Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

su an hastanedeyim(sigorta ve hastane uzerine)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Pzr Oca 20, 2013 10:14 am

Almanya\'ya geleli henuz 1 ay oldu ancak ben dil kursuna gitmeden direk uniye basladigim icin DAK ya ayda
70 euro oduyorum.
dun (pazar gunu) siddetli karin agrisi yuzunden "klinikum" dedikleri buyuk hastanenin acil servisine geldim.Orada kayitta guvencemi sordular.sigorta kartim henuz hazir olmadigi icin yanimda getirdigim diger belgeleri gosterdim. sorun cikmadi.
muayene sonunda apandisit riskine karsi bu gece burada kalmam gerektigini soylediler.Doktor en son benim raporu doldururken "Hausarztin var mi?" dedi. Yok dedim ama emin de degilim :)))) bu konuda bilgisi olan varsa ayrica memnun olurum..

Hizmet cok iyi. Odam tertemiz,doktorlar ve hemsireler gayet ilgili. Turkiyede defalarca ozel hastaneye gitmis biri olarak soyleyebilirim ki burada kendimi daha guvende hissediyorum. Eger sigorta konusunda kafaniz rahatsa bence bol bol gidin :))) 30 kanalli televizyonum,tusa basinca gelen guleryuzlu hasta bakicilar,tertemiz ortam, 2 saate bir kontrole gelen doktor..devlet hastanesinde degil acibadem hastanesindeyim sanki

Az once bir hemsire Behandlungsvertrag getirdi imzalamam icin. Almancam cok iyi degil (bolumum ingilizce) ancak bu vertragdaki bir kisim kafami karistirdi. Aynen aktariyorum : " Gemaß §73 Abs. 1b SGB V muss das Klinikum jeden gesetzliche krankenversicherten Patienten nach dessen Hausarzt befrahen. Gleichzeitig wird in dieser Vorschrift die Datenubermittlung zwischen dem Hausarzt und dem Klinikum geregelt..
DAK "sen hausarzta gitmeden (gerci pazar gunu acik olcagini da sanmiyorum) direk hastaneye gitmissin,ben senin masrafini karsilamiyorum" der mi diye endiseleyim..

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 20, 2013 10:24 am

almanyaya geleli 1 ay olmus sanirim ilk sefer hastalanip kontrole gittin bu yuzden hausarzt in yoktur bu yuzden sIkinti cikcagini hic zannetmiyorum sigortanda dogru sigorta senden para falan talep edemezler ki hausarzt kapali ve senin durumun acil yani hastaneye gitmen cok normal.

cok gecmis olsun.
imzaladigin seyinde parayla alakasi yok mesela hausarzt in varsa eger onlar senin bilgileri hastaneyle hausarzt arasinda paslasiliyor yani acaba bi alerjin varmi kanaman olur su olur sekerin olur zarti zurtu falan.

tekrardan gecmis olsun

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr Oca 20, 2013 10:25 am

bu arada guzel hastaneye denk gelmissin sanirim bana gore turkiyenin saglik sistemi buraya gore cok daha guzel biz 2 3 kere bi rontgen icin bremen gibi buyuk bir sehirde 5 saat hem gorevli hem doktor bekledik.

sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Pzr Oca 20, 2013 11:23 am

cok tesekkur ederim.simdi yine kan verdim,telefonu elimde tutacak gucum kalmadi :))

ben polonya sinirinda berline 80 km mesafede Frankfurt-Oder diye kucucuke bir sehirdeyim. Dolayisiyla cok hasta yok :) Gerci doktor da sayili,ayrica turk doktorlarin bilgi ve caliskanlik konusunda alman doktorlara fark attigi konusunda da suphem yok(bizim doktorlarin haftalik calisma saati onlarinkinin 2 kati) ama tam da bu.. sebeplerden oturu alman doktorun burada gozunuzun icine bakip ilgilenecek enrjisi ve zamani var..tabi belirttiginiz gibi sehirden sehire gore,hasta yogunluguna gore bu farklilik gosterebilir

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Oca 20, 2013 11:39 am

Acil durumlarda direkt olarak hastaneye gidebilirsin. Zaten hastaneye gitmeni gerektiren bir durum yoksa onlar seni kabul etmiyorlar, ev doktoruna yonlendiriyorlar.

sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Pzr Oca 20, 2013 1:36 pm

tesekkurler..az once ultrasondaydim,odama donduguumde 3 cesit sicacik corba ve tatli hazir vaziyette beni bekliyodu..hala soktayim,bu nasil hizmet :)) helal olsun,gercekten

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 20, 2013 2:35 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

bu arada guzel hastaneye denk gelmissin sanirim bana gore turkiyenin saglik sistemi buraya gore cok daha guzel biz 2 3 kere bi rontgen icin bremen gibi buyuk bir sehirde 5 saat hem gorevli hem doktor bekledik.[/quote]

Gurhan\'in dedigi gibi..
Sen iyi doktora ve hastaneye denk gelmissin.Almanya hastane konusunda surundurur.Randevular , bekletmeler , bugun git yarin gel demeler , istedigin doktorun o gun orada olmamasi , sevk almadan normal hastanelere gidememen , hemen olmasi gereken ameliyati 1 hafta bekletmeler vs vs.

Hepsi basima geldi.Ama en kotusu acilar icinde gece acil diye gittim mesai saatini 9:30 \'u bekledim hastane banklarinda , cunku koca hastanede doktor yoktu..

Nese sana gecmis olsun , sigortan varsa endise etme...Almanya\'da ozel hastane yoktur ama ozel kurumlara , kiliselere ait hastaneler vardir.Ve ozel gibi muamele gormek istiyorsan fazladan bir miktar odeyebiliyorsun bagli oldugun sigorta kurulusuna.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Pzr Oca 20, 2013 7:00 pm

Tesekkur ederim. Valla uzuldum,ben de korkunc agri icinde tam 2 saat kan tahlilinin sonuclanmasini bekledim ama seninkiyle karsilastirilcak bir durum degil.Turkiye ile karsilastirinca 2 saat birsey degil tabi. Gercekten sansiymisim

sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Pzt Oca 21, 2013 12:43 pm

Bugun ogrendim ki hastanede agirlandigim her gun icin +10 euro vermem gerekiyormus. Yani eger dogru anladiysam diger masraflar sigorta sirketi tarafindan karsilanacak ama ben cebimden 20 euro odeyecegim. Eve fatura gonderecekler ve bu 20 Euro olacak,bunu anladim. Ama bunu da sigorta karsilayacak mi tam emin degilim.

Ileride hastanede kalmak zorunda kalirsaniz (insallah kalmazsiniz tabi) aklinizda olsun.

Eger yanlis anlamissam,duzelticem.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Oca 21, 2013 8:22 pm

[quote][quote]cgrymnl tarafindan yazilan metin:

Bugun ogrendim ki hastanede agirlandigim her gun icin +10 euro vermem gerekiyormus. Yani eger dogru anladiysam diger masraflar sigorta sirketi tarafindan karsilanacak ama ben cebimden 20 euro odeyecegim. Eve fatura gonderecekler ve bu 20 Euro olacak,bunu anladim. Ama bunu da sigorta karsilayacak mi tam emin degilim.

Ileride hastanede kalmak zorunda kalirsaniz (insallah kalmazsiniz tabi) aklinizda olsun.

Eger yanlis anlamissam,duzelticem.[/quote][/quote]

Bir arkadasim da ameliyat olmustu ve 3 gun hastahanede yattigi icin 30 euro odemisti.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 22, 2013 12:54 am

[quote]cgrymnl tarafindan yazilan metin:

Eger yanlis anlamissam,duzelticem.[/quote]

Neden seni simarttiklari anlasildi hastanede :D Hersey gunluk 10 Euro icin :D

sharkdiver1992

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Sal Oca 22, 2013 2:07 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

[quote]cgrymnl tarafindan yazilan metin:

Eger yanlis anlamissam,duzelticem.[/quote]

Neden seni simarttiklari anlasildi hastanede :D Hersey gunluk 10 Euro icin :D[/quote]

Killanmistim zaten bu kadar ilgili davranmalarindan :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 22, 2013 4:45 pm

Yani , ayda 80 Euro oduyorsun hastaneye gittiginde birde ekstra ucret oduyorsun..Neyse ki onceden doktora gittiginde her seferinde +10 Euro hava parasi oduyordun o bu sene itibariyle kalkti.

Ilac aldiysan onlarada dikkat et ,sigorta karsilamayabiliyor.