Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'mi Avustralya mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Turkisch38

Mesaj gönderen Turkisch38 » Cum Mar 20, 2009 12:46 pm

Sevgili Arkadaslar,
Ben Almanya ve Avustralya arasinda kaldim.Universite mezunlari Almanya da Dil+Master yaparsa sanirim sadece kendi bransiyla ilgili is bulursa kalabiliyor.
Avustralya\'da ise Dil+TAFE(Meslek yuksek okulu) veya Master yaparsa kisi orada kalabiliyor.Gocmenlige basvurabiliyor.
Almanya da Universite egitimi nerdeyse bedava ama calisma izni sadece part-time var.O da Universite okurken var.

Avustralya da ise orada dil kursu ve sonra Universite okurken var.Hatta esinize full-time calisma izni veriyorlar.Avustralya de dil+Universite okurken okul+yasam vs. masraflarinizi cikarma sansiniz var.
Almanyada ilk basta kacak calisiyorsunuz.

Almanya da kisi Universite okurken ailesi gelemiyor.

Avustralya kisi dil kursuna dahi gitse esi ve cocuklarini yaninda goturebiliyor.
Ayrica Avustralya guzel bir ulke.
Ama Almanya da da Turk cok var ve Turkiye yede yakin bir ulke.
Siz acaba bu konuda neler soylersiniz?
Dusunce ve goruslerinizi bekliyorum.
Ben Avustralya veya Almanya yi savunmuyorum,sadece bu konuda dusuncelerinizi soruyorum.

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cum Mar 20, 2009 4:22 pm

avusturya demek istedin galiba???:o

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cum Mar 20, 2009 5:01 pm

[quote]Turkiye yede yakin bir ulke.[/quote]

almanya icin turkiyeye yakin bi ulke dedigine gore elbette avusturalyadir ki avusturya olsaydi avusturya daha yakin.

oncelikle iki ulkenin standartlarina bakmak lazim.
avusturalya birlesik kralliga bagli bir ulke oldugu icin
ayni yeni zellanda,vietnam gibi. avusturalyada da ayni egitim ogretim sartlari gecerli.. universite fiyatlari 20-25 bin dolar arasinda gezer. ama almanyada universiteler ucretsiz..
ki kaldi ki bu devirde almanya ile avusturalya hic bi alanda kiyaslanamaz bence..:D: bide bunu dusunmek lazim..
almanya bence her alanda her yonden avusturalya\' ya gore kat kat daha iyi bir ulke....
ogrenciler acisindan calisma konusuda bence iyi...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Mar 20, 2009 5:33 pm

yaw arkadas yorum yazmista simdi TRde 4 yillik mezun olup Almanyada yeniden bir bolum okuyamiyormuyuz? bu yani o yorumun anlami dogrumudur?:o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 20, 2009 10:17 pm

Almanya Turkiye\'ye yakin bir ulke degildir..
Tek fark burada Turk nufusunun fazla olmasi,Turklere ait isletmelerin fazla olmasi,haricinde pekte bir yakinlik yok..
Avustralya yasam olarak Almanya\'dan cok daha iyi bir ulke iklim olarak ozellikle.
Birlesmis Milletlerin sectigi en yasanilabilr 5 ulke arasinda.

Egitime gelince her iki ulkeninde kaliteli egitim verdiginden suphe etmem,ancak bir cok alanda Almanya daha ustundur..
Avustralya\'da 40\'a yaklasik universite vardir ve ilk 100 icinde yanilmiyorsam 2 tane universite olmasi lazim..
Finansal acidan ise Almanya ile kiyaslanamaz..
Avustralya\'da sadece yasam masrafi 10.000 USD\'den baslar bunlara ilaveten ingilizce kurslariniz hatalik 200 USD ve okul kayitlarida yine en az 10.000 den baslar.

Neticede Avustralya\'da bir is dahi bulsaniz bu masraflarin sadece cok azini cikarirsiniz maddi acidan gercekten iyi olmalisiniz..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 21, 2009 12:54 am

Almanya, Turkiye ye yakin bi ulkedir arkadaslar :D

istediginiz gun nerdeyse istediginiz saat de sanki baska bi sehire gidiyormus gibi turkiye ye ucak bulabilirsiniz ve ucus suresi asagi yukari 3 saat.. avustralya sanirim nerdeyse 1 gun suruyor.. ayrica mevsim farklari dolayisiyla ucuz bilet bulmak imkansiz gibi bisey.. yani avusturya ya giderken alacaginiz ucak biletiyle almanya da bi semester uni parasi odersiniz =) zaten dunya da hangi ulkeden turkiye ye bu kadar cok ucak seferi yapiliyor ki ? :D arastirin bakin ist ataturk havaalanindan gunde almanya ya mi cok ucak kalkiyor , yoksa tr deki herhangi bi sehire mi =)

avustralya da egitim cok pahali.. gocmen olarak gidince ne gibi kolayliklari olacak calisma sinirinin kalkmasi disinda bi fikrim yok ama almanya da hem okuyup hem calisarak egitim masraflarinizin % 90 ini karsilayabilme imkaniniz varken avustralya da % 20 sini karsilayabilirseniz ne ala :D

onun refah seviyesi acisindan avustralya, almanya ya gore daha iyi...orda dil kursu yaptiktan sonra sinirsiz oturum bile alma ihtimali var.. nasil diye sormayin, avustralya hakkinda o kadar bilgiye sahip degilim :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Mar 21, 2009 1:54 am

Almanya Turkiye\'ye yakin bir ulke degildir arkadaslar, uzaklik olarak dusunmeyin :D
Kultur,yasam tarzi,sosyal hayat acisindan dusununuz lutfen.! :p
Gurkanin dedigi dogru Almancaniz iyi olduktan sonra burada masraflarinizin buyuk cogunlugunu cikarabilirsiniz..
Birde Avustralya vizesinde ogrenci olsaniz dahi uzatilabilir veya uzatilamat vize olayi varmis
Ve ucak bileti en az 1000 USD dir en az oda..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cmt Mar 21, 2009 2:10 am

bence avustralya. maddi inkanlarin varsa bence oraya git.
dilin ingilizce olmasi, yasam sartlarinin daha rahat olmasi, yuabnci dusmanligin tahminime gore daha az olmasi ve maddi yonden eminimki daha fazla gelire sahip olman.
bence bunlar yeterli bir neden. zaten 3 saatlik yol olsada birsey degismiyor. yilda kac kere turkiyeye gidip geliniyorki. almanyanin iklimide bozuk.
ben firsatim olsa dusunmeden avustralya derim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 21, 2009 2:29 am

uzaklik olarak dusunmezsek, sicak kanli insanlari disinda avustralya da turkiye ye pek yakin diyemeyiz :D konuyu merak edip biraz arastirdim , avustralya da universiteye yilda 9000- 13 bin dolar oduyorsunuz.. dil kursu fiyatlari da 3000-15 000 dolar arasinda degisiyor..

ama en carpici nokta ise, avustralya da da universite ogrencilerine sinirsiz calisma hakki yok .. okul suresince haftada max. 20 saat fakat okul tatillerin doneminde sinirsiz =)

www.deutschstudent.com

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Mar 21, 2009 2:43 am

vay be avusturalya ucmus desenize,orayami gidelim ne:).arkadasim sen bos ver avusturalyayi ya almanyaya gel,yok param var diyorsanda trde ozel uniye git daha iyi,hic olmazsa kendi memleketinin havasini icine cekerek yasarsin.bu almanyada iyide arasira nefesim daraliyor havayadami vergi koydular ne:D

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Mar 21, 2009 3:02 am

yaw arkadas yorum yazmista simdi TRde 4 yillik mezun olup Almanyada yeniden bir bolum okuyamiyormuyuz? bu yani o yorumun anlami dogrumudur?B)

omier

Mesaj gönderen omier » Cmt Mar 21, 2009 2:12 pm

hocam okursun bence, sonucta oss belgesini veriyosun, ben burda 10 sene once oss ya da osym e giren adamin uniye girdigini gordum o konuda sorun olmaz.

okyanusya mi almanya mi sorusu icin bisiyler yazmak istiyorum.

avustralya iklim olarak guzel hostur, fakat orda da cok fazla yabanci var diyebiliyorum, ozellik asya ulkelerinden gelen cekik gozlu arkadasla hintiler vardi yanilimiyorsam. yabanciyi pek sevdiklerini dusunmuyorum, daha gecenlerde gazetelerde yazdi; yabanci isci sayisina limit konulacak diye. hatta ki ingiltereden gelen oz be oz ingiliz olan bir hemsireye ingilizce testi uygulandigi yazilmisti.

Avustralya cok pahali.. Almanyada dil kursu yaparken avustraldayadan gelme iki arkdasim vardi. Almanyaya calismak icin gelmislerdi okuma gibi bi amaclari da yoktu.

Avustralyaya gidecek maddi imkanin varsa, kanada ya da amerikayi neden dusunmuyorsun. Aralarinda cok fark olacagini sanmiyorum.

Almanya da unide, cok stres var, sacma sapan kurallari var unilerin. 2 sinav hakkini soylemiyim hic, basimdan hala kaynar sular akiyo aklima geldikce..

Aslinda ben almanyaya gelmeden once avustralyayi dusunmustum ama tr ye hem cok uzak hem de pahali bi ulke oldugu icin vazgecmistim. Almanyadan amerikaya giden arkadaslarim var, amerikada universitenin kolay oldugunu ve stressiz bi hayatin varligindan soz ediyor.

Hocam bu kadar yazdim ettim , ama karar vermek hakkaten zor. amerika ya da kanadayi dene, olmazsa eger, secim gercekten zor..

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt Mar 21, 2009 8:36 pm

kardes 4 yillik bitirmen sorun yaratmaz,almanyada okuyabilmen icin.yani almanyada ikinci bir uni icin egitim alabilirsin.sen yeterki iste :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 23, 2009 12:42 pm

[quote]Turkisch38 yazdi:
Ben 2003 yilinda dil+mster icin Almanya ya geldim.1 yil kalip geri dondum.Ben tekrar oraya gelmek isterim.Ama Almanya ya esimi getirmem zor.
Ancak onun icinde bloke hesap yaptirip onu da dil+master icin kayit yaptirip vizeye basvurmam gerekir.
O zaman da Almanya icin 7200+7200 euro gozden cikarmam lazim.Bana o zaman Avustralya veya baska bir ulke Almanyadan daha pahaliya gelmez ki...
Ayrica arkadaslar Almanya nin Avustralya dan daha iyi ve ucuz oldugunu yazmislar.Ama ben iyice arastirdim.Almanya da ve Avustralyada da ayda 1000-1500 tl arasi para bekar bir ogrenci icin yeterlidir.
Avustralya da dil kursu sirasinda haftada 20 saat calisma izni var.Almanya da ise bu calisma izni ancak Universiteye girince basliyor.
Gerci ne Almanya ne de Avustralya da bu kurala Turk ogrenciler pek uymazlar.
Bende zamaninda Almanya da haftada 50-60 saat kacak calisip dil kursuna gittim.Sartlarin cok degistigini zannetmiyorum arkadaslar...

Avustralyadan bircok ogrenci arkadasla konusuyorum.Orda da haftada 50-60 saat calisan arkadaslar hem masraflarini cikarip hemde para biriktiriyorlar.
Ayrica Avustralya da 1 yil dil+2 yil master veya meslek yuksek okulu okuyupda 1 yilda calisirsaniz orada 4 yil kaldiginiz icin surekli oturum ve calisma izni alma sansiniz cok yuksektir.
Benim derdim para ayarlarsam bir an once Almanya veya Avustralya veya baska bir yerlere gitmektir.Cunku burada Devlet dairesinde sozlesmeli olarak calistigim halde isimden nefret ediyorum.Arkadaslar halime sukrediyorum ama Almanyanin sosyal hayat sartlarini da gayet iyi biliyorum.Gerci bizim oradaki Turkler her zaman orayi kotulerler ya neyse...
Ama siz ogrenci arkadaslar bu konuda daha durust ve aciksozlusunuz.
Benim de amacim master bahanesiyle oraya veya Avustralya ya gidip kendime yeni bir hayat kurmaktir.
Yoksa Turkiyede 65 yasinda emekli olupda en fazla 30000 tl. emekli ikramiyesi almak istemiyorum.Bu hayat sartlarinda 65 yasinda bastonla daireye gidip calismak istemiyorum.
Basinizi agrittigim icin kusura bakmayin arkadaslar ama ben de sizin gibi Almanya ya gitmek ve orada kalmak istiyorum.Avustralyadaki arkadaslarla konustum.Birazda sizden su andaki Almanya hakkinda fikirlerinizi ogrenmek istedim.
Esimin akrabalari orada ve surekli Almanya yi kotulerler.Genlede ordaki Turkler hep ayni seyleri soylerler.Oraya gelip onlara yuk olacagimizi ve oraya sadece evlilik yoluyla gidilecegini dusunurler ya neyse.
Bu yazimi sonuna kadar okuyan arkadaslar tesekkur ederim.Sizden de tekrar Almanya ve Avustralya hakkinda fikirlerinizi heyecanla bekliyorum.
SAYGILARIMLA........... BARIS.[/quote]

Burdan devam lutfen
www.deutschstudent.com