Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman vatandasiyim ama Almancam vasat

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ByAnl

Mesaj gönderen ByAnl » Cmt Nis 27, 2013 12:51 pm

18 yasindayim ve seneye Almanya\'ya gitmeyi dusunuyorum.Belirtigim gibi Alman vatandasiyim. Fakat dil probleminin bu yolda beni dahada zorlayacagini dusunuyorum yapmam gereken mantikli bir cozum onerirseniz sevinirim.

yazirous1903

Mesaj gönderen yazirous1903 » Cmt Nis 27, 2013 4:18 pm

Almanca ogren...

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Nis 27, 2013 4:37 pm

O dil problemi hepimizi zorluyor , kursa katilip ogreneceksin baska neyle ilgili oneri bekliyor pek bir aciklama yapmamissin

ByAnl

Mesaj gönderen ByAnl » Cmt Nis 27, 2013 6:18 pm

Simdi Alman vatandasligim oldugu icin universiteye bi Alman gibi bssvurabilirim bosuna Almanya\'da 1 sene dil kursu icin masraf yapmim burada gideyim 6 7 ay boyunca zaten suan a1 a2 ortasi gibiyim daha rahat olmazmi

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cmt Nis 27, 2013 7:20 pm

[quote][quote]ByAnl tarafindan yazilan metin:

Simdi Alman vatandasligim oldugu icin universiteye bi Alman gibi bssvurabilirim bosuna Almanya\'da 1 sene dil kursu icin masraf yapmim burada gideyim 6 7 ay boyunca zaten suan a1 a2 ortasi gibiyim daha rahat olmazmi[/quote][/quote]

Farkli bir ulke de okudugun icin seninde bizim gibi basvurman gerekiyor.Yani Almanya\'da okumadin ve abitur yapmadin,nasil onlar gibi degerlendirileceksin? Okula baslamak icin once dsh veya testdaf sinavini vermen gerekiyor.

GK

Mesaj gönderen GK » Cmt Nis 27, 2013 10:57 pm

aynen izmirden alman vatandasi bi arkadasim bizim gibi gelmisti fakat abitur turkiyede yaptigi icin dsh yi verip universiteye girebildi.
yanliz sanslisin ailenin geliri nasil bilmiyorumda o tam bafog aliyordu iyi bi para geliyodu yani ailesinden para aldigini duymadim daha :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Nis 28, 2013 12:36 am

alman vatandasi olsan da diploman almanya disindan oldugundan almanca dil bilgini de kanitlicaksin kabul goren sertifikalarla. ama soyle bi durum var, eger almanyada daha once okula gidip mezun olduysan karnen varsa, almancam var diye kanit gosterip kabul alabilirsin. ama tabi tum bunlar icin islemleri halledicek kadar almancan olmasi lazim. almancam var diyip almanca konusamamak ayri bi durum olur.

gelelim isin aslina, bu sekilde kayit oldun diyelim nasil derslerde basarili olcaksin, nasil arkadas cevren olcak ? yani almancayi her turlu ogrenmen lazim, arkadas olayini gectim, derslerde konulari anlamada ders calismada falan cok zorluk cekersin yoksa

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Çrş May 15, 2013 10:11 am

bu konuda her uni nin tutumu ayni degil galiba.bana mannheim dan e mail geldi bugun ve alman gibi basvuracagimi almanca bilgimi ispatlamam gerekmedigini soylediler

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 1:46 am

lise diploman yurt disindan ise diplomasini almanyadan almanyadan almislar gibi basvuramazsin. ben munih ve yakin cevresindeki hochschulelere basvuru yaptim ve bu asamada yapatigim arastirmalardan hatirladigim da ayni ve sana soylenende de farkli bi durum yok nerdeyse. sana bilgi veren kisi kayit burosunda gorevli degilse yeterli bilgiye sahip olmayabilir. bana da munih teknik unideki bi turk profesor yanlis bilgi vermisti zamaninda.

eger yurtdisindan diplomaya sahipsen alman vatandasi olanlar dahi yabanci diplomaya sahip kisiler arasinda degerlendiriliyo ve almanca bilgilerini kanitlamalari gerekiyo. yani bunun vatandaslikla degil de sahip oldugun diplomanin menseiyle alakasi var. eger almanyada eskiden ilkokul diplomasi falan varsa bu yeterli goruluyo ve almanca sertifikasi almak gerekmiyo.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş May 16, 2013 12:27 pm

Sehr geehrte Bewerberin, sehr geehrter Bewerber,

vielen Dank fur Ihr Interesse an der Universitaet Mannheim! Bitte haben Sie Verstaendnis dafur, dass unsere Antworten aufgrund der vielen Anfragen etwas kurz ausfallen konnen.

Er bewirbt sich als Deutscher und legt seine Originalzeugnisse aus der Turkei (inkl. Ubersetzung und Anerkennungsschreiben) bei.

Einen Deutschtest benotigt er als Deutscher nicht.

Der Nachweis der Englischkenntnisse ist besonders wichtig fur den Bachelorstudiengang BWL, da er viele Punkte im Auswahlverfahren bringt.
Laut Prufungsordung muss der Englischnachweis bis spaetestens zum Vorlesungsbeginn vorliegen.

Weitere Informationen zur Bewerbung finden Sie im Anhang.

Wenn Sie Ruckfragen haben, dann kopieren Sie bitte den folgenden Link in Ihren Browser.
https://bewerbung.uni-mannheim.de/frage ... ea397b840b
Dort konnen Sie uns dann antworten oder weitere Fragen stellen.

Viele Gruße
Das Team der Bewerbungs- und Zulassungsstelle der Universitaet Mannheim

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş May 16, 2013 12:28 pm

aynen gelen cevap bu eger yanlis biliyorlarsada ayip yani ama sanmiyorum yanlis bilgi verdiklerini

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş May 16, 2013 12:32 pm

Sehr geehrte Damen und Herren,
Ich bin Abdullah Cansu geb.26.06.1994 Hab in Adana -turkei die schule gymnasium abgeschlossen.Und die zeugnisse habe ich in Deutschland Anerkennen lassen.
ich war in der Turkei und mochte jetzt in Deutschland BWL Studieren.
Ich hab das Deutsche Staatangehorigkeit und besuche seit ca.Oktober 2012 okumenische Schulzentrum Deutsch-colleg
intensiv Kurs fur Deutsch.

Meine Frage an Sie:

Was brauche ich um zu Studieren?
Brauche ich Test daf ?
Englisch kentnisse ? Wenn Ja ist es moglich es bei Ihnen in der uni zu Lernen.
Brauche ich toefl oder zertifikat ?
ich habe das Deutsche Burgschaft. Muss ich mich als deutsche oder auslaender bewerben. ?

Ich Bitte um Ihr Verstaendnis

Mit Freundlichem Gruß

Pforzheim.10.05.2013 Cansu

buda yolladigim e-mail

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 16, 2013 2:49 pm

umarim sonradan surpriz yasamazsin :)

soyle bi durum var eger ordaki BWL bolumunde ogrenim dili ingilizceyse almancaya zaten gerek yok.

abdullah cansu

Mesaj gönderen abdullah cansu » Prş May 16, 2013 4:06 pm

umarim :) hayir bolum almanca agirlikli ama almanca ingilizce beraber