Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Munih te cevre lazim...

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
hayathepyek

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen hayathepyek » Sal Mar 17, 2009 9:40 am

Arkadaslar selam,
9 Nisan gunu Munih te olacagim insallah. Munih universitesinin dil kursuna baslayacagim 5 Mayista. Sonrasinda master derece icin geliyorum. Birincil mesele kalacak bi yer bulabilmek. Haliyle uni kabulum henuz yok ve yasta geckin oldugundan, bachelor olmadigindan yurt olayi biraz zor gibi.
Hepsi bir yana once arkadas gerek tabi. Munihte ki herkesi bu basligin altina bekliyorum:)

Fatih

Medizintechniker

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen Medizintechniker » Sal Mar 17, 2009 12:03 pm

Eger kayit yaptirdigin kurs Universitenin kursu ise seninde yurtta kalabilme olasiligin var.Ama oyle degilsede pek problem olmaz,tabi hersey birazcik maddiyata bakiyor.
Simdiden basarilar.Sende kervana katildin desene !
Kolay gelsin...

hayathepyek

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen hayathepyek » Sal Mar 17, 2009 3:12 pm

Kursa bir defa yurt ile ilgili yardimci oluyormusunuz diye sordum. Bazi yurt adresleri verdiler. Pek ustunde durmadim. Zaten coguda birebir basvuru gerektiriyor. Gidince bi dolasacagim bakalim ortalikta B)

acaba

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen acaba » Cum Tem 31, 2009 12:23 pm

munih\'de kalacak yer sorununu nasil cozdunuz? Ben de bir kac ay icinde Munih\'de egitime basliyorum ve 31 yasindayim. Yani yurt zor gorunuyor. Ne gibi alternatifler var ve 1-Zimmer Wohnung\'larin kiralari nasil?

maniaturk

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Tem 31, 2009 1:37 pm

Arkadaslar eger ilk gunleriniz icin kalacak yeri ayarladiysaniz, geldiginizde benimle irtibata gecersiniz burada yurt islemleri veya ev bulma icin yardimci olabilirim size... :)

rastbin

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen rastbin » Cum Tem 31, 2009 2:06 pm

Ah maniaturk ben Munchen\'deyken nerelerdeydin? ayrica hayat hepyek dostum bende munchen dekileri bulmak icin pek bir caba harcadim basarisiz kaldim simdi hamburg\'lardayim bak...

maniaturk

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Tem 31, 2009 3:25 pm

Ben Munih\'te adam ariyorum, kimseden ses cikmiyor. Burada da organize olalim, aktiviteler duzenleyelim diye yirtindim ama 3 kez iptal oldu.

Ben her zaman acigim arkadaslar vakit ayirmaya, tanismaya, yardimci olmaya.. :)

Bende sonucta Munihli sayilirim :)

acaba

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen acaba » Cum Tem 31, 2009 7:01 pm

yurt bulmak konusunda fikir verebilir misin maniaturk?ben 31 yasindayim ama, internetten takip ettigim kadariyla 28 yas siniri var:( bir de sanirim neuherberg tarafinda bir yer bulsam daha iyi olur. bildigin yurt linkleri varsa yazabilir misin? bir de 1-zimmer wohnunglar nasil fikir sence? cok mu pahaliya patlar?yardimlarin icin simdiden tesekkurler.

blackened

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen blackened » Pzr Ağu 02, 2009 2:30 am

[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
Ben Munih\'te adam ariyorum, kimseden ses cikmiyor. Burada da organize olalim, aktiviteler duzenleyelim diye yirtindim ama 3 kez iptal oldu.

Ben her zaman acigim arkadaslar vakit ayirmaya, tanismaya, yardimci olmaya.. :)

Bende sonucta Munihli sayilirim :)[/quote]

Selam arkadaslar, ya ben de munich\'te oturuyorum yaklasik 1 yildir otomotiv muhendisligi masteri bitti ve kimseyi tanimiyorum. Artik TU\'da yururken turkce konusan birilerini gordum durdurdum "ya yok mu milletle tanissabilecegim forum morum neyim" diye sordum sagolsun buraya yonlendirdi beni arkadas. Derim ki tanisalim bulusalim. Hem sozlu almancam anadil seviyesine yakin derecede iyidir benim. Pratik konusunda da yardimci olabilirm herkese ;)

rastbin

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen rastbin » Pzr Ağu 02, 2009 1:41 pm

1 senedir kimseyi tanimiyomusun hocam ne yaptin o zamanda bir turk tanistigi bir almani bile turk yapar tanidik biri olsun diye :)) cok sikilani hamburg ozelliklede st pauli\'ye beklerim. nede olsa turkleri avrupada en cok seven takima sahip :)

blackened

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen blackened » Sal Ağu 04, 2009 12:24 am

[quote]rastbin tarafindan yazilan metin:
1 senedir kimseyi tanimiyomusun hocam ne yaptin o zamanda bir turk tanistigi bir almani bile turk yapar tanidik biri olsun diye :)) cok sikilani hamburg ozelliklede st pauli\'ye beklerim. nede olsa turkleri avrupada en cok seven takima sahip :)[/quote]

Ya sorma, surekli icimden ya problem bende degil, buranin insani soguk heralde falan gibi bahaneler uydurdum da artik problemi kendimde aramaya baslayacam :D

romeo-87

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Ağu 04, 2009 12:30 am

sorun aslinda insanin kendisindende kaynaklaniyor ancak hemen hemen aynidir.yani trden buraya gelen biri ayni ortami buluncaya kadar hep geri planda durur taki aradigi eski ortamini bulamayacagini anlayana kadar.bazilarinda bu 4 yada 5 seneyi buluyor sen yine 1 yil ile kurtarmissin :D.neyse artik kurtuldun diyelim.Ds Bayern bulusmasina bir kisi daha kazandik :D.

blackened

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen blackened » Sal Ağu 04, 2009 10:38 pm

evet sanirim haklisin. Turkiye\'de olan ortam ile burasi cok farkli ve bu da dedigin gibi insanin uzun sure bedeninin almanya\'da yasamasina kalaninin ise Turkiye\'deki yasamina devam etmesine sebep oluyor. :|
Havalar hazir iyiyken (iyiden kastim tabi yaz ortalamasi olan 8.5 derece) bulusmayi gerceklestirsek zupper olur gibi.

stylusdotnet

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen stylusdotnet » Çrş Eyl 02, 2009 6:42 pm

Vallahi bende 3 aydir Munih\'teyim, kimselerle gorusemedim daha sikintidan catlicam. Yahu hic olmazsa 2-3 kisi bulusalim gezelim suralari diyorum.

onra

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen onra » Cmt Mar 20, 2010 8:24 pm

arkadaslar munihte kalacak yer konusunda biraz bilgi verirmisiniz bende dil kursuna gelicem master icin vizede kalacak yer gostermem gerekiyormu bilmiyorum ama bi yer bulmaktada yarar var yurt fln bulabilirmiyim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 21, 2010 2:17 am

Bir yer gostermek zorundasin elbette,ve bu basligi incelediysen Munih\'de yurt vs bulmak biraz zormus.

onra

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen onra » Pzr Mar 21, 2010 2:16 pm

evet baya zor gozukuyor yurtta kalan bir arkadasin yaninda gecici olrak kalicagimi soylesem yurt adresini versem kabul olurmu acaba

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 21, 2010 10:51 pm

Zannetmiyorum yurtlarda kurallar geregi bir kisi kalabiliyor.Ama tavsiyem universitenin veye dil kursunun adresini ver onlarin yurdunda kalacagim yazismalarim devam ediyor diyebilirsin.

foe

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen foe » Cmt Ağu 11, 2012 8:09 pm

munichte kalacak yer sorunum var acil yardim edebilirmisiniz
tesekkurler

Rockuiem

Munih te cevre lazim...

Mesaj gönderen Rockuiem » Pzr Ağu 12, 2012 4:17 am

Referansin olmadan biraz zor ama gene bi dene derim. http://www.couchsurfing.org/