Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DIL KURSU DEÐISTIRME

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
adzeson

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen adzeson » Cum Mar 20, 2009 11:03 pm

Merhaba,
arkadaslar vizemi aldim 8 mayista almanyadayim ve 11 mayista kursum basliyo.
size sorum su, ben orda daha uygun fiyatli bir kurs bulursam kursumu degistirebilirmiyim? benim kursum universiteye bagli degil ozel bir kurs ve sadece ilk ayligini pesin verdim. aylik ortalama 280-300euro.haftalik 25 saat. ve kurs yerim stuttgartta. kalacagim yerde orasi. kurs deistirmenin proseduru varmidir nasil olur? bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. tesekkurler.

romeo-87

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Mar 21, 2009 12:10 am

eger ozel kurs ise degistirmende bir sorun olmaz bence,yani uni olsaydi sorun teskil ederdi,cunku uni seni kendi fakultelerine basvurudugun icin kendi kursuna yerlestirir.aksi takdirde ozel kursa degistirmede sorun olmaz,sonucta ayni dil egitimini vericekler.ha belki diyebilirsin vizemi o kursa kayit yaptirdigim icin verdiler,yani vize verildi,sonradan kurs degistirdin diye vizeni geri alip seni trye yollayacak halleri yok ya :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 21, 2009 12:24 am

oyle bi halleri var :D

almanya ya gelirken 3 aylik vize alip geliyorsun.. ilk isin sigorta yaptirip dil kursundan teilnahmebescheinigung ( katilim veya ogrenci belgesi ) alip yabancilar polisine gidip oturum alacaksin en az 1 yillik.. o oturumu eline almadan sakin kurs falan degistirme.. ayrica uni kurslarinin hepsi a1 veya a2 seviyesiyle almiyorlar almanca kursuna.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

romeo-87

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Mar 21, 2009 12:39 am

evet sigorta ve oturum alindiktan sonrayi kastetmistim demekki ayrintili yazmakta fayda varmis:),vizede verilen sure sadece yurt disindaki oturum isini halledecek kadardir zaten.ayrica cogu ziyaret ettigim uniler niveau B1 veya C1 istiyorlar

adzeson

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Mar 23, 2009 10:17 pm

anladim, tesekkurler verdiginiz bilgiler icin.:) neymis. oyle hemen kurs degistirmece yokmus. :)

KurusSs

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen KurusSs » Pzt Mar 23, 2009 10:26 pm

peki bu vize olayi daha sonra neye gore uzuyo egitim surene mi yoksa belli bi standardi var mi yani bu daha sonra oturum iznine mi donusuyor???:o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 24, 2009 2:34 am

[quote]KurusSs yazdi:
peki bu vize olayi daha sonra neye gore uzuyo egitim surene mi yoksa belli bi standardi var mi yani bu daha sonra oturum iznine mi donusuyor???:o[/quote]

Physiker yukarida anlatmis aslinda aynen onun dedigi gibi uzatiliyor,vizende yazan bilgilere gore;
Sadece SprachKurs ise kursun suresine kadar verilir,devam edecegin sure kadar,
Ogrenci/Ogrenci adayi vizesiyse ilk kursa kayitli oldugun icin DSH hazirlik suresince genelde 1 yil,uniye gecince ise 2 yil gibi sure veriyorlar..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

KurusSs

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Mar 26, 2009 1:17 pm

sagolasin aslinda boyle bir gecis bende dusunuyorum babam skk\'dan emekli oldugu icin
uni\'nin dil kursuna kayit yaptirsam oimer soyluyordu ozel saglik sigortasina para vermemek icin ama uni\'nin dil kursunu kabul ederler mi???:o boyle bi konuda

maniaturk

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Mar 26, 2009 1:41 pm

Eger Dil Kursu ile sozlesme yapmissan, sozlesme bitene kadar ister o kursa git ister gitme parasini odemek zorundasin. Yani tahminim senin elinde 3 aylik sozlesme vardir dil kursunla. Onu sana odetmeden salmazlar. Tatli dille konusursan filan cok ufak da olsa bir ihtimal var zannediyorum ama az. Bir de kurs degistirdigin zaman bunu yabancilar dairesine bildiriyorsun ve yeni dl kursu belgeni de gosteriyorsun. Gostermezsen ne olur aslinda pek bisi olmaz.. :D

KurusSs

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen KurusSs » Prş Mar 26, 2009 1:45 pm

2 aylik parayi yatridm nese o sorun degilde benim asil sormak istedigim
bu ozel sigortaya para vermemek onun icin uni.nin dil kursuna gitcem.
normalde uni.ye kayit olman gerekiyor ama ben uni\'nin dil kursu icin soruyorum bunu>???:p

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 26, 2009 5:09 pm

hangi dil kursuna gittiginin onemi yok.. o 30 euroluk sigortayi yaptirtmak zorundasin..
www.deutschstudent.com

adzeson

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen adzeson » Sal Mar 31, 2009 12:01 pm

30 euro luk sigorta ne kadar sureyi kapsiyo? aylikmi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 31, 2009 6:04 pm

evet aylik... universiteye baslayincaya kadar. daha sonra yeni bi sigorta yapiyorsun ayligi 65 euro civari olan,
www.deutschstudent.com

adzeson

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen adzeson » Cmt May 02, 2009 12:47 am

aylik 30euroluk sigortayi nereden yaptirabilirim acaba?
onerisi olan varmi? amcam teyzem var onlarin sigortasindan faydalanabilirmiyim yada daha ucuza sigorta yaptirabilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 02, 2009 3:42 am

Sitemizin sponsoru olan Rheinland Privatschule\'nin sitesinde kolaylikla online ve Turkce olarak sigortani yaptirabilirsin..Bende buradan yaptirdim Care Concept "Hanse Merkur" ..
Aylik en ucuzu 26 Euro,bir ust sinifi 31 Euro,en kapsamli olani ise sanirim 58\'di..

http://www.unitutor.de/tuerkisch/indextuerk.htm

adzeson

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Haz 03, 2009 5:12 pm

Ben simdi masteri %100 ingilizce yapmaya karar verdim ve gitmek istedigim okulunda son basvuru tarihi 15 ocak 2010. Masterda 2010 Mart ayinda basliyor. Bu durumda benim almanca yerine ingilizce calismam daha mantikli. ben bir ay oldu kursa baslayali. oturum iznim icin yarin gidip basvuruyu yapacagim.
sorum su: oturum iznini bana 6 ay verirlerse (kursum 6 ay gorunuyor cunku) kurstan ayirilip hic kursa gitmeden master programini bekleyebilirmiyim? yani evimde kendim calisabilirmiyim? yasal olarak mumkunmu? ben okuldan kabulu diyelim ocakta aldim ama arada 2 aylik bir bosluk var. bu boslugu nasil kapatabilirim? kasim ayina gelince ben almanca kursuna gitmemis olacagim. o zaman 1-2 aylik kursa yazilip master programindan gelecek kabul kagidinimi beklemeliyim?

gorusleriniizi bekliyorum.

fullialein

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen fullialein » Pzt Oca 30, 2012 9:03 pm

arkadaslar biri yardim etsin. ben 1,5 aydir berlindeyim a.2.1 bitirdim ve kursu biraktim baska kursa gecmek icin. simdi o kursta yer kalmadi ve acikta kaldim. mart basinda teknik uninin A2.2 kursu var 2 haftalik ve benm 6 martta vizem doluyor uzatmaya gidince sorun yasar miyim?
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

ultrAsGs

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen ultrAsGs » Pzt Oca 30, 2012 10:25 pm

sanirim deutschkolleg stuttgarta kayit yaptirdin, bende oradayim suan. bence gayet guzel egitim veriyor ben memnunum hee biraz pahali ama ilk sene disimi sikarim dili iyi ogrenirim. bence sende oyle yap, tabi yinede kendi tercihin :)

fullialein

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen fullialein » Pzt Oca 30, 2012 10:47 pm

iyi de benim demek istedigim bu degildi ki. benim yuksek lisans icin basvuracagim bolumlerden biri a.2 niveau istiyor biri hic istemiyor. ben simdi a.2.1 bitirdim ama a.2.2 kursu bulamiyorum acikta kaldim. yabancilar polisi vize uzatma sirasinda kurs bulamamis olmami sorun eder miiii????
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........

Ogun

DIL KURSU DEÐISTIRME

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Oca 30, 2012 11:35 pm

Durumunu anlatirsin, kurs aradigini soylersin bence bi sorun olmaz
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-