Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul mektubu bekleyenler icin

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yigit

Mesaj gönderen yigit » Pzt Nis 22, 2013 4:24 pm

kabul mektubu bekleyen arkadaslar forumda bu konuda degisik tartismalar olusuyor size basimdan gecen ve bildigim aciklayici bir olayi paylasiyim benim due den kabul mektubum var ama mektup elime ulasmadi 1.si universite kabul mektubunu deutsche post ile yolluyor yani takip numarasi falan diye birsey yok bulunmasi cok zor tamamen ptt calisanlarinin insafina kalmis birsey neden insaf derseniz onuda soyle aciklayim size 1.si benim pasaportumun suresi bitmisti ve pasaportun suresini uzattim emniyette polis ptt ilemi alirsin yoksa kendin mi gelirsin dedi bende mal gibi ptt getirsin dedim adamlar 20 dakikalik yolu ankara icinde 10 gunde getirdiler bana soylenen 3 gunde elinize ulasir! ve kac defa aradim dusun barkod numrasi olmasina ragmen ve araci yold a kendim yakalayipta aldim ptt den memnun olan arkadaslar vardir her sehirde carpik isleyecek diye bir durum yok ama bizim burda carpik isliyor diger meseleyle baglantisi ise adiniza ve adresinize postaliyorlar okuldan yani burda deutche post veya okulun bi sucu yok tamamen tr deki posta dagitimiyla alakali bisey birde sizin adresinizi yanlis eksik vermeniz posta kodunuz falan fisman arti daha aciklayici ve detayli bir bilgi veriyim eger kabul mektubu elinize ulasmadi ise mail olarak isteyin okuldan hemen mail atiyorlar pdf dosyasi gidin renkli cikti alin imza falan yok ama bu duisburg essen icin gecerli Duisburg un kabulleri bilgisayarda otomatik olarak cikiyor ve imza ve muhursuz gecerli oldugu seri numarasiyla zaten kabul belgesinin altinda yaziyor. Size gelen kabul belgesinde de

dikkat ederseniz asagidaki bilgi var:

Dieser Bescheid ist mit EDV erstellt und ohne Unterschrift gultig.

yani bu herseyi acikliyor fazla kasmayin ve tartismayin derim sabirli olup ne demek isteneni anlamaya calisin.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Pzt Nis 22, 2013 4:48 pm

[quote]yigit tarafindan yazilan metin:

kabul mektubu bekleyen arkadaslar forumda bu konuda degisik tartismalar olusuyor size basimdan gecen ve bildigim aciklayici bir olayi paylasiyim benim due den kabul mektubum var ama mektup elime ulasmadi 1.si universite kabul mektubunu deutsche post ile yolluyor yani takip numarasi falan diye birsey yok bulunmasi cok zor tamamen ptt calisanlarinin insafina kalmis birsey neden insaf derseniz onuda soyle aciklayim size 1.si benim pasaportumun suresi bitmisti ve pasaportun suresini uzattim emniyette polis ptt ilemi alirsin yoksa kendin mi gelirsin dedi bende mal gibi ptt getirsin dedim adamlar 20 dakikalik yolu ankara icinde 10 gunde getirdiler bana soylenen 3 gunde elinize ulasir! ve kac defa aradim dusun barkod numrasi olmasina ragmen ve araci yold a kendim yakalayipta aldim ptt den memnun olan arkadaslar vardir her sehirde carpik isleyecek diye bir durum yok ama bizim burda carpik isliyor diger meseleyle baglantisi ise adiniza ve adresinize postaliyorlar okuldan yani burda deutche post veya okulun bi sucu yok tamamen tr deki posta dagitimiyla alakali bisey birde sizin adresinizi yanlis eksik vermeniz posta kodunuz falan fisman arti daha aciklayici ve detayli bir bilgi veriyim eger kabul mektubu elinize ulasmadi ise mail olarak isteyin okuldan hemen mail atiyorlar pdf dosyasi gidin renkli cikti alin imza falan yok ama bu duisburg essen icin gecerli Duisburg un kabulleri bilgisayarda otomatik olarak cikiyor ve imza ve muhursuz gecerli oldugu seri numarasiyla zaten kabul belgesinin altinda yaziyor. Size gelen kabul belgesinde de

dikkat ederseniz asagidaki bilgi var:

Dieser Bescheid ist mit EDV erstellt und ohne Unterschrift gultig.

yani bu herseyi acikliyor fazla kasmayin ve tartismayin derim sabirli olup ne demek isteneni anlamaya calisin.[/quote]

TESEKKURLER YIGIT PAYLASIMIN ICIN..

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Nis 22, 2013 6:31 pm

tessekurler..

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Sal Nis 23, 2013 7:37 am

tesekkurler,

bonn bonn

Mesaj gönderen bonn bonn » Sal Tem 23, 2013 3:57 pm

kabul mektubu elime gecene kadar ben de cok izdirap cektim. 20 gune yakin gelmedi. Sonunda sekreter mailime cevap verip pdf seklinde hem Almanca hem Ingilizce kabul mektubunu gonderdi. yigit\'in dedigi gibi mektubun sonunda imzasiz ve muhursuz gecerlidir yaziyor. Henuz vize basvurusunu yapmadim ama sorun cikacagini zannetmem.

Bu arada sekreter yanlis adrese yollamis mektubu benim mektup 2 yan sokaktan cikti. Zarfini acmislar ve sadece Ingilizcesi benim elime ulasti bize bu geldi dediler ne kadar dogru bilmiyorum. 10 gun onlarda yatmis kagit ben burada delirirken. Simdi Ingilizce versiyonun orijinalini Almancanin ciktisini vermeyi dusunuyorum.

sway

Mesaj gönderen sway » Sal Tem 23, 2013 4:08 pm

benm evraklar 10 temmuzda teslim edildi biraz once international office teki 2 kisiye mail attim otomatik cevaba baglamislar aynen boyle yazmislar :D sabirli olunmus

Due to the huge amount of applications for winterterm 2013/14 we are unfortunately not able to answer your request immedeately. We kindly ask you to have patience. We can´t tell you the status of your application. Be sure that we do all we can to process all applications as soon as possible. The admission process might take up to 3 months

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cum Tem 25, 2014 12:21 pm

11 temmuz cuma gunu kabul aldim bugun 25 temmuz cuma hala gelmedi.
Deutsche post - ptt isbirligi ile geliyor anladigim kadariyla.
Adana\'da ikamet ediyorum sizce ne zaman ulasir?
Vize randevusu almadim daha bloke hesap islemleri icin konsolosluga falan gitmem lazim.
1 ekimde okul basliyor yetisir mi? :((

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Tem 25, 2014 6:52 pm

Kimseyi korkutmak istemem ama benim basima komik bir olay gelmisti bu konu hakkinda.

Universiteye basvuru sirasinda Studienkolleg\'e basvurdum. E-maille gorustugum gorevli kisi sinav katilimi icin davetiyemin yollandigini soyledi. Ben bekledim yaklasik 3 hafta, hala elimde bir sey yok. Genelde o kadar zaman icinde geliyor mektuplar.

PTT\'yi aradim, sonuc alamayinca sahsen gittim ve "kayip" mektuplari gozden gecirdim. Hicbir sey bulamadim, kafayi yemek uzereydim. Sonrasinda universitede gorustugum kisiye haber verdim mektubu almadigimi. Bana emaille bir kopya yolladi, sorun halloldu.

Sinavdan bir gun once ben Almanya\'ya gittim. Sinav gunu girerken davetiyemi ve pasaportumu gosterip sinava girdim. Baslamayi beklerken birinin benim ismimi cagirdigini duydum. Donup bakinca emaillestigim kisiyi gordum. Mektup geri gelmis eline, bana vermek istemis. Tesekkur ettim, aldim mektubu.

Isin komik tarafi ve mektubun bana gelmeme sebebi su; bildiginiz gibi Almanya\'da genelde adresler kisadir;

Sauerkrautstrasse 23,
64029 Frankfurt

mesela. Ama Turkiye\'de genelde adresler boyle;

Inci Mh. Simit Sk. Ozevler Sit. D Blok Daire:4
34xxx Semt adi(ya da belediye)/Istanbul, Turkei

Benim adres biraz daha uzundu, abartmiyorum. Neyse tabii ben bu adresle basvurdum, mektup da bu adrese yollandi. Mektubun gelmemesinin nedeni adresin yarim yazili olmasiymis megersem. Bilgisayardan basmislar isim/adres kismini, kontrol de etmemisler, program herhalde uzun adresler icin uygun degildi. Post ne yapsin, ulke bile yazmiyor ustunde, geri yollamislar. Sonrasinda baya guldum olaya tabii ama o durumun icindeyken insana pek komik gelmiyor boyle seyler.

Komik bir hikaye sadece, pek cok kisinin basina gelecegini sanmam, kimseye stres yapmak icin yazmadim yani =). Heidelberg Uni mesela elle yazmisti adresimi, sanirim bilgisayarla sigmadigi icin. Genelde dikkat ediyorlar yani, herhalde dalginliklarina geldi.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.