Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Muhsin Yazicioglunun Helikopteri Dustu

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Mar 26, 2009 1:55 pm

Bende haberleri sok icerisinde takip ediyorum. Turk siyasetinde en cok sevdigim simalardan biri olan BBP baskani Muhsin Yazicioglu Kahramanmaras tan Yozgattaki mitinge giderken helikopteri dustu. Icerisinde 6 kisinin daha bulundugu helikopterin daglik bir bolgeye dustugu belirtiliyor.

Son haberlere gore Ihlas Haber Ajansindan helikopterde bulunan bir muhabirin telefon ile 112 hatti ile olan gorusmeleri yayinlandi. Muhabirin ayagi kirik durumda ve dustukleri bolgede sis ve tipi hakim durumda. Muhsin Yazicioglu gorunmuyor.

Arama kurtarma calismalari devam ederken. Bu calismalara askeri ucaklarin da katildigi belirtildi. Ayrica BBP li gencler de ellerinde fenerler ile baskanlarini aramaya cikmislar. Helikopterin dusmesi ile ilgili bir cok komplo ortaya atildi...

Umarim hepsi hayattadir ve yine umarim ki onlar soguktan olmeden bulunurlar. Bu da bizim tarihimize aci bir tarih olarak gecmez.

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Mar 26, 2009 2:24 pm

...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 26, 2009 5:07 pm

[quote]yolcu54 yazdi:
insallah hepsi kurtutlur. olmesi gereken bir cok siyasetci varken muhsin yazicioglunun olebilecek olmasi uzucu.
insallah sag salim kurtulur[/quote]

olmesi gereken siyasetciler senin siyasi gorusune ters dustugu icin mi yoksa bi aciklarini mi yakaladin ?

yazicioglu da bi mucize olmazsa bu saat den sonra iyi haber beklemek biraz zor.. adam yarali kurtulsa bile soguktan olur--
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 26, 2009 5:16 pm

Olmesi gereken siyasetci degil,dogmamasi gereken bir cok siyasetcimsi ajan var =)
Nese bencede Gurkan\'in soyledigi gibi olmustur,22 saat gecmis aradan..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Mar 26, 2009 5:49 pm

Allah yardimcilari olsun. dualarimiz onlarla..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Mar 27, 2009 1:28 pm

...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 27, 2009 1:41 pm

yanlis telafuz sonucu bi yanlis anlama diyelim yolcu..ama unutma ki bu ulkede pkk yi kuranlar su anda vatan kurtarici olarak gosteriliyor.. belki gordun bu baslikta pkk nin gazetesi politik in yasaklanmasi ile ilgili bi yazi yazmistim.. o milliyetci gecinen insanlardan destek istedigimde " bu islere bulasmasan iyi olur " dan baska bi tavsiye alamadim ve bu kisilerin cogu da bu helikopter kazasinin yasandigi partinin sempatizanlari..

bu arada 2 gun gecmesine ragmen yanlis dagda enkaz arayan, cep telefonu sinyaliyle bugunki teknoloji de nokta tespiti yapilan bi ortamda insanlari orda kaderleriyle basbasa birakan " buyuk dusun akilli oy ver diyen ! " sahtekarlara da bi hesap sorabilecek koyunlasmamis bi halk kitlesi cikacaktir elbette. gercekten yazik..
www.deutschstudent.com

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Mar 27, 2009 1:52 pm

pkk ile muhsin yazicioglunu ayni ortamda tartismak muhsin yaziciogluna ve davasina haksizlik. pkk ve dtp gibi vatan haini serefsizlerle onun gazetesine tepkisini koyamadigini soyledigin milliyetcileri onunla karistirma bence.
bizim ulke dedigin gibi koyun. bilmiyorum kurtlar vadisini izlermisin. ben ilk bolumunden beri soluksuz izlerim. buyuk iskenderin bir sozu varya "bu koyunlar ne zamandan beri soz sahibi oluyor" aslinda herseyi ozetliyor.
maalesef oylar yandaslik anlayisiyla yada partizanlikla veriliyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 27, 2009 1:55 pm

yazdiklarinin hepsine katiliyorum ayrica kvp hastasiyim.. muhsin yazicioglu ile pkk nin alakasi oldugunu sanmiyorum ama bugun politik gazetesine karsi biseyler yapmak istedigimizde almanya daki destekcilerinden sadece bu tur sacmaliktan ve korkakliktan baska bisey goremeyince uzuluyoruz bizde.. 5 insan orda yaraliysa bacagi kolu kirik sogukta tipide olume terketildi.. aklima 20 bin insanin oldugu istanbul depremi geldi. onda da depremin siddetini yanlis olcmuslerdi nasa duzeltmisti.. durmak yok yola devam !
www.deutschstudent.com

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cum Mar 27, 2009 1:56 pm

Hala sonuc cikmadi sanirim..
Hava sartlarindan dolayi artik yasadiklarini dusunmuyorum..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Mar 27, 2009 2:00 pm

akil alacak gibi degil. 2 gunudur helikopteri bulamadilar. o yasayan gazetecide simdiye kadar olmustur. 2 metre kar varmis. insallah bir mucize olur

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 27, 2009 2:02 pm

hepimizin dilegi bi mucize olmasi ve en azindan sag olarak kurtulanlarin bi sekilde hayatta kalmayi basarabilmeleri.. ama simdi hepsinin olusu bulunsa, bu sefer de ulasim bakanligi, zaten hepsi kaza aninda olmustu diyecek.. tel acan muhabir haric.. yalancilk guzel prim yapiyor.
www.deutschstudent.com

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cum Mar 27, 2009 2:06 pm

NASA’nin helikopterin yerini tesbit ettigi ve uc kisinin hayat
belirtilerinin oldugu bilgileri varmis..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Mar 27, 2009 3:09 pm

Helikopter Bulunmus Fakat Bulundugu Yere ULasILmamis Henuz..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Mar 27, 2009 6:45 pm

Basimiz SAÐOLSUN...ALLAH RAHMET EYLESIN...:(

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Mar 27, 2009 8:37 pm

Usuyorum...

Bir cosku var icimde bu gun kipir kipir

Uzak cok uzak bir yerleri ozluyorum

Gozlerim parke parke tas duvarlarda

Aciliyor hayal pencerelerim

Hafif bir ruzgar gibi suzuluyorum

Kekik kokulu koyaklardan asarak

Guvercinler ulkesinde dolasiyor

Bir cesme basi ariyorum

Yarpuzlar arasinda kendimi birakip

Mis gibi nane kokulari arasinda

Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmis her sey

Gune gulumserken papatyalar

Dualar gibi yukselir umitlerim

Gunesle kol kola kirlarda kosarak

Siz peygamber cicekleri toplarken

Ben cesme basinda uzanmak istiyorum

Huzur dolu icimde

Ben sonsuzlugu dusunuyorum

Ey sonsuzlugun sahibi, sana ulasmak istiyorum

Durun kapanmayin pencerelerim

Gunesimi kapatmayin

Beton cok soguk, usuyorum...

Muhsin YAZICIOÐLU
:(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 27, 2009 8:48 pm

Umarim bu bir suikast degildir..Genelde millet olarak hemen isin icinde bir is var diye dusunuruz yani fesatiz biraz ama umarim bu olay oyle degildir..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Mar 27, 2009 11:49 pm

[quote]Umarim bu bir suikast degildir..Genelde millet olarak hemen isin icinde bir is var diye dusunuruz yani fesatiz biraz ama umarim bu olay oyle degildir..[/quote]

Daglarda Terorist ararken Termal kameralarla ariyoruz.
Nedir bu termal kamera isi duarliligina gore goruntu veren kameralar
ve cok buyuk yukseklikten bile yerde yuruyen bocekler bile gorulebilir.
NEden yazicioglu termal kameralarla aranmadi yada arandiysa neden 46 saatte bulundu
durup bi dusunmek lazim..
Bir devletin arama kurtarma ekipleri bir helikopteri 46 saatte zar zor guc bela bulabiliyosa yaziklar olsun boyle ekibe...
Olmesi gereken o kadar cok siyasetci varken Bu ulkede neden Yazicioglu diye dusunmeden de edemiyor insan...
SAyet bu durumlarda Suikast Kacinilmaz oluyor...
Helikopterin kimden kiralandigi bile gizleniyor... NEden Acaba...?
Allah KAhretsin YA o kadar cok soyleyecek soz var ki...
YAni allahin belasi dunyaya eziyet insan tayyip olsaydi o ucakta ve dusseydi ucagin bulunmasi en fazla 1 saati bulurdu...
2 gun yaa nedemek millet 2 gun yaa
Neymis Hava sartlari arkadas kullan ozaman termalleri surekli boy gosteriyo ya ovunuyolardi hani guvenlik sistemleri izleme sistemleri
flan Nerde istee birilerinin isine gelmeyince olmuyo..

Yani insanin aklina baska bisey gelmiyo tekin abi...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 28, 2009 12:04 am

Buyuk Birlik Partisi Genelbaskani Muhsin Yazicioglu’nun da hayatini kaybettigi helikopter kazasinda uzerinde neredeyse hic durulmayan bir konu var.

Konu azicik gundeme geldi ve hemen ustu kapatildi.

Ne biliyor musunuz ?

Helikopterin gerekli techizata sahip olup olmadigi, gerekli donanimlarin helikopterde bulunup bulunmadigi, eger techizat varsa bunlarin calisip calismadigi.

Helikopterde sinyal cihazi bulunmasi yetmiyor. Acaba sinyal cihazi calisiyor muydu ? Cihazin sarji var miydi ?

Bunlar hep onemli sorular.

Helikopterde sinyal cihazi vardi demek meseleyi cozmuyor.

Simdi dusunun her seyi en ince ayrintisina kadar irdeleyen medyamiz sizce nicin bu konu uzerinde yeteri kadar durmadi ?

Ugur Dundar ya da Mehmet Ali Birand ya da CNN Turk’un habercileri nicin konuyu hep pas gecti. Nicin Hurriyet, Milliyet, Vatan bu olayi buyutmedi ?

Nicin helikopter “BBP Helikopteri” olarak lanse edilip duruldu ?

Oysa rahmetli Muhsin Yazicioglu bu helikopteri kiraladiklarini kazadan dakikalar once bizzat soylemisti.

Ucanla kacanin bile ellerinden kurtulamayacagi Dogan Medyasi acaba nicin helikopteri sorgulamaya hic yanasmadi ?

Nicin hep arama calismalarinin uzamasi ve yanlis yerlerde arama yapildigi uzerinde duruldu ?

Yoksa arama calismalarinin bilincli olarak uzamasi ve yanlis yerlere yonlendirilmesi mi saglandi ?

Acaba helikopter kazasindan hemen sonra Yazicioglu’nun iyi oldugu hatta Kayseri’ye hastaneye goturuldugu bilgisi bilincli olarak mi kamuoyuna pompalandi ?

Bunlari hic dusundunuz mu ?

Gelin dusunelim.

Butun bu sorularin gundeme gelmemis olmasi sizce normal mi ?

Hayir normal degil.

Yoksa bunda bir is olmasin ?

Su bilgilere dikkat edin.

Dusen helikopter Med-Air adli firmaya ait.

Bu firma Ali Sabanci’nin.

Ali Sabanci ise Aydin Dogan’in damadi.

Diger bir deyisle dusen helikopter Dogan Grubunun patronu Aydin Dogan’in kizi Vuslat Dogan Sabanci’nin esine ait.

Sizce Dogan gazete ve televizyonlari kendi patronlarinin kizinin firmasini zor duruma dusurecek sorulari irdeler mi ?

Helikopterde bulunan hayati oneme sahip cihazlarin calisip calismadigi incelemelerden sonra belli olacak.

Simdi duzeltelim.

Dusen helikopter ‘BBP helikopteri’ degil.

Dogan’in kizinin ve damadinin helikopteri.

Alinti.Samanyoluhaber

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 28, 2009 12:36 am

cevabi cok basit ridvan o kadar benzer cumlelerle sorulan sorularin..

cep telefonu sinyali ile bugun nokta tespiti yapiliyor.. bildigim kadariyla turkiye nin su anda 3 tane uydusu var.. baz teknolojisinde sagolsun evlerin catilarina kadar baz istasyonu kuran turkiye bu konuda bi numara.. ama sen gidip enkazi sinyalin geldigi dagda ters tarafta ariyorsan, bi de cikip koyun muhtari camiden ilan edip milleti toplayip gidip devletin tam teczihatli! :D adamlarinin 48 saat de bulamadigi enkazi bi kac saat icinde buluyorsa, bence birilerinin utanip susmasi lazim.. sen daha enkazi bulmadan kazanin nasil olabilecegi uzerine nasil yorum yapabilirsin ???

bu dinci tayfasi bu konuda yine camur a yatmaya basladi =) nasrettin hoca fikrasina donduler iyice.pencereyi acik unutup yatan hocanin evine hirsiz girmis, evde ne varsa alip goturmus.. herkes hocaya vermis veristirmis.. hoca sormus sonunda , " peki hirsizin hic mi sucu yok " ? .. hirsizlara destege devam eden ve sucluluk duygusuyla yine saga sola saldirmaya calisan " din hirsizi " tarafsiz ! tayyeap yalakacisi medya yine sacmalamis anliycan :D
www.deutschstudent.com

Kilitli