Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sartli kabul, universite, vize, yabanci dil, calisma izni... ://

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bveo

Mesaj gönderen bveo » Sal Nis 16, 2013 9:44 pm

arkadaslar oncelikle iyi aksamlar. ben daha dun uye oldum ona ragmen sizi yormus gibiyim bunun icin ozur dilerim. birkac arkadas acemi oldugum icin forumu arastirmami soyledi. dunden beri surekli bakiyorum kafa allak bullak oldu. inanin hic korkmuyordum simdi cok tirsiyorum. herkes farkli biseyden bahsetmis. kimi ogrenci vizesi almayi anlatmis kimi bilmemne belgesi almayi falan filan.. bu forumda, almanyada universite okumak isteyen birinin adim adim neler yapacagi nerelerden gececegi yazmiyor mu? yoksa hep boyle daginik mi? aklim cok karisti. ben kendim hakkinda birkac bilgi vereyim, ardindan bilgi vermek isteyen olursa buyursun, cok memnun olurum.

11. sinif ogrenciyim anadolu lisesindeyim. seneye sinavim var. sadece ygs den giricem. beslenme ve diyetetik veya zihinsel engelliler. ( kararim tam net degil cunku ygs den alan bircok 4 yillik var ) ogrendigim bilgilere gore lise not ortalamam cok onemliymis. o yuzden bugun yarin bir ozel liseye gecip 1.5 sene ne kadar cok not alabilirsem almaya bakicam. yazin almanca dil kursuna gidecegim adana oxford un profosyonel almanca kursu var. bir tane de sorum var size onemli bu. munih de okuyacagim universiteyi. ( munihten tavsiye devlet universitesi alabilirim) sorum su. ben orda okurken haftada birkac gun calisabilecegim bir is bulabilir miyim? buluabilirsem bunun bana yuku ve getirisi ne olur? ailem cok fazla maddi olarak yuk kaldiramaz. biraz destek olmam lazim. simdiden hepinizin eline diline saglik.. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 17, 2013 10:59 am

Aslinda sirali olarak neler yapman gerektigini belirten bir cok link var.

Ornegin asagidaki bilgilere gore hareket edebilirsin sirasiyla:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Once on kabul bir alman universitesinden, daha sonra dil kursu kaydi ve bloke hesap actirip veya Almanya dan garantor bulup vize basvurusu.

Maddi olarak cok yuk olmak istemiyorsan ailene Munchen fikrinden vazgecmeni oneririm, cunku Munchen Almanya genelinde Hamburg ile birlikte en pahali iki sehirden birisi. Dil kursundan, kira fiyatlarina, yiyecek fiyatlari bile oldukca fazla. Genel olarak cok pahali bir sehir ve ornegin Berlin veya NRW eyaletine gore aylik masraflar 200-300 euro ya kadar farklilik gosterebilir.

Calisma iznine gelince yine bir cok yerde bilgi var, yillik 120 tam gun calisma iznin var ve part time bir is ile aylik maximum 500 euro ya kadar kazanabilirsin. Yine asagidaki linkleri incelemeni tavsiye ederim:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=58

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=79
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bveo

Mesaj gönderen bveo » Çrş Nis 17, 2013 11:18 am

peki munihte maximilian ve teknik universite disinda tavsiye edebileceginiz bir eevlet universitesi var mi? munihin yakininda bi yerde olur. birde bu universitelerin yurtlari var degil mi? varsa ucretleri ve yurtlarin ozellikleri hakkinda fikriniz var mi??

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Nis 17, 2013 4:12 pm

Oncelikle senin olaya yaklasimin yanlis kafan bu yuzden allak bullak oluyor. Adim adim neler yapilacagini merak ettigini soyluyorsun ama daha universiteyi secmeden hemen is ve yurt olaylarina girdin. Once universiteleri arastir insanlar uniden uniye gezmiyorki sana kiyaslama yapabilsin. Bunlari kendin arastiracaksin.

bveo

Mesaj gönderen bveo » Çrş Nis 17, 2013 5:59 pm

peki bisey sormak istiyorum. lise not ortalamam cok mu onemli? yani en az kac olsa yeterli?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Nis 17, 2013 7:09 pm

Kesin bir rakam yok, sen elinden geleni yap ve ortalamani olabildigince yuksek tut.

bveo

Mesaj gönderen bveo » Çrş Nis 17, 2013 8:26 pm

peki benim bu almanya macerasinda masraflarim minimum neler olur? 2 kisimda incelersek 1.si almanyaya gidene kadar 2. almanyaya gittikten sonra masraflarim nasil olur? *maddi olarak

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Çrş Nis 17, 2013 8:48 pm

Dostum oncelikle google ve siteyi iyi kullanman gerek.Munihte okumak istiyorsun ve masraflari soruyorsun.belli ki bavyerada okul harclarinin 500 euro oldugundan bile haberin yok.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Nis 17, 2013 9:44 pm

Hala ayni yaklasim icindesin bir anda butun bilgiler kafama girsin istiyorsun. Madem soruyorsun sana tavsiye vereyim. Basarili olmak istiyorsan olaylara adim adim yaklasma ve sistematik bir sekilde arastirma aliskanligini edinmelisin. Bu her konuda boyle yoksa kafan allak bullak olmaya devam edecek. Daha vaktin var once hangi okul hangi sehir bununla ilgili arastirma yap daha sonra sirayla devam et.. bu aradada ortalamani yuksek tut sonra takildigin kisim olursa sor cevaplayalim, konunun tamamini sorma bize, nasil anlatalim hepsini sana konuyu ogren takildigin kismi sor, seve seve cevaplar burdaki herkes.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Çrş Nis 17, 2013 9:49 pm

BVEO BVEO BVEO izzy kades dogru soyluyor bu sekilde bir arpa boy kadar yol alamazsin ilk once kafana koyman lazim gercekten istiyorsan hedefliyorsan arastirma yap inan bana bu sordugun soruarin hepsi mevcut sitede ben ilk geldigim gun 1 haftada karis karis ettim bu siteyi ancak oyle ogrenebildim bazi seyleri..

bveo

Mesaj gönderen bveo » Cmt Nis 20, 2013 2:05 pm

galiba haklisiniz. bu konudaki ani universite kararim, bu konuya cok yabanci olmam ve bircok prosedurlerle dolu bir macerayla karsi karsiya olmamin verdigi tedirginlik, beni bu sekilde bir asiri ilgi acele ve sabirsizliga sevketti. haklisiniz ayin buyuklerim. hepinize cok tesekkur ederim. ayrica orda uni harclarinin seneleik 250 - 500 € arasi degistigini duymustum.