Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kazanilan bolumun Almanya\'daki esdegeri ya da iliskili olani ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
jesus55

Mesaj gönderen jesus55 » Prş Şub 28, 2013 11:48 pm

Merhaba arkadaslar;

Turkiye\' de onlisans yerel yonetimler(kommunen) okuyan biri Almanya\'da hangi bolumlere kabul alabilir.
Siyaset bilimi okuyabildigini biliyorum, ama baska hangi yakin bolumleri tercih edebilir ve bu durumu kontrol edebilecegimiz herhangi bir site var mi?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 01, 2013 1:43 am

Malesef bu konuda bize yardimci olabilecek bir site yok...Zira A universitesinden alakasiz bir bolume basvurdugun red , ama B unisinden kabul alabilirsin.

Sen ne okumak istedigini bize soylersen cemberi daraltabiliriz.

Ve ornek olarak Turkiye\'den Siyaset Bilimi ogrencisi Almanya\'da Isletme Bolumune kabul alip , Siyaset Bilimine ise red alabiliyor , ama 1 sene sonra tekrar basvurdugunda Siyaset Bolumune kabul edilebiliyor.

Bu kisi benim. ;)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

jesus55

Mesaj gönderen jesus55 » Cum Mar 01, 2013 5:15 pm

Aslina bakarsan farkli bir bolum okumak istiyorum(mimarlik) Physiker ve diger arkadaslarin dedigine gore onlisans mezunu farkli bir bolumde okuma sansi yokmus, Essen-Duisburg dan Politikwissenschaft kabulum var ama okumak istemiyorum, daha kolay okuyabilecegim bir bolumu tercih etmek istiyorum, tabiki yerel yonetimlerle veya Politikwissenschaft ile yakin olan.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 01, 2013 5:24 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Malesef bu konuda bize yardimci olabilecek bir site yok...Zira A universitesinden alakasiz bir bolume basvurdugun red , ama B unisinden kabul alabilirsin.

Sen ne okumak istedigini bize soylersen cemberi daraltabiliriz.

Ve ornek olarak Turkiye\'den Siyaset Bilimi ogrencisi Almanya\'da Isletme Bolumune kabul alip , Siyaset Bilimine ise red alabiliyor , ama 1 sene sonra tekrar basvurdugunda Siyaset Bolumune kabul edilebiliyor.

Bu kisi benim. ;)[/quote]

Konsolosluk gibi universiteleride dengesiz.