Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ogrenci vize icin red almistim,trustik vize icin basvuracagim.

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş Şub 06, 2013 5:22 pm

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba, ben 2 yil once ogrenci vizesi icin basvurmustum almanydaki universiteden kabulum ve garantorum oldugu halde vizem onaylanmadi ve RED almistim. Suan yurtdisinda ozel bir universitede okuyorum.Almanya yada avrupaya trustik vize icin basvurmayi dusunuyorum. Hesabimda bir miktar paramda var. Trustik vize almam icin herhangi bir sorun cikar mi? Yada neler yapmaliyim,bilgilendirirseniz sevinirim. iyi calismalar dilerim.
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Şub 06, 2013 5:46 pm

Bence zor vizeyi alman .Hatirliyorum sana sacma bir cok sebep gostermislerdi red icin.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş Şub 07, 2013 12:46 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Bence zor vizeyi alman .Hatirliyorum sana sacma bir cok sebep gostermislerdi red icin.[/quote]

evet, garantorum ile aramda bir duygusal bag olabilecegini, bu 50 li yaslarda bir erkek,cocugu olan biri. almanyada basaramayacagimi, almanya icin istekli olmadigimi dil kursuna bile turkiyede gitmedigimi vs.vs. RED gerekceleriydi.... fakat su durumda ne olur bilemiyorum,trustik vize icin gidebilir miyim, hannoverde bilisim fuari var mart ayinda aslinda gitmem icin bir neden olabilir hem kendi bolumumlede alakali bir durum. yada alman konsoloslugu sorun cikaracaksa hangi ulkenin konsolosluguna basvurmayalim????.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş Şub 07, 2013 3:04 am

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

hesabinda belli miktarda parayi gosterdikten sonra ve barinma olayini nasil yaptigini soyledikten sonra sorun olmaz :)[/quote]

Cok uzun bir sure kalmayacagimi dusunuyorum en fazla 10 gun. hesapta ne kadar yeterlidir acaba.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş Şub 07, 2013 7:55 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

eger imkanin varsa 1500 € koy derim. ne kadar cok para okadar kolaylik malesef.[/quote]

TL olarak gostersem olmuyor mu, yada euro yatir-cek yapsam. :S ...Hesapta Tl varda,ondan euro bugunlerde dusuyor yukseliyor :)