Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bonn da kolayca alinabilinecek dsh sinavi!

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
mubm

Mesaj gönderen mubm » Cum Nis 26, 2013 9:45 am

Arkadaslar gecenlerde bir arkadasim boyle bir kursun varligindan bahsetti. Girenlerin hepsi alabiliyormus. Hatta sinava girmeden 4 tane deneme veriyorlar bunlardan birini soruyorlarmis ve verirken elleriyle isaret ederek buna daha agirlik verin deyip Dsh sinavini verdiriyorlarmis. Bunlar rivayet mi bilmiyorum ama internette arastirdim bazilari hakli kilmis basit olundugunu 250 kisiden sadece 3 kisi kalmis sinavdan. Ama kurs ucreti baya pahali denildi fiyat 1060 euro neleri iceriyor bilmiyorum. Dil kursunun sitesini dahi bulamadim.
Bu konuda bilgisi olan dostlar paylasima acsin. Site ismi, rivayetler dogrumu ve fiyat.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 26, 2013 2:03 pm

Akademie Fur Globale Kommunikation

http://www.afgk.de/afgk09/navi_l2.htm

Pahali bir kurs sanirim suan ki fiyati DSH sinavi ve 1 aylik hazirlik kursu dahil 1000 - 1100 Euro civarinda ve evet kolay cok bir sinav.

Oyle deneme testinin aynisini sormuyorlar , benzerini soruyorlar ve deneme testlerinde cozdugunuz soru duzeninin hemen hemen aynisi geliyor sinavda bu yuzden zorluk cekmiyorsunuz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Nis 26, 2013 2:08 pm

Sadece dsh sinavina girmek istesek sartlar ne? Deneme testlerini dsh sinavina gireceklere de gosteriyorlar mi? Sadece sinava girmek istesek ucreti ne kadar?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum Nis 26, 2013 3:39 pm

[quote]eses26 tarafindan yazilan metin:

Sadece dsh sinavina girmek istesek sartlar ne? Deneme testlerini dsh sinavina gireceklere de gosteriyorlar mi? Sadece sinava girmek istesek ucreti ne kadar?[/quote]

Abartma, nerdeyse parayi versek sinava girmeden , sertifikayi alabilirmiyiz diye soracaksin.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Nis 26, 2013 4:08 pm

Sence de yazdigin sacma degil mi izzy? .) sadece kurs yapanlara mi yani "benzerleri" nin cikmasi sinavda.. Ayrica param olsa neden sorayim ki burdan .) cok sikilmissin, sikilma bu kadar..

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cum Nis 26, 2013 6:21 pm

Senin yazdigin sacma degilmi eses ? Adam senden para almayacak birde sorulari verip sinavi gecmeni saglayacak. Neden yapsin boyle birsey, kursa katilmadan birak sorulari vermeyi sinava dahi almiyorlar.

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Nis 26, 2013 6:39 pm

Sinav ucreti ne demisim, neyse copluge cevirmeyelim.. Dsh sinavina orda girebilmek icin kursa kayit sart.. Saolasin .)

izzy

Mesaj gönderen izzy » Cmt Nis 27, 2013 1:00 am

Sinav ucreti nerde girsen odeyeceksin zaten, ucbes kurus fazla alip sorulari verecek degil heralde adamlar. Kursa katilacaksinki saglam parani alsinlar, benzer sorular soruyorlar ki daha cok kisi kursa katilsin, daha cok para gelsin. Yoksa hepimiz bu sinavi vermeye calisiyoruz sana kostek olacak degiliz ama hem borek butun hem karnim tok olsun diye birsey hicbiyerde yok keske olsada hepimiz yapsak.

mubm

Mesaj gönderen mubm » Pzr Nis 28, 2013 1:32 pm

Arkadaslar dun bir arkadasimla bu konuyu konusduk. Daha once bilgim olmadigi icin hic kimseye sormazdim bu kursu simdi dikkatimi cektigi icin her gordugum arkadasa soruyorum. Daha dogrusu cok komik butun arkadaslarim o okuldan dsh almis. Cok sasirdim. Hatta kizdim simdiye kadar neden bahsetmediniz siz benim iyiligimi dusunmuyormusunuz.

Neyse evet rivayetler kismende olsa dogru cok basit sinav bazi uniler kabul etmiyor ama nrw deki unilerin cogu kabul ediyor. Kursla birlikte ucreti 1060 euro. Ama arkadasin sordugu gibi dsh sinavi ekstradan yazabiliyorsun 250 euro.

Arkadasin dedigine gore bu sene sonunda kursu kapatip testdaf yapacaklarmis elinizi cabuk tutun. Ama dedigi irsey daha var mumkunse baska kurslarda b2 yi tamamlayin yoksa oranin kursu hicbir sekilde katki saglamiyor sadece para karsiligi dsh veriyor gibiler. Gramere onem veriyorlarmis. Baska yerden dsh1 alabilecek olan orada kesin dsh2 yazabiliyorlar.

Muhammed Ali

Mesaj gönderen Muhammed Ali » Pzr Nis 28, 2013 11:23 pm

[quote]mubm tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar dun bir arkadasimla bu konuyu konusduk. Daha once bilgim olmadigi icin hic kimseye sormazdim bu kursu simdi dikkatimi cektigi icin her gordugum arkadasa soruyorum. Daha dogrusu cok komik butun arkadaslarim o okuldan dsh almis. Cok sasirdim. Hatta kizdim simdiye kadar neden bahsetmediniz siz benim iyiligimi dusunmuyormusunuz.

Neyse evet rivayetler kismende olsa dogru cok basit sinav bazi uniler kabul etmiyor ama nrw deki unilerin cogu kabul ediyor. Kursla birlikte ucreti 1060 euro. Ama arkadasin sordugu gibi dsh sinavi ekstradan yazabiliyorsun 250 euro.

Arkadasin dedigine gore bu sene sonunda kursu kapatip testdaf yapacaklarmis elinizi cabuk tutun. Ama dedigi irsey daha var mumkunse baska kurslarda b2 yi tamamlayin yoksa oranin kursu hicbir sekilde katki saglamiyor sadece para karsiligi dsh veriyor gibiler. Gramere onem veriyorlarmis. Baska yerden dsh1 alabilecek olan orada kesin dsh2 yazabiliyorlar.[/quote]

Bu kursun ismini cismini bir yazabilir misiniz lutfen.
Liebe deinen naechsten, wie du dich selbst.
Hz. Isa Jesus (a.s)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 28, 2013 11:24 pm

bir kac mesaj yukari bakabilirsin..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Muhammed Ali

Mesaj gönderen Muhammed Ali » Pzr Nis 28, 2013 11:31 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

bir kac mesaj yukari bakabilirsin..[/quote]

gordum. gozden kacirmsim. tesekkurler
Hz. Isa Jesus (a.s)

Muhammed Ali

Mesaj gönderen Muhammed Ali » Pzr Nis 28, 2013 11:33 pm

Arkadasin dedigine gore bu sene sonunda kursu kapatip testdaf yapacaklarmis elinizi cabuk tutun. Ama dedigi irsey daha var mumkunse baska kurslarda b2 yi tamamlayin yoksa oranin kursu hicbir sekilde katki saglamiyor sadece para karsiligi dsh veriyor gibiler. Gramere onem veriyorlarmis. Baska yerden dsh1 alabilecek olan orada kesin dsh2 yazabiliyorlar.[/quote]

Ben Munster Frankfurt ve Osnabrucke basvurdum/basvuracagim.Bu universiteler bu kursun DSH sini kabul ediyorlar miacaba? Bu hususta bilgisi olan var mi?
Hz. Isa Jesus (a.s)

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Sal Nis 30, 2013 4:14 pm

[quote]Muhammed Ali tarafindan yazilan metin:

Ben Munster Frankfurt ve Osnabrucke basvurdum/basvuracagim.Bu universiteler bu kursun DSH sini kabul ediyorlar miacaba? Bu hususta bilgisi olan var mi?[/quote]

Bonn Alternatif Bir sinav yeri daha var ve butun Alman universitelerinde gecerli.
Her ay DSH sinavi var sonucla 3 gunde aciklanir 6gunde dsh sinavi biter. surekli ayni semade sorular cikar.Her zaman kayit olunabilir.En yakin sinav tarihi
DSH-Prufung schriftlich | 25.05.2013

DSH-Prufung mundlich | 01.06.2013

http://www.wings.hs-wismar.de/de/weiter ... sh/termine

Musterprufung

http://s3.dosya.tc/server4/B0BIzo/DSH-M ... r.pdf.html

nguldali

Mesaj gönderen nguldali » Prş May 09, 2013 11:01 pm

[quote]onur224 tarafindan yazilan metin:

[quote]Muhammed Ali tarafindan yazilan metin:

Ben Munster Frankfurt ve Osnabrucke basvurdum/basvuracagim.Bu universiteler bu kursun DSH sini kabul ediyorlar miacaba? Bu hususta bilgisi olan var mi?[/quote]

Bonn Alternatif Bir sinav yeri daha var ve butun Alman universitelerinde gecerli.
Her ay DSH sinavi var sonucla 3 gunde aciklanir 6gunde dsh sinavi biter. surekli ayni semade sorular cikar.Her zaman kayit olunabilir.En yakin sinav tarihi
DSH-Prufung schriftlich | 25.05.2013

DSH-Prufung mundlich | 01.06.2013

http://www.wings.hs-wismar.de/de/weiter ... sh/termine

Musterprufung

http://s3.dosya.tc/server4/B0BIzo/DSH-M ... r.pdf.html[/quote]

Meraba,
gonderdigin siteye baktim ama bu sinav Wismar\'da , Bonn\' da da mi var anlamadim?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum May 10, 2013 12:06 am

Arkadasin dedigi yer ayri,Bonn ayri ve evet Bonnda da var sinav.

nguldali

Mesaj gönderen nguldali » Cum May 10, 2013 11:47 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Arkadasin dedigi yer ayri,Bonn ayri ve evet Bonnda da var sinav.[/quote]

Internet sitesini biliyorsan gonderebilir misin ? Yada adini yazsanda yeter.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum May 10, 2013 12:06 pm

www.afgk.de

Normalde buydu sitesi ama simdi girince Forbidden falan yaziyor anlamadim.

nguldali

Mesaj gönderen nguldali » Pzr May 12, 2013 4:19 pm

Evet, bi sorun var sitelerinde, ben mail attim cevabi bekliyorum.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt May 13, 2013 1:16 pm

bonndaki sinav gecebilmek icin ideal parasi olana tabi,bende wismari arastiricam o guzel geldi.ayni sekilde puan az verselerde hannoverde de soru tarzlari ayni oluyor ama herseyden puan kiriyorlar.fakat su da bi gercek,dshyi nasil gecerseniz gecin,bunun birde okulda anlama boyutu var.almancayi tam anlamda ogrenmek mecburi