Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 ay almanca icin hangi vize

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Cum Mar 08, 2013 12:38 pm

merhabalar ben bu haziranda 2 ay almanyaya gidicem gitmisken hem dolasip hemde biraz almanca ogreniyim diyorum ordaki tanidigimiz davet gondericek bir sorum var
-vize icin turist vizesi mi aliyim yoksa ogrenci basvurusu mu yapayim abim diyor ki o amerikaya gitmisti orda turist vizesi alanlar haftada 14 saat ders alabiliyorlarmis sadece simdi ben hangisine basvuru yapmaliyim ogrenci vizesi alirsam daha fazla saat almanca kursuna gitmem gerekiyormus saat farketmezde ben hangisine basvuru yaparsam sikinti cekmeden orda dil kursuna gidip gezebilirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 08, 2013 1:17 pm

Selamlar atiko66 , sitemize hosgeldin.

Dil kursu vizesiyle gelsende kimse senin dil kursuna gidip gitmedigini kontrol etmez.
Bunun icin sadece bir dil kursuna kayit yaptirmis olma sartini ararlar.

Turistik vizede ise boyle bir sart aramazlar.Davetiyeyle gelebilirsin.

Yani her iki vizede Schengen vizesi olacaktir , zira sadece Almanya vizeside verebiliyorlar ama genelde Schengen olur .
Dil kursu olayini yukarada bahsettim.

Tercih senin.

Hangisinden daha cabuk kabul alirsin bunu bilemem.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 08, 2013 1:20 pm

amerikanin vizesiyle ayni ozellige sahip degil schengen vizesi. schengen vizesiyle calisman ve oturum alman yasak bunlarin disinda istedigini yapabilirsin. istedigin kadar dil kursuna gidebilirsin. yani schengen vizesine basvurman lazim.

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Cmt Mar 09, 2013 6:22 pm

cok tesekkur ederim peki vize icin hangi ay basvursam gec kalmamis olurum

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Mar 09, 2013 7:22 pm

dostum artik onuda kendin bulman lazim.Basta hangi sehirde olacak,oradaki koklu 2-3 dil kursunun kur tarihlerine bakacaksin her kursun kendine gore kayit tarihleri vardir,yasayacagin yere yakin mi,fiyati uygun mu? Ayrica 2 aylik vize alacagina 3 aylik al.2 ay yetmez;benim 22 martta seviye tespit sinavim var ama kurs 15 nisanda basliyor.Zaten 1 kur yaklasik 2 ay suruyor.Anlatabilmisimdir umarim.

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Mar 09, 2013 7:42 pm

Turist vizesi icin yabancilar polisine gitmesine gerek yok belgelerin. Ayni gun bile cikabiliyor. Ama dil kursu icin vize cikarirsan cok gec cikabilir.

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Cmt Mar 09, 2013 7:55 pm

anladim cok tesekkur ederim de zaten ben su an lise 3 um almanyada okumayi dusunuyorum universiteyi ailem gonderiyor git gor tatil yap hem biraz ogrenirsin diye frankfurt aschaffenburg da kalicam dil kursunu bulduk her ay yeni sinif aciliyodu hatirladigim kadariyla bende hizaran gidip agustosta donucem dersane basliyo sinav stresi var lys falan onun icin bu 2 aydada dil ogrenip az da olsa yabancilik cekmemeyi dusunuyorum

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Mar 09, 2013 8:07 pm

tamam iste turist vizesine basvurursun. moral amacli dersin dil kursundan bahsetmezsin. Sonrada sinav sonuclarin belli olduktan sonra daha dogrusu yerlestikten sonra oradaki istedigin okullara basvurursun.hatta tavsiyem sinavdan sonrada halledebildigin kadar hallet Almancayi. direk kabul almaya bak. ozaman dil vizesi veya ogrenci vizesine basvurursun.

atiko66

Mesaj gönderen atiko66 » Cmt Mar 09, 2013 8:11 pm

anladim tesekkur ederim gorusmede dil kursundan bahsetmem vizeyi alinca 2 ay giderim dil kursuna boyle yapayim yani boyle iyi olur heralde dedigin gibi .tesekkur ederim

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Cmt Mar 09, 2013 8:19 pm

Yinede bakalim diger arkadaslarin belki farkli tavsiyeleri olur. Takip et sen.