Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

duisburg essen kabul suresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Çrş Şub 06, 2013 12:58 am

Arkadaslar ben duisburg uni ye yaklasik 7 hafta once basvuru yaptim ve bana 6 veya 8 hafta sonra sonuclanicak basvurunuz diye mail attilar suan tam 7 hafta oldu kabul alan arkadaslar ortalama kac hafta sure zarfinda kabul veya red aldilar paylasabilirlerse cok memnun olacagim beklemekten kinaga geldim kafayi siyirmak uzereyim saygilar
.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 06, 2013 12:48 pm

6-8 hafta.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Şub 06, 2013 10:18 pm

Umudunu kaybetme.Ben TU-Dortmund\'dan aldim banada 6-8 dediler.Araya noel girdigi icin 9.hafta aldim

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş Şub 06, 2013 11:16 pm

Basvurular 15ocakta bitti.gecerli basvuru tarihinin butiminden sonra dort hafta icinde basvurun sonuclaniyor.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Pzt Şub 11, 2013 1:43 am

arkadaslar cok sagolun yorumlariniz icin tesekkur ederim hala bi haber yok cidden mallastim tribe girdim sali gunu 8. hafta olucak sanki cezaevinde gun sayiyoruz :(
.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 11, 2013 3:00 am

bana kabul vermemislerdi ama :D
turkiyede lojistigi kazanmistim ama uni due bwl de schwerpunkt olarak logistik yok o yuzden heralde.
gecen donem 4 ondan oncede 2 okula basvurmustum hepsi kabul etmisti aksine bi due kabul etmemisti beni :D

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Pzt Şub 11, 2013 3:03 pm

anladim dostum sagolasin hayir olayin ilginci ben 2 okula basvuru yaptim planlarimda due yonunde simdi 6 veya 8 hafta sure gecmesi ve bi haber gelmemesi olumlu diyosunuz banada ogle geliyor yuregime biraz su serpiyim red olsaydi heralde bu kadar beklemezlerdi 8 hafta olucak yarin benim kaygim zamanin gecmesi yani 8 hafta sonunda red alicaksam ki alinabilir dogaldir ama 8 haftalik zamana yazik o 8 haftada baska okullara basvurular yapabilirdim ki artik summer doneminede yapamayiz 15 i sondu bekliyelim bakalim sonuc ne olucak
.

GK

Mesaj gönderen GK » Pzt Şub 11, 2013 3:47 pm

mail atip durumu sorabilirsin

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Pzt Şub 11, 2013 5:10 pm

mail attim dostum anita cardos diye bir kadin var turk ve cinli ogrencilerin alimina bakan o kadina durumu izah ettim ama kadin geriye donus yapmadi bana.
12 gun oldu mail yazali sonra telde aradim kadin urlaub tatildeymis islemlere basliyacagim ev falan buldum kaporasini bekletiyorum mektup gelir gelmez odeme yapicam vize icin randevu alicam tum evraklarim hazir bloke hesap icinde para transferini bekletiyorum bu arada due universitesine basvuruda bulunan arkadaslar kadin pazartesi ve cuma gunleri okulda oluyormus pazartesi 13:30 kadar cumada sanirim 15:00 e kadar bu kadini arayip antrag numaranizla sorabilirsiniz ben bu cuma ariyacagim tekrar birde nisana cok az zaman kaldi benim tribe girmemin sebebi yetismemesini dusunmem islemlerin birde konsolosluk yogun oluyor ankara ben absvurumu ankaradan yapicam
.

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cum Şub 15, 2013 5:29 pm

Essen universitesinin bildigim kadariyla belli kayit tarihleri var mesela ben onkabul icin su an basvursam cevap bu kayit tarihinden 6-8 hafta sonrami gelio yani sormal istedigim suan basvuru yapsam kabul icin cok beklermiyim?

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cum Şub 15, 2013 9:45 pm

evet arkadaslar bugun basima gelen olayi sizle paylasiyim cok sinirliyim!!! bugun due deki ogrenci islerinde turk ogrencilerin alimiyla ilgilenen karnaval cocugu anita cardos adindaki sekreter kadini aradim ben basvurali 8 bucuk hafta oldu ve bana hala bi cevap gelmedi kadinin bana sogledigi sey ilgisizce evrakimin birtanesinin eksik oldugu bu evrak ise transkript kadin goremiyormus kaybolmus yokmus ve bu yuzden islemimi gerceklestirememis ki ben transkripimi koymicak kadar gerizekali biri olmadigimi soyledim nasil olurda okulda kaybolur onada anlam veremedim kendi hatalari!!! cok ilginc bu olay tr de yasansa gam yemezdim ama sistemli sozde herseyleri dogru disiplinli alman universitesindede oluyormus bana pazartesi tekrar transkriptimi yollamami soyledi neymis islemleri hemen yapicakmis 9 hafta oldu lan tam 9 hafta ve ben arayipta basvurumun akibetini sormasam hala mal mal bekliyecektim hem evrakimi kaybediyorlar hemde bana haber vermiyolar sert yapincada gerekce olarak isler cok yogun cok keat var diyolar kadinin acikca irkcilik yaptigini dusunuyorum tavirlari ve hareketleri bunu dusunememi ve gormemi sagladi ve bende akabinde siz gidin cinli ve afrikalilari alin diye tepki gosterdim! evrakim kayboluyo ve defalarca attigim maillerime cevap verilmiyor simdi pazartesi tekrar yollucam transkripti bakalim ne olucak cok merak ediyorum sizede tavsiyem isiniz pesini birakmayin due ye basvuru yapanlar inanin ne bi ilgi var nede bir sistem tamamen karambole secim ve kabul sistemi sansli olan arkadaslar zaten aliyor benim gibi gelmeyipde umutlari tukenen arkadaslarda inanin buyuk problemler yasiyor gercekten cok sinirliyim butun planlarim alt ust oldu! madem bole bir olay var be kardesim yaz maiilerime cvp nie 9 hafta bekletiyorsun deki evrakin kayip seni almiyoruz bizde dalgamiza bakalim kisiligimizi karekterimizi almanyaya satacak kadar yalaka serefsiz degilim turklugumlede gurur duyuyorum!
.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Şub 15, 2013 10:05 pm

gate of hades, sakin ol hocam. almanyaya gelince buranin aslinda o kadar sistemli olmadigini bazi calisanlarin ayni turkiyedeki gibi hatta bazen daha fazla islerini savsakladigini gorceksin. bunu irkciliga vurma hemen bu sekilde irkcilik yapiyosunuz falan deme hemen bence, oyle olmayabilir.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cum Şub 15, 2013 10:26 pm

bariz bi irkcilik var kardes bana soylenen siz turkiyeden basvuru yaptiginiz icin sizin evraklariniz daha detayli inceleniyor univeristenin sitesinde marocco lu ogrencilere sordugumda kuzey afrikali fasli ve cinlilere 2 haftada kabul edildiklerini soylediler irkcilik demesek bile bunun icin soylenecek ne olabilir neye gore not ortalamasi de universite de dil yeterliligi de ama ben kendimin farkindayim carpikliklarida gorebiliyorum almanyada okadar ogrenci varken almanya tarihi ve gecmisini iyi arastirmis bir kisi olarak almanyanin butun hangari yukunu ceken ve almayanin ic dinamik taslari olan turklere en azindan boyle biseyi uygulamasi benim gorusumce terbiyesizligin daniskasi doldurdular bulgarlari bulgarlar ne yapmis almanyada onlarmi calismis senelerce sanayilerde agir islerde ama maalesef bazi seyler gorundugu gibi olmuyor iste derin konular bunlar ama son bisey diktator diye bilinen ve taninan fuhrer hitler basta olsaydi benim kabul mektubum suan elimdeydi.
.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cum Şub 15, 2013 11:18 pm

kardes almanci potansiyeliyle alakasi yok bende yasadim bende gordum sen daha fark edemediysen o senin gorusun tmm bizim millet sutten cikmis ak kasik degil yanlislarimiz oldu en basiti adamlarin kiliselerine degerlerini bile kabul edemeyen saygi gostermeyen cocuk parasiyla gecinen ve ve her firsatta adamlari elestiren buna ragmende tr ye hala donmeyen sozde degerlerini orda yasamaya calisan yobaz vatandaslarimiz oldu halada dolu ama benim bildigim sey senle arkadasta olsalar komsuda olsalar veya hic tanimasan bile is brokratik bi boyut aldiginda adamlar dirsegi cakiyolar avrupalinin turkleri sevmedigi gercegini algilayamaya bilirsin bu demek degil ki turkler cok dogru isler yapti sutten cikmis ak kasigiz ama bukadarini kotusuyle iyisiyle hakkettigimizi dusunmuyorum
.

gate of hades

Mesaj gönderen gate of hades » Cum Şub 15, 2013 11:38 pm

birader bana alman sistemini savunman veya aciklamana gerek yok ben yasicagimi yasadim gorecegimide gordum bakalim ilerde daha neler yasicam daha neler gorecegim ve ogrenecegim referans dedigin seye sahip olunmasa zaten boyle biseye adim atilmaz ha uni assist gibi sacma sapan referans kuruluslariyla isim olmaz benim almanyada 1 mektup 3 sokak oteye 2 haftada gidiyor onun icin fazla kasmaya gerek yok bu benim dusuncemdir onaylarsin onaylamazsin ben yasadigim edindigim basimdan gecen tecrubeyi paylasiyorum ha sen farkli dusunursun sistemide cozmussun kendi dusuncelerinle oda senin dogrundur bi laf vardir deveyi diken diye almanlarada boyle yaranilir bunu yapinca seni cok severler benim yasanmisliklarim benim dusuncemi etkiler ben burda sadece kendi dusuncemi paylastim bu dandik okulada basvuruda bulunacak arkadaslara verilen tarihler gectikten sonra bosa beklememeleri ve madur olmamalari adina mevzunun ozu budur isteyen sistemi savunur isteyen almani savunur
.

djspace

Mesaj gönderen djspace » Cmt Şub 16, 2013 12:22 am

Tartismanin arasina girmek istemem ama acilen soruma cevap ariyorum hala bu konuda bi fikri olan yoqmu?Essen universitesinin bildigim kadariyla belli kayit tarihleri var mesela ben onkabul icin su an basvursam cevap bu kayit tarihinden 6-8 hafta sonrami gelio yani sormal istedigim suan basvuru yapsam kabul icin cok beklermiyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 16, 2013 1:45 am

Forum kurallarina uymayan arkadaslar uyarildi ve geregi yapildi.Lutfen site kurallarina saygi gosterin arkadaslar.

Konu ile ilgili Duisburg-Essen Universitesi\'nde gectigimiz yillarda \'\'Physiker\'\' arkadasimizin baslattigi mucadele ile gercekten irkci tutumlar sergileyen ve kabul alma bolumunde gorevli bir kac kisinin emekli olmasi saglandi ve ayni sekilde gene \'\'Physiker\'\' arkadasin onculugunde universite dil kursu adi altinda yapilan yolsuzluk ortaya cikartildi ve dil kursu kapatilip , okul bunyesinden cikmasi saglandi.

Irkcilik konusunda kimsenin fobisi olmasin ,akliniza getirebileceginiz en son durum bu olsun , ozellikle Almanya\'da.Yoksa ruzgardan nem kapar hale gelirsiniz. / geliriz.

Forum kurallarina goz atmak isteyen arkadaslar:
http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=18

Herkese keyifli forumlar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 16, 2013 3:02 pm

Irkicilik konullarda uyenin siteye girmesini engellememiz gerekiyor...Bu gibi tipler foruma zarar vermek icin bile uye olanlar vardir
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 17, 2013 1:06 pm

Irkcilik degil sadece tecrubesizlik. Cardoz hanim daha yeni bu iste. Daha once turk ogrencilerinin kabul islerine Essen kampusunde Olga diye bir bayan bakiyordu. Cardoz ile ilgili iki tane ornek vereyim:

- Bir ogrencinin 2 ay once yaptigim basvurusunda, butun sartlari saglamasina ragmen red veren bayana anabin den kurallari kopyalayip yapistirip gostermemize ragmen red kararinda israr etmis, daha sonra bir ust pozisyonda calisan bir gorevliye aktardigimizda hatasini halen anlamayip, tamam tekrar incelemeye baslayacagim bir 6 hafta daha beklemeniz gerekiyor diye belirttikten sonra artik son care olarak universitenin yonetim kurulunda bulunan bir arkadas uzerinden tabiri caizse "goz korkutma" sonucu 2 gun icerisinde kabul verdi.

- Gecenlerde sabirsiz bir arkadas kabulu gelmeyince dayanamamis bu bayani aramis. Arkadasin basvurusu Duisburg kampusune yapildigi icin, arkadasa sizin basvuru yok burda demis. Yani bayanda diger turlu dusunme yok. " Bizim Duisburg da da kampus var, oraya da basvuru gidiyor, ayni sistemden sadece Duisburg a baksam gorebilirim diye dusunemiyor".

Daha onceki olaylari eski uyelerimiz biliyor bu universitede yasananlari. Irkcilik demeyelim ama ogrencilere surekli ters davranan, hatta hakaret eden bir calisani emekli ettik. Yolsuzluklari ortaya cikartip kursu kapattirdik. Ama bu evrak kaybolmalari ilk degil, nerdeyse 2 yilda bir yasanan olay.

Bu universite biraz enterasan. Ornegin bir arkadasimiza 1 gunde kabul alirken bazen 6 hafta da surebiliyor. Disardan bakildiginda adil gibi gozukmuyor ama olayin icini bilmediginiz icin ve bilhassa cok sabirsiz oldugunuz icin cok farkli yorumluyorsunuz. Kisitlama ile kabul alan bolumlerde bazen basvurular fakulteye gider ve ordaki dekanlar tarafindan incelenir. Basvuru yapilan doneme gore cok daha uzun surebilir.

Duisburg - Essen universitesi, Almanya da en cok yabanci ogrencinin okudugu, genel ogrenci sayisi olarak da ilk 10 da yer alan, yani " tercih edilen" bir universite. Bilhassa cin den cok ogrenci gelir.

Cinlilerin olayi cok farkli onlari kendinizle karsilastirmayin. Cinli ogrencilerin basvurulari bizzat Cindeki alman konsolosluklari ve universiteleri tarafindan yapilir. Adamlarin hazirladiklari belgelere inanmadiklari icin her universite APS denilen sinavi ister. APS sinavi alman konsolosluklarinda yapilir ve nerdeyse IQ testi gibidir. APS sertifikasi olmayan cinli ogrenciye ne vize verirler ne de universite basvurusunu kabul ederler. Simdi boyle bir test bizde yapilsa, hos %80 i gecemez ama ne irkcilik navralari donerdi hayal bile etmek istemiyorum.

Almanya da egitim islemleri, bulgaristan, ukrayna veya makedonya gibi 3. avrupa ulkelerine gore cok daha zahmetli bir is. Bu ulkelerdeki gibi parayi veren dudugu calar zihniyetine gore islemiyor sistem. Bizim sabirsiz insanlarimiz ise, bir an once Almanya ya geliyim diye sabirsizliktan catlarken acale edip butun islerini cikmaza kosturuyor maalesef. Ha gelince sanki cok bu emeklerinin karsiligini veriyormu? Yok, dsh sinavini verene kadar gobegi catliyor, universiteye baslayinca bi turlu bitiremiyor daha sonra evlilik yolu ariyor. DSH sinavindan 10 gun once hafta sonu icin turkiye ye tatile giden adamlari gordum burda. :) Ama sorsaniz herseye bir kilif vardir. Basvuru gecikirse calisan irkcidir. Kurs da hoca turkleri sevmiyordur, universitede turk oldugu icin dislanir, prof 400 kisiden bi buna kafayi takar vs. vs. Uni Assist in dedigi "almanci mantigi" bu. Aslinda bu almanci mantigi degil, almanci diye kucumsedigimiz insanlar inanin bana buraya gelen ogrencilerden cok daha azimliler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Şub 17, 2013 1:53 pm

Bence hamburg yabancilar polisinin de pesine dusmeliyiz abi :)