Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu ve master.. Akil danisiyorum

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
dozo

Mesaj gönderen dozo » Pzr Nis 14, 2013 6:29 pm

bu baslikta akil danismak istiyorum daha once denemis yapmis veya vazgecmis arkadaslara.

end. tasarim mezunuyum suanda calisiyorum, ve almanyada master yapmak istiyorum master sonrasida almanya veya avrupada calismak. ingilizce master 1-2 tane var almanca daha fazla 10 tane vardir ve b2 almanca istiyorlar. almancam hic yok suan, 1 kur 2 ay surdugunu dusunursek berlinde bir kursa gitsem normal sartlarda 8 ayda b2 verebilicegimi hesapliyorum. daha sonra eger alabilirsem b2 belgesi ile master programlarina basvurucam onunda garantisi yok, suanda cok kararsizim. gormus gecirmis arkadaslarin fikirlerini bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 15, 2013 12:21 am

Sorun ne pek anlamadim ama ingilizce bolumler icin de teofl veya ielts istendigini biliyorsunuzdur umarim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

dozo

Mesaj gönderen dozo » Pzt Nis 15, 2013 11:22 am

ya aslinda soru suydu sartli kabul olmadigi icin dil kursu seruvenine girisip daha sonrasinda master kazanamazsam ne yaparim diye dusunuyorum cunku bu bolumde master yapan hic gormedim bu bu forumda ve design bolumlerinin girisleride farkli oluyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 15, 2013 6:21 pm

On kabul almadan hic bu yola cikmayin derim Almanya icin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com