Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu degistirme ve oturumla ilgili

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Sal Nis 09, 2013 3:46 pm

Merhabalar arkadaslar.

Simdi ben gecenlerde de sormustum ama bu sefer konu biraz farkli.Ben almanyadayim ve danismanlik zoruyla kayid oldugum dil kursunda sorunlar cikti,dolayisyla degistirdim.Simdi danisman diyor ki,vizeye bu dil kursuyla basvurmustun oturum almada filan sorun cikar,vize statusunde diyo daha dogrusu.Asli astari var mi bu isin?Yoksa yine para koparmak icin salliyolar mi?Ozellikle bilen,yasamis,deneyimlemis arkadaslar cevaplarsa cok iyi olur.

Iyi gunler.

burak85

Mesaj gönderen burak85 » Sal Nis 09, 2013 4:01 pm

bence seni yiyorlar. senin hangi kursa gidecegine kimse karar veremez. sen begenmedikten yada sorunlu oldugunu gordukten sonra degistirebilirsin. kaldi ki vize verilirken vizede ; Almanyada sadece bu kursta egitim alabilirsin gibi sacma sapan birsey yazmayacagina gore seni korkutmaya calisiyorlar. ben orda olmadigim icin proseduru bilmiyorum fakat mantiken oyle bisey olmaz.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Nis 09, 2013 5:02 pm

oyle bisey olamaz rahat ol istedigin kursa gidebilirsin.Ben basvurdugumda dil kursuyla ilgini bisey demediler
RASTAFARI

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Sal Nis 09, 2013 5:09 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

oyle bisey olamaz rahat ol istedigin kursa gidebilirsin.Ben basvurdugumda dil kursuyla ilgini bisey demediler[/quote]

Gitmeden once kurs ayarlamis miydin peki? Kotu bi memura denk gelirsem bisey olur mu?

salvador_

Mesaj gönderen salvador_ » Sal Nis 09, 2013 5:20 pm

Ben dil kursu vizemi kursun bana gonderdigi davetiye ile almistim. Malesef ki benim de kursumu degistirme imkanim yoktu. Ayrica pasaportumda da vizemin bu kursa devam etmem seklinde gecerli olacagi yaziyordu. Nefret ederek de olsa 1 yil boyunca ayni dil kursuna ^Sprachcaffe^ gittim.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Nis 09, 2013 5:25 pm

evet dil kursu kayit belgem vardi ama istemedi sadece bloke hesap,sartli kabul,vize fotokopisi ,ikametgah,110euro ve 1 foto aldi
RASTAFARI

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 09, 2013 10:46 pm

Acil diye baslik acilip "oturum sorunu" diye de yanina yazinca sanirim havaalaninda goturuyorlar arkadasi diye dusundum ama simdilik oyle bir durum yok anladigim kadariyla.

Kursla ilgili problem yasamazsin, memnun degilsen illaki o kursta gitmek zorunda degilsin. Oturum uzatirken de durumu ordaki gorevlilere bildirirsin hic bir sorun cikmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Nis 09, 2013 11:45 pm

benim bildigim dil kursuna gidenlerin hangi kursa gittigi oturumlarinda yazar. kurs degistirmede falan bildirmen gerekir. ha degistirmede sorun olur mu dersen olmaz diye dusunuyorum, cunku giris vizesinde dil kursunun adi yazmiyosa, gider baska kursa kayit olur onun kayit belgesiyle gider oturuma basvurursun. sorun olmaz diye dusunuyorum memuruna bagli tabi yine de. illaki 3 ay beklemek durumunda degilsin oturum almak icin. hemen de basvurabilirsin oturuma.

kursun adi yaziyosa da neden diye sorduklarinda kursla sorunlar oldugunu ya da ne bileyim hosuna gitmedigini ya da hocayla anlasamadigini sebep gosterirsin, yine degistirirsin bana gore. dil kursuna gitmedim tahmini soyledim ama en iyisi oturum icin bilgi almaya gidip aklina takilan sorulari sorman. ona gore daha rahat adim atarsin. bilgi almaya gidebilirsin guzel guzel de anlatirlar, ingilizce de konusabilirsin