Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Siz hangi saglik sigortasini kullanniyorsunuz?(Gesetzliche Krankenversicherung)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
strider

Mesaj gönderen strider » Sal Nis 30, 2013 1:08 pm

Arkadaslar merhaba forumu arastirdim fakat buna benzer bir konu goremedim. Benim gibi dil kursunun bitimine muteakip resmi bir saglik sigortasi yaptirmasi gereken arkadaslar icin bu konu uygun olacaktir diye dusunuyorum.

Cunku farkli firmalarin farkli kampanyalari oluyor. Mesela arkadasim Aok kullaniyor ve yillik sadece 8 Euro vererek Turkiye\'de de saglik sigortasi bulunmus oluyor fakat buna benzer Aok\'nin sundugu farkli imkanlarda var. Ve tabi ki diger firmalar da farkli secenekler sunuyorlardir eminim.

Eger sizler de burada hangi Saglik Sirketini(Krankenkasse) kullandiginizi ve memnun olup olmadiginizi yada artilarini eksilerini yazarsaniz, sanirim daha bilincli tercihler yapabiliriz.

Saygilarimla.

kadirivicius

Mesaj gönderen kadirivicius » Çrş May 01, 2013 12:05 pm

8 euro ya Turkiye\'deki ozel hastanelerden yararlanma olayindan benim de haberim var. Burda yasayip da Turkiye\'ye *** *** giden insanlarin bazilarinin yaptirdigina sahit oldum bu sigortayi.
Bu saglik sigortasini yaptirmak icin Aok ya gitmeden bir Alman bana neden burda ogrenci olarak yasayip da sosyalden yardim almadigimi sordu. Bana aylik 200 euro gibi bi meblag odeyip sigorta ucretini de kendileri karsiliyorlarmis. Bi avukata sorduk boyle bir hakkin var dedi. 8000 euro para yatirdim bankaya boyle bi para almam sorun olur mu dedim olmaz dedi. Vize surecinde buyuk sikintilar yasamis bi insan olarak bu parayi alirsam onume farkli bi noktada yeni engeller cikabileceginden korkuyorum. Cunku suan dil kursuna giduyorum ve sartli kabulum de yok. Her ne kadar 8000 euro yatirmis olsam da burs almadigim icin para da cazip geliyor. Bu konuyla alakali bilgisi olan var mi?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Çrş May 01, 2013 12:45 pm

Almanya\'da kullanim bakimindan bildigim en iyisi Techniker Krankenkasse. Yurtdisi kullaniminda ne gibi avantajlari var bilmiyorum. Sitesinden bilgi alabilirsin.

strider

Mesaj gönderen strider » Çrş May 01, 2013 12:54 pm

[quote]kadirivicius tarafindan yazilan metin:

8 euro ya Turkiye\'deki ozel hastanelerden yararlanma olayindan benim de haberim var. Burda yasayip da Turkiye\'ye *** *** giden insanlarin bazilarinin yaptirdigina sahit oldum bu sigortayi.
Bu saglik sigortasini yaptirmak icin Aok ya gitmeden bir Alman bana neden burda ogrenci olarak yasayip da sosyalden yardim almadigimi sordu. Bana aylik 200 euro gibi bi meblag odeyip sigorta ucretini de kendileri karsiliyorlarmis. Bi avukata sorduk boyle bir hakkin var dedi. 8000 euro para yatirdim bankaya boyle bi para almam sorun olur mu dedim olmaz dedi. Vize surecinde buyuk sikintilar yasamis bi insan olarak bu parayi alirsam onume farkli bi noktada yeni engeller cikabileceginden korkuyorum. Cunku suan dil kursuna giduyorum ve sartli kabulum de yok. Her ne kadar 8000 euro yatirmis olsam da burs almadigim icin para da cazip geliyor. Bu konuyla alakali bilgisi olan var mi?[/quote]

Dostum dedigin gibi bir sey var ise sasirmam cunku burada ogrencilerin o kadar cok hakki var ki eminim boyle bir sey vardir ve biz bilmiyoruzdur.Bazi ogrenciler taniyorum sinirsiz oturum izni almislar ve elektrikten tut saglik sigortasina, kirasindan cep harcligina aliyorlar anlamadim gitti.

Ben digerlerini gectim sagllik sigortami odesinler yeter:)

strider

Mesaj gönderen strider » Çrş May 01, 2013 12:56 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Almanya\'da kullanim bakimindan bildigim en iyisi Techniker Krankenkasse. Yurtdisi kullaniminda ne gibi avantajlari var bilmiyorum. Sitesinden bilgi alabilirsin.[/quote]

Dostum zaten bildigim sirketlerin sitesine girdim ve biraz okudum fakat anlamakta biraz gucluk cekiyorum, o yuzden tembellik edip tecrubeleri dinleyim dedim:) Ama Techniker Krankenkasse kaliteli bir firma diye ben de duymustum. Tesekkurler..

strider

Mesaj gönderen strider » Çrş May 01, 2013 3:10 pm

Arkadaslar az once google\'ye tekrar yazdim ve sansima bugun bild.de sitesinde yeni yayinlanmis bir haber gordum:)

http://www.bild.de/geld/versicherungen/ ... .bild.html

En iyi Krankenkasse adini daha once hic duymadigim bir sirket..

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş May 01, 2013 4:45 pm

aok cok surunduruyor 6 ay once verilen anmeldungu halen isleme koymamislar en basit ornegi.Isiniz dustumu yandiniz kisaca size tavsiyem AOK´tan uzak durun
RASTAFARI

kadirivicius

Mesaj gönderen kadirivicius » Çrş May 01, 2013 7:27 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

aok cok surunduruyor 6 ay once verilen anmeldungu halen isleme koymamislar en basit ornegi.Isiniz dustumu yandiniz kisaca size tavsiyem AOK´tan uzak durun[/quote]

AOK nin hantal bi yapisi mi var? Biraz acar misin yasadiklarini?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş May 01, 2013 8:07 pm

Adres degisikligi oldu bunu bildirdik ikametgah ile ama ustunden kac ay gecti halen eski adres gozukuyor.Buyuk burolari disinda hic biri bisey bilmiyorlar hatta bana aok yetkilisi bizzat baska bi sigorta onerdi ve daha cok sey var.Kendi eksik yanlarini biliyolar kisaca
RASTAFARI

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş May 01, 2013 10:32 pm

aok dan familieversicherung altinda sigortaliyim. basvurum hemen alindi, sonrasinda fotografi da verdim ve 1-2 hafta icinde saglik kartimi gonderdiler. ikinci semester icin de mail yoluyla ogrenci belgemi gonderdim ve yine sorun cikmadan halledildi islemim.

sehirden sehire degisen sorunlarla tum sigortalarda karsilasma ihtimalin var.