Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universiteye basvuru sureci hakkinda yardim

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kutay

Mesaj gönderen Kutay » Çrş Mar 20, 2013 4:47 pm

Oncelikle merhaba herkese siteye yeni uye oldum fakat yaklasik 1 haftadir forumlari inceliyorum ve oncelikle yoneticilere ve katkida bulunan herkese cok tesekkur ederim kafamdaki bir cok sorunun cevabini ogrendim.

Ben duisburg-essen universitesi informatik bolumune sartli kabul ile basvurmak istiyorum. Benim basvurabilmem icin osym den burada ilgili bir bolume kabul edildi belgem gerekiyor fakat kafama yatmayan osym tercihlerinin sonuclanmasi yaklasik agustos ayini bulacak ve universite basvurusunu yaptiktan sonra ordan cevap beklemek ve geldikten sonra vizeye basvurup vizenin cikmasi biraz zaman aliyor. Tercihler aciklandiktan sonra basvurdktan sonra bu donem basliyabiliyor muyuz daha dogrusu yetisebiliyor mu belgelerimiz yoksa bir sonraki doneme mi kaliyoruz?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 20, 2013 5:31 pm

Oncelikle osym\'nin seni yerlestirmesi gerekiyor.Sonra sen internetten osym yerlesti belgesini(sonuc belgesi) ve diger belgelerini tercume edip basvurunu yaparak baslatabilirsin.Maalesef hic bir universiteye yerlesmeden Almanya\'da bachelor yapamiyosun

Kutay

Mesaj gönderen Kutay » Çrş Mar 20, 2013 5:35 pm

Oncelikle mesajiniz icin tesekkur ederim. Ben osym yerlesti belgem ve diger belgelerimle okula basvurdugum zaman ve eger kabul edilirsem gelen belge ile vizeye basvurursam ben onumuzdeki doneme basliyabiliyor muyum(once dil kursuna gidecegim icin dil kursunun ilk donemine)

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 20, 2013 5:38 pm

[quote]Kutay tarafindan yazilan metin:

Oncelikle mesajiniz icin tesekkur ederim. Ben osym yerlesti belgem ve diger belgelerimle okula basvurdugum zaman ve eger kabul edilirsem gelen belge ile vizeye basvurursam ben onumuzdeki doneme basliyabiliyor muyum(once dil kursuna gidecegim icin dil kursunun ilk donemine)[/quote]

Dil kursu kur tarihine gore degisir.Mesela ben vize basvurusu yaptim(27 subatta) dil kursum nisanin 15\'inde baslayacak vize basvurumu ve kendimi ona gore ayarladim.Arada 47 gun var

Kutay

Mesaj gönderen Kutay » Çrş Mar 20, 2013 5:46 pm

Anladim cok tesekkur ederim o zaman kurslarin kur tarihlerine gore degismekte oldugundan o zaman sizin gibi vize zamanina gore hareket etmekte fayda var ve sadece en fazla 1 kur kadar zaman kaybimiz olur

utkutr

Mesaj gönderen utkutr » Prş Mar 21, 2013 1:12 pm

peki basvurduk kabul aldik vizede sorun cikti. bizim turkiyede kazandigimiz okul yalan mi oluyor yoksa gelecek sene baslayabiliyor muyuz?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Mar 21, 2013 1:50 pm

Kaydini yapmisa ,harcini odemisen birsey olmaz devamsizlik sorun cikar bilir ama universiteye sormalisin
So geht nicht !