsiniz.Simdi ilk once registration for residence yapmak icin belediyeye gittim ama infodaki gorevli dogru duzgun ingilizce konusamadigindan pek bisey anlamadim.Yarin sabah gel dedi ama neden oldugunu filan anlamadim(gittigim saatte acikti burgeramt).Berlin\'de auslaenderbehorde ayri bir yerde,buraya belediyede registration yaptiktan sonra gidicem dimi?Acikcasi kafam pek karisik,birisi aciklarsa tam olarak cok sevinirim.

Calistigim danisman firmaya not:Suan taksimin gobeginde rahat rahat oturup,milleti soyan sevgili danismanlarim.Insallah sizin cocugunuza da ayni dolaplari cevirir birileri.(Hukuken yanlis olabilir diye ifsa etmiyorum isimlerini)

Kullanıcı avatarı
welly275

Berlin\'de oturum alma

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 02, 2013 9:01 pm

anladigim kadariyla adres beyani yapmaya gitmissin. adres beyani yaptigin memur oturum islemi yapmaz. bunun icin yabancilar subesine gitmen lazim.

anmeldung: adres beyani demektir, kayit olmak ve basvuru gibi anlamlara da gelir.
auslaenderbehore: yabancilar subesi demek.
burgerburo: vatandaslik burosu demek.
antrag auf aufenthaltserlaubnis: oturum iznine basvuru demek

wwhite

Berlin\'de oturum alma

Mesaj gönderen wwhite » Prş May 02, 2013 9:06 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

anladigim kadariyla adres beyani yapmaya gitmissin. adres beyani yaptigin memur oturum islemi yapmaz. bunun icin yabancilar subesine gitmen lazim.

anmeldung: adres beyani demektir, kayit olmak ve basvuru gibi anlamlara da gelir.
auslaenderbehore: yabancilar subesi demek.
burgerburo: vatandaslik burosu demek.
antrag auf aufenthaltserlaubnis: oturum iznine basvuru demek[/quote]

Cevap icin sagol welly oncelikle.

Farkli seyler oldugubu biliyorum da anlatcak kadar almanca yok iste.Registration dedim burgeramt a yolladilar beni belediyede.Bu adres beyanini yapmak icin,anmeldung yani burgeramt a gitmek gerekmiyo mu belediyede?

Kullanıcı avatarı
welly275

Berlin\'de oturum alma

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 02, 2013 9:19 pm

burgerburo ya da burgeramt adi yerinden yerine farklilik gosterebilir. bu birime gidip yeni geldim almanyaya anmeldung yapmak istiyorum diyebilirsin ingilizce, ya da almanca "ich bin nach deutschland neu umgezogen und ich mochte mich anmelden." de diyebilirsin.