Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
taha360

Mesaj gönderen taha360 » Cum Eki 03, 2014 4:54 pm

12 eylulde ankaradan basvurdugum vize bugun sabah elime gecti. Herkese selamlar.

besim57

Mesaj gönderen besim57 » Cum Eki 03, 2014 5:03 pm

Insallah Turay olumlu sonuclanir senin adina :)

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cum Eki 03, 2014 5:27 pm

[quote]warszawa tarafindan yazilan metin:

Ankaradan basvuranlar icin..ankara alman buyuk elciligi sayfasina goz attigimda bu metin ile karsilasdim.

(Almanya Federal Cumhuriyeti Buyukelciligi asagidaki hususlarda gelen e-postalara cevap verilmesinin mumkun olmadigini duyurur:
- Vize konularina iliskin sorular
- Internet sayfamizda ve linklerde yazan bilgilere dair sorular).

Acaba ayni sey diger Alman konsolosluklari icinde gecerli mi.
gonderdigmiz e-maillere cevap gelmeyisi bundan mi?[/quote]

Bana gecte olsa hep cevap yazildi (Istanbul)

milliways

Mesaj gönderen milliways » Cum Eki 03, 2014 10:48 pm

Selam arkadaslar,
Benim de biraz ilginc bir vize maceram oldu. Ben bastan beri fazla rahattim ve bursum olmadan yuksek lisansa gidecegim halde bloke hesap, garantor olaylarinin disinda vize almanin bir-iki haftadan fazla sureceginden de haberim olmadan randevumu almistim. Vize randevum 19 Eyluldu, son anda garantor buldum, garantorumun belge alacagi tarih vize randevumdan sonraydi. Randevuya gittigimde durumu anlattim, Berlin\'de yabancilar ofisi cok yogun oldugu icin garantorum hala belgeyi alamadi falan dedim. Sanirim ben cok iyi niyetli bir memura denk geldim, bana hicbir soru sormadi, hic sikinti cikarmadi hatta garantor belgemin 22 eylulde gelecegini not edip geri kalan belgeleri Freiburg\'a gondermeyi kabul etti. Belgeyi de alinca faksla gonderirsiniz, ben buraya yaziyorum dedi.
22 Eylul\'de garantorumu aradim, belgeyi alamamis, randevusunu 2 gun sonraya ertelemisler. Sonra 24 Eylul\'de alip faksladigini soyledi. Ama bu sefer de belgeyi aldigi yerde oturma izni icin almaniz gereken garantorluk belgesi bu degil, bu sadece 3 aya kadar gelmek isteyenler icin gecerli gibi bir sey soylemisler ve baska bir daireye yonlendirmisler. Dedikleri yere de gidicem ama randevu bekliyorum dedi. Ben burdan sonra vizemin asla yetismeyecegini dusunmeye basladim acikcasi. Garantorumle bir daha konusmadim ama bugun vizem geldi, galiba ilk aldigi belgeyi kabul etmisler. Pek bir sey anlamasam da mutluyum :D

asarkaya

Mesaj gönderen asarkaya » Cum Eki 03, 2014 10:59 pm

Arkadaslar iyi aksamlar. Bayraminiz Mubarek olsun simdiden. ..
Benim mezuda sizinkiler gibi basladi. 09.09 da girdigim vize gorusmesi olumlu gecti. Tabiki bana gore...
3 gun once yabancilar subesine giden yakinima kendilerine herhangibir sey ulasmadigini soylediler.
Uzun ugraslar sonunda ankara konsoloslugunu ulastim.islemlerimin halen devam ettigini soylediler.telefon numarami alip biz size donecek dediler.
3 gun olmasina ragmen arayan soran yok.tabiki bende ulasamadim konsolosluga. ..

Simdi sormak istedigim buna benzer bisey yasayan arkadasim var mi??
09.09 daki vize gorusmesinin evraklari 21 gun gecmesine ragmen halen konsoloslukta bunun bi anlami var mi ?
Yabancilar subesine evraklar hangi mantikla gonderiliyor? Acaba okul acilma tarihi ile alakasi var mi ?
Basina buna benzer bi olay gelen varsa paylasabilirse cok makbule gecer.herkese iyi bayramlar tekrar...

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cmt Eki 04, 2014 12:51 am

[quote]taha360 tarafindan yazilan metin:

12 eylulde ankaradan basvurdugum vize bugun sabah elime gecti. Herkese selamlar.[/quote]

11 eylulde ankaradan basvurdum hala gelmedi : (((( ups in sitesinden pasaport numaram ile arattim herhangi bir giris bile yapilmamis:bye

taha360

Mesaj gönderen taha360 » Cmt Eki 04, 2014 2:02 am

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

[quote]taha360 tarafindan yazilan metin:

12 eylulde ankaradan basvurdugum vize bugun sabah elime gecti. Herkese selamlar.[/quote]

11 eylulde ankaradan basvurdum hala gelmedi : (((( ups in sitesinden pasaport numaram ile arattim herhangi bir giris bile yapilmamis:bye[/quote]

Kardesim kafaya takacak birsey yok hersey tamamsa veriyolar. Insallah biran once cikar vizen. Stuttgartta cok yogunluk olmadigindan hemen geldi sanirim vizem. Ankaradaki hanimefendi 10 ekime kadar imkansiz demisti. Gonlunu rahat tut. Dunyanin sonu degil.

emrahbil

Mesaj gönderen emrahbil » Pzt Eki 06, 2014 12:32 pm

[quote]emrahbil tarafindan yazilan metin:

Mrb
Frankfurt\'a yakin(Hessen) Gießen sehri ile ilgilenen
yabancilar subesi hangisidir?
iletisim bilgilerini nasil bulabilirim?
yardimci olabilecek kimse varmi?
vize islemlerimin akibetini soracagim. sanirim @frankfurter bey (siddik bey) biliyordur? tsk ederim.[/quote]

Yardimci olabilecek kimse varmi? hmmm

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzt Eki 06, 2014 2:06 pm

google\'a Auslaenderbehorde der Stadt Gießen yazdiginda ulasabilecegin bir bilgi
RASTAFARI

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Prş Eki 09, 2014 11:00 am

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

Herkese merhabalar,
Bugun (11.09.14) ankara alman konsoloslugunda vize gorusmesine girdim. 3 numarali gisedeki yasli kadinin bulundugu gisede vize gorusmesini gerceklestirdim. 3 tane soru sordu:
-Erasmus ogrencisi misiniz?
Hayir master
-Dil kursu alacak misiniz?
Hayir ingilizce
-Yurtta mi kalacaksiniz?
Evet

Baska bir sey sormadi ve belgelerimi almanyaya gonderecegini soyledi. Eger yabancilar subesi 4 ekime kadar cevap vermezse vizem cikacakmis. Benim okulum 1 ekimde basliyor sizce sureci hizlandirabilir miyim? Ayrica 4-8 arasi bayram giriyor araya pasaportu kargoya 9 unda verseler 11 inde falan anca alirim. Bu konuda ne dusunuyorsunuz :D[/quote]

Bugun (09.10.2014) vizem geldi arkadaslar. Vize bekleyenlere sabir ve basarilar dilerim. DS uyelerine de yardimlarindan dolayi cok tesekkur ediyorum PPPP

xxfffxxx

Mesaj gönderen xxfffxxx » Cum Eki 10, 2014 1:43 am

merhaba arkadaslar ruhr universitat bochum sartli kabul aldim butun evraklarimi tamamladim 24 eylulde konsolosluk gorusmemide tamamladim cok guzel bir sekilde fakat 7 ekimde olan a2 sinavima katilamadim vizem gelmedigi icin acaba vizem ne zaman gelir bana yardimci olun lutfen

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Eki 10, 2014 11:30 am

[quote]xxfffxxx tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar ruhr universitat bochum sartli kabul aldim butun evraklarimi tamamladim 24 eylulde konsolosluk gorusmemide tamamladim cok guzel bir sekilde fakat 7 ekimde olan a2 sinavima katilamadim vizem gelmedigi icin acaba vizem ne zaman gelir bana yardimci olun lutfen[/quote]

-Senin vizenin gelecegi tarihi bilemeyiz
-Yasal olarak yabancilar polisinin,basvuranin belgeleri eline gectikten itibaren vize hakkinda bildirim yapmasi gereken max sure 21+3 gundur.Eline gecer gecmez olumlu veya olumsuz cevap verse bile 24.gune kadar bekleyebilir.
-Normal bir basvuruya konsolosluk 3,5 ile 6 hafta icinde olumlu veya olumsuz geri donus yaparlar.
-7 ekimde orada olmasi gereken sensin onlar degil.O yuzden bu tamamen senin sorunun.Madem acelen vardi arayip veya mail atip randevu tarihini geriye aldirabilirdin.
RASTAFARI

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cum Eki 10, 2014 12:35 pm

[quote]xxfffxxx tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar ruhr universitat bochum sartli kabul aldim butun evraklarimi tamamladim 24 eylulde konsolosluk gorusmemide tamamladim cok guzel bir sekilde fakat 7 ekimde olan a2 sinavima katilamadim vizem gelmedigi icin acaba vizem ne zaman gelir bana yardimci olun lutfen[/quote]

Karthus\'un da dedigi gibi bilemeyiz.
Ancak ortalama 1 ayda geliyor, -10 ve +10 gun oynayabilir.

xxffffxxx

Mesaj gönderen xxffffxxx » Cum Eki 10, 2014 2:18 pm

Karthus cevabin icin cok tesekkur ederim randevumu geri alma talebimi reddetdiler yasanan yogunluktan dolayi sperrkonto hesabimin bankadan gelen hesab bilgileri cevabim gec geldi,a onun haricinde universiteden gelen dil kursu belgem bile konsolosluk gorusmemden bir gun once elime ulasti (24 eyluldeki konsolosluk tarihimden once)sonra ilk randevu tarihim 26 agustostu fakat evraklarim eksikti maglum napalim bekleyecegiz artik :):):)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Eki 10, 2014 3:40 pm

[quote]xxffffxxx tarafindan yazilan metin:

Karthus cevabin icin cok tesekkur ederim randevumu geri alma talebimi reddetdiler yasanan yogunluktan dolayi sperrkonto hesabimin bankadan gelen hesab bilgileri cevabim gec geldi,a onun haricinde universiteden gelen dil kursu belgem bile konsolosluk gorusmemden bir gun once elime ulasti (24 eyluldeki konsolosluk tarihimden once)sonra ilk randevu tarihim 26 agustostu fakat evraklarim eksikti maglum napalim bekleyecegiz artik :):):)[/quote]

Hep oyle diyor onlar israr etseydin keske.Neyse vizen gelsin yeter,erken-gec bosver
RASTAFARI

emrahbil

Mesaj gönderen emrahbil » Cum Eki 10, 2014 4:21 pm

Mrb 24 eylul de Ankara konsoloslugunda vie gorusmem gerceklesti ;
1 Asil 2 fotokopi olmak uzere,
-Bloke hesap 8100euro(DBank),
-Lisans icin Sartli kabul (Dil okulu devaminda lisans tamamlama),
-Lise diplomasi Almanca Tercume(almadilar geri verdiler),
-Transkript Almanca Tercume,(2 yil okudum bolumu bitirmedim),
-Oys kazandi belgesi(1999 tarihli)Almanca,
-Motivasyon yazisi Almanca ve ingilizce,
-CV (lebenslauf) Almanca(15sayfa),
-Seyahat sigortasi (Acentadan,Turkce),
-Gecerli 10 yillik Pasaport,
-3 adet Biometrik Resim(2si vize basvuru evragina 1ini tarayip geri verildi),
-Vize basvuru formu,
-Vize 55.madde kabul evragi,
-Tam tekmil vukuatli nufus kaydi(Nufuss dairesinden aldigim gibi turkce),
-Adima Tapu fotokopileri(Bakmadilar bile geri verildi),
-Sirket sahibi oldugum icin ilgi belgeler(Kurulus gaz.,oda kaydi,Vergi levhasi,imza sirk.,vb evraklar),
-Sahsimin ait 3 aylik banka extresi,
-Evlilik cuzdani (Sormadilar ve almadilar),
-Sabika Kaydi (Sormadilar ve almadilar),

Yukarida yazdigim evraklarla once fotokopi isiyle ugrasan bayan bakti duzenledi, 1 nolu bolumde orta yas ustu (50-60) alman bayan tekrar duzenledi, bloke para ile ilgili mail gelmemisti ve gonderdigime dair dekont vardi, esimi sordu oda gelecekmi diye hayir dedim, okula devam ediyormusun dedi evt dedim ogrenci kimligi ve/veya olduguna dair belge istedi , transkrip yetmemiyormu dedim yeni tarihli oldugunu belirttim, sonrasinda bloke hesap belgesi ve ogrenci belgesi istedi(kaydimin devam ettigine dair) eksik evrak formu duzenleyip 20.10.2014 tarihine kadar formdaki adresi ulastirmami belirtti ve gorusme bitti,
2 gun icerisinde evraklari tamamlayip fax olarak ve ups kargo ile gonderdim(asillari 29-09-2014 ellerindeydi).
Dun itibariyle pasaportum+red yazisi elime ulasti, Red Almisim.... :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 10, 2014 6:04 pm

Baslik Kilitlenmistir.

Yeni basliktan devam etmek icin lutfen TIKLAYIN ;

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... &pid=85901
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli