Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2011 Yillinda 30.000 Alman universitelinin Avusturyaya gidisi

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Mar 06, 2013 7:39 pm

Almanya bir yandan Cinden,avrupadan Turkiyeden Asyadan ogenci alirken bir yandan da kendi ogrencisi kaybediyor
Sadece 2011 Yillinda 30.000 Ogrenci Avusturya da egitim amacali goc etmis...

Genel olarak studienplatz ve hayallerini gerceklestirmeme dolasiyla yapilan bu goc insanlairda biktirmis

Avusturyali ogrencillerde bundan bikmis ve "Deutsche raus!" demeye baslamislar bile.

Kaynak :
http://www.spiegel.de/unispiegel/studiu ... 86738.html
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 06, 2013 10:20 pm

nicht die nachricht faellt mir auf sondern das du spiegel liest =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 07, 2013 1:48 am

Bilinen bir sey , binlerce Alman okul puanlarinin dusuk oldugu veya istedikleri bolumu Almanya\'da okuyamadiklari icin veya egitim suresi bazi bolumlerde Almanya\'da daha kisa surdugu ve kolay oldugu icin , en basta Avusturya , Isvicre gibi Almanca\'nin anadil oldugu ulkere gidiyorlar.
Hos Isvicre Almancasi baya farkli.

Ayni sekilde Isvicre\'de de cok sayida Alman calisiyor ve onlarda pek istenmiyor , Isvicrelilerin yerlerini kapiyorlar diye.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

haycanozcan

Mesaj gönderen haycanozcan » Cum Mar 08, 2013 12:25 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Bilinen bir sey , binlerce Alman okul puanlarinin dusuk oldugu veya istedikleri bolumu Almanya\'da okuyamadiklari icin veya egitim suresi bazi bolumlerde Almanya\'da daha kisa surdugu ve kolay oldugu icin , en basta Avusturya , Isvicre gibi Almanca\'nin anadil oldugu ulkere gidiyorlar.

Ayni sekilde Isvicre\'de de cok sayida Alman calisiyor ve onlarda pek istenmiyor , Isvicrelilerin yerlerini kapiyorlar diye.[/quote]

meraktan soruyorum Avusturya\'daki universitelerdeki egitim Almanya\'ya gore daha mi kolay?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 08, 2013 12:45 pm

[quote]haycanozcan tarafindan yazilan metin:

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Ayni sekilde Isvicre\'de de cok sayida Alman calisiyor ve onlarda pek istenmiyor , Isvicrelilerin yerlerini kapiyorlar diye.[/quote]

meraktan soruyorum Avusturya\'daki universitelerdeki egitim Almanya\'ya gore daha mi kolay?[/quote]

Hayir kolay demek yanlis olur..Almanya\'da ki bazi bolumlerin NC \'leri Avusturya\'ya gore yuksek oluyor ve buradan kabul alamayanlar sanslarini Avusturya\'da deniyorlar.
Bir kac kisi tanimistim boyle yapan , bir Alman kiz vardi Almanya\'da tip okumak istiyordu ama red almisti sonra Avusturya\'dan kabul almis ve oraya tasinmisti.Bu gibi sebeplerle gidenlerin sayisi cok.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 08, 2013 3:17 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

nicht die nachricht faellt mir auf sondern das du spiegel liest =)[/quote]

Ich lese gerne deutsche Zeitung :D
So geht nicht !