Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universiteye kayit ve vize suresi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Cmt Şub 09, 2013 10:33 pm

Merhaba Arkadaslar..
Benim bir sorum olucakti.bi kac gun once Dsh 2 yi verdim..yalniz martin sonuna kadar vizem bitiyor ve okula kayit olmak zorundayim..duisburgdan kabul belgem var sirf uzatmak icin vizeyi oraya kayit olmaya gidicem sali gunu.yalniz kayit zamani gectiyse yine de gecici bi kayit belgesi verirler mi yok olmaz diyorsaniz ne yapmam gerekiyor ve bu kayit isleri kac gun kadar suruyor simdiden cok tesekkur ederim..iyi aksamlar

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Cmt Şub 09, 2013 10:55 pm

Merhaba tesekkurler..Evet var sartli kabul belgesiyle geldim almanyaya..

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Cmt Şub 09, 2013 11:42 pm

Peki basvuru tarihleri gecmesine ragmen ben kayit olabilir miyim? Bolumum politik wissenschaftler..zaten amacim sadece vizemi uzatmak sonra mimarlik icin baska universitelere basvuracagim..tesekkurler bu arada cevapladiginiz icin..

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 10, 2013 12:29 am

bende bu aylarda sinavi gecip kayit olmustum 1 yil once rahatca kayit olabilirsin eger elinde kabul varsa.
kabul yoksa bile NC frei bir bolumde okumak istiyorsan ondada sIkinti yok direk gidip kayit oluyorsun zaten.

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Pzr Şub 10, 2013 12:50 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

bende bu aylarda sinavi gecip kayit olmustum 1 yil once rahatca kayit olabilirsin eger elinde kabul varsa.
kabul yoksa bile NC frei bir bolumde okumak istiyorsan ondada sIkinti yok direk gidip kayit oluyorsun zaten.[/quote]

Peki kayit olduktan sonra bolumumu degistirebilirim di mi?cunku asil istedigim bu bolum degil sadece su vize uzatma islemi icin yapmak zorundayim.. Tesekkurler cevap icin..

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 10, 2013 1:07 am

hangi bolumden kabulun var ? hangi bolume degistirmek istiyorsun ?

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Pzr Şub 10, 2013 7:58 pm

hangi bolumden kabulun var ? hangi bolume degistirmek istiyorsun ?[/quote]

Benim kabul aldigim bolum politikwissenschaft mimarlik istiyorum.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 10, 2013 8:12 pm

ole bi dunya varmi bilmiyorum daha denk gelmedim yani politikwissenschaft dan donem icinde mimarliga gecen yabanci ogrenci yoktur heralde.
cunku sen buyuk ihtimal turkiyede ya siyasal bilimler ya da uluslararasi iliskiler kazandin bu bolumlerin mimarlikla yakindan uzaktan alakasi yok kabul verceklerini zannetmiyorum.

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Şub 10, 2013 10:13 pm

merhaba arkadaslar sormak istedigim bir soru var... almanya ya 3 universiteye master icin basvuruda bulundum ve kabul cevaplarini agustos ayinda aldim kabul aldigim universitelerden biri olan bochum universitesinin dil kursuna kayit yaptirdim fakat bu dil kursunda devam edemedim simdi dortmunda bir dil kursuna gidiyorum sormak istedigim kabul aldigim bu 3 universiteye girecegim dsh sinavini gectigim takdirde baslayabilecekmiyim yani daha oncesinde universitelere bir on kayit birakma gibi bir durum varmi ... ben boyle bir sey yapmadim dortmund yada bochum universitesinde master a baslamak istiyorum ama bunun icin herhangi bir kayit almadilar ,yani elimde dsh belgesi olunca direk olarak baslayabilecekmiyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 10, 2013 10:15 pm

Dsh sinavini gectikten sonra tekrar basvuru yapman gerekiyor. Almis oldugun kabulun hukmu gecmis artik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Şub 10, 2013 10:17 pm

sartli kabul olayi degil midir bu dsh sonucu getirdigin takdirde universite baslamak?

udemir

Mesaj gönderen udemir » Pzr Şub 10, 2013 10:42 pm

bochum universitesinden aldigim belgede winter somestiri ve dil kursunana kayit yaptirmam ile ilgili bilgiler vardi ben bu universitenin dil kursuna kayit yaptirdim ve sonrasinda devam edemedim suan baska bi yerde devam ediyorum elimdeki kabul belgesiyle ogrenci ofisine gittigimde b1 oldugunuzda gelin bir kayit alalim demislerdi bu ne anlama geliyor tam olarak bilginiz varmi?

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Şub 10, 2013 11:02 pm

wintersemester diyorsa iste bu wintersemester ya kadar dsh yi vermen lazim yoksa yanar o kabul bendede ole olmustu dsh zamani yeniden basvurmustum

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Pzt Şub 11, 2013 12:06 am

[quote]Uni-Assist tarafindan yazilan metin:

ole bi dunya varmi bilmiyorum[/quote]

Oyle deme Gurhan var oyle bir dunya bizde, secmece misali. 182 puan ile ozel bir universitenin radyo sinema bolumunu kazanip sonra da makina muhendisligi okumaya kalkan dahi gordum. Suanda Almanya\'da son gunlerini yasiyor.[/quote]

Neyde oyle bi dunya yok ben esit agirlik cikisliyim liseden..turkiyede universite bitirdim zaten..baska bi bolum okunak istiyorum..kabul edildikten sonra bunun kapasite muhabbetine sen karar veremezsin..okudugum kadariyla lise diplomasi da goz onunde bulunduruluyor..kimseden kendi fikirlerini istemedim bilgisi olandan rica ettim..kendi sahsi dusuncelerinizi kendinize saklayin..

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 11, 2013 12:13 am

fikir istiyorsan bilgi vericeksin turkiyede lisans okuduysan okuyabilme sansin olabilir diye biliyorum.

burasi herkese acik bir forum insanlar istedigi konuya istedigi gibi kirici olmuycak sekilde fikirlerini soyliyebilir burasi almanyada okucak olan ogrencilere psikolojik destek ve yardim veren bi forum degil.

arkadas yanlis birsey soylememis sezarin hakki sezara

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Pzt Şub 11, 2013 12:22 am

fikir istiyorsan bilgi vericeksin turkiyede lisans okuduysan okuyabilme sansin olabilir diye biliyorum.

burasi herkese acik bir forum insanlar istedigi konuya istedigi gibi kirici olmuycak sekilde fikirlerini soyliyebilir burasi almanyada okucak olan ogrencilere psikolojik destek ve yardim veren bi forum degil.

arkadas yanlis birsey soylememis sezarin hakki sezara[/quote]

Secmece kelimesinin ne anlama geldigini iyi biliyorum..fikirler soylenirken bi asagilama soz konusuysa buna da kayitsiz kalamam..beni ilgilendirmiyor ozel universitede ki kisinin secimi..konu yorum yapilicak bir konu degil..soyledigim gibi deneyimi ya da bilgisi olan bir insanin yardimini istedim..secimim hakkinda dogru ya da yanlis karari verilmesini degil.. Turkiyede edindigim bilgi de bu kabul islemi sadece Almanyaya gidebilmek icin denmisti sonra degistirme imkanim olacagi soylenmisti bu yuzden bunu sordum bende ve kimseye bi kabalik yapma niyetinde de degildim..

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 11, 2013 12:30 am

benim orda demek istedigimle arkadasin demek istedigini karistirip yalis anlamissin sen :D suan okudumda cok yanlis bi sey icin tartisildi.

sen politikwissenschaftdan kabul almissin mimarlik okumak istiyorsun buna cevap verdikten sonra arkadas cok farkli bi seye cevap vermis okul puaniyla ilgili olan bi konudan girmis olaya.
sen zaten okul puanini falan yazmamissin.

nese uzatmiyalim sana sole bir ornek veriyim turkiyede isletme lisans okuyup almanyaya geldikten sonra turkiyede lisans okudugu icin almanyada tekrardan istedigi bolumde lisans okuyabilcegi soylenen bi tanidigim vardi oda bilgisayar muhendisligine girmisti fakat kendisi erkek oldugu icin askerlik sorunu ortaya cikmisti malesef birakma zorunda kalmisti anliycagin boyle birsey mumkun.

Cerenisa

Mesaj gönderen Cerenisa » Pzt Şub 11, 2013 12:37 am

Tesekkur ederim..

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Şub 11, 2013 5:30 pm

[quote]udemir tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar sormak istedigim bir soru var... almanya ya 3 universiteye master icin basvuruda bulundum ve kabul cevaplarini agustos ayinda aldim kabul aldigim universitelerden biri olan bochum universitesinin dil kursuna kayit yaptirdim fakat bu dil kursunda devam edemedim simdi dortmunda bir dil kursuna gidiyorum sormak istedigim kabul aldigim bu 3 universiteye girecegim dsh sinavini gectigim takdirde baslayabilecekmiyim yani daha oncesinde universitelere bir on kayit birakma gibi bir durum varmi ... ben boyle bir sey yapmadim dortmund yada bochum universitesinde master a baslamak istiyorum ama bunun icin herhangi bir kayit almadilar ,yani elimde dsh belgesi olunca direk olarak baslayabilecekmiyim?[/quote]

merhaba udemir, oncelikle tebrik ederim basarindan dolayi. peki ne mezunusun? uni. ise transkript not ortalaman kac acaba ve sence bu not ortalamasi kabul icin oldukca onemli mi,bilgilendirebilir misin bizi? ayrica bolumunu de soylersen sevinirim :)
tesekkurler simdiden

udemir

Mesaj gönderen udemir » Sal Şub 12, 2013 12:23 am

selam deniz oncelikle burada dil kursu alman icin verilen kabulde minumum 2.5 not ortalamasi ve refarans mektuplarinin onemi buyuk sonrasinda dsh sinavini yafa test daf sinavini gectikten sonra transkriptini dsh belgeni ve mezuniyet belgeni okula tekrar vermen gerekiyor ogrenci isleride bu belgelerini okumak istedigin fakulteye gonderiyor ve asil degerlendirme dil sinavini verdikten sonra oluyor bunu bugun ogrenci islerinden ogrendim not ortalamsinin ogrenci kisitlamasinin oldugu bolumlerde ve lisans bolumlerinde onemi bir kat daha artiyor verilen egitim ciddi burda hocalar basarili ogrencileri istiyor tanidigim master ogrencilerinde gordugum kadariyla eger, turkiyede oss sinavinda iyi bir siralama yapamamis yada master icin gelenlerde iyi bir transkript ve donanim yoksa okumak 2 kat daha zorlasir sacma sapan oss de aldiklari cok dusuk puanlarla buraya gelip cok iyi bolumler okuyanlar var.. evet okumalari mumkun fakat ayni sinifta oldugu alman ogrenciler o bolume oyle yerlesmemistir burda iyi bir liseden mezun olup iyi bir puanla okulu bitirmislerdir.. universiteyi bitiremezmi bu ogrenciler bitirirler zorda olsa ama is hayatina girdiklerinde yada girmeye calistiklarinda bu tur basarili insanlar arasinda her zaman geri planda kalip eleneceklerdir.. ben suan da dil kursu yapiyorum sana soylemek istedigim oss surecini iyi bir siralamayla bitir onu yaptiysan universite surecini de donanimli olarak bitir buraya gelmek kolay burasi bir basamak sadece bunlar yoksa sende kaybolup gidersin.. derdin kabul edilmekse edilirsin ellbette sana gore bi okul vardir dostum kolay gelsin..